
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Heves esőzések, viharok lesznek szombat estig az ország 31 megyéjében – jelenti az Országos Meteorológiai Igazgatóság (ANM).
2018. július 26., 21:202018. július 26., 21:20
2018. július 26., 21:212018. július 26., 21:21
Az ANM meghosszabbította az erős légköri instabilitásra vonatkozó sárga jelzésű figyelmeztetését szombaton 21 óráig Botoşani, Iaşi, Vaslui, Galac, Brăila, Tulcea, Buzău, Vrancea, Bacău, Neamţ, Suceava, Hargita, Kovászna, Prahova, Dâmboviţa, Argeş, Brassó, Szeben, Fehér, Hunyad, Krassó-Szörény, és részben Beszterce-Naszód, Maros, Szilágy, Kolozs, Bihar, Arad, Temes, Mehedinţi, Gorj és Vâlcea megyére – tájékoztat az Agerpres.
A szakemberek szerint ezekben a megyékben,
A lehulló csapadék mennyisége elérheti a 20-25, elszigetelten az 50-70 litert négyzetméterenként.
Alexandru Rogobete volt egészségügyi miniszter szerint a kormány az állások befagyasztásával és az egészségügyi dolgozók jövedelmének csökkentésével az állam védelmének egyik legfontosabb pillérét, az egészségügyi rendszert gyengíti.
A volt miniszterelnök tusványosi beszéde iránt nem lankadt az érdeklődés az előző évekhez képest. A Fidesz elnökét rengetegen hallgatták a nagyszínpad előtti téren, kormánykritikus molinókat, üzeneteket is emelve a magasba.
A szovátai szabadtéri színpadon adja elő a Bekecs Táncszínház vasárnap a Táncolva öröklődik című előadását.
A svájci Plan-les-Ouates településtől kapott adományba egy tűzoltóautót Erdőszentgyörgy.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
Tusnádfürdő nem változott, ez továbbra is az a hely, ahol a magyarok nem csak beszélnek a jövőről, de próbálják azt megérteni – jelentette ki tusványosi beszédében Orbán Viktor, aki pártja jövőbeni szerepéről beszélt.
A 35. Tusványos szombati napján Tőkés László a romániai magyarság fogyatkozásáról, az autonómia ügyéről, Márton Áron örökségéről és Orbán Viktor nemzetpolitikájáról beszélt, történelmi és aktuálpolitikai párhuzamokat is felvonultatva.
Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.
Ismét drón hatolt be a román légtérbe. Egy F-16-os vadászgép pilótája iktatta ki a célpontot.
Legutóbb 2002-ben fordult elő, hogy Orbán Viktor a miniszterelnöki pozíció átadása után az ellenzék vezetőjeként tartott előadást Tusnádfürdőn. Ez most ismét megtörténik. Kövesse velünk élőben a Tusványos legfontosabb szombati történéseit!
szóljon hozzá!