
Hargita megyében hat, Maros megyében nyolc Covid-ambulanciaközpontot jelöltek ki
Fotó: Veres Nándor
A korábbi járványügyi előrejelzéseknek megfelelően meredeken emelkedni kezdett az elmúlt napokban a koronavírus-fertőzöttek száma. Az új járványhullámra és nagyszámú fertőzöttre készülve Covid-ambulanciaközpontokat jelöltek ki minden megyében, ahol az enyhe, illetve középsúlyos lefolyású megbetegedésben szenvedő, de ellátásra szoruló páciensek kivizsgálásra, kezelésre jelentkezhetnek. Hargita megyében hat ilyen központ működik, az elérhetőségeiket nem árt feljegyezni, ugyanis előjegyzés alapján fogadják az ellátásra szorulókat.
2022. január 10., 12:142022. január 10., 12:14
2022. január 10., 13:392022. január 10., 13:39
A Covid-ambulanciaközpontokat a várhatóan nagy Covid-betegforgalom elkülönítése érdekében hozták létre, illetve a kórházak sürgősségi részlegeinek a tehermentesítése céljából. Ezekben a központokban fogadják majd azokat az igazolt fertőzötteket, akik nem szorulnak kórházi beutalásra, de kivizsgálásra vagy kezelésre van szükségük. Azt
A tumultus elkerülése érdekében előjegyzés alapján, a megadott időpontban kell elmenjenek az érintett betegek a központokba.
A Hargita Megyei Népegészségügyi Igazgatóság közölte lapunkkal a központok elérhetőségeit, amelyen időpont kérhető.
Csíkszeredában a megyei sürgősségi kórház udvarán, a sürgősségi részleg mellett felállított konténerekben működő Covid-ambulanciaközpont tervezett munkaprogramja 8-tól 20 óráig tart, előjegyzést a 0746–119563-as telefonszámon lehet kérni. A kórház csíksomlyói, fertőző betegségeket kezelő egységénél a 0758–117669-es telefonszámon kérhető időpont, a Covid-ambulanciaközpont 8–14 óra között fogadja a pácienseket. A csíkszeredai kórház szentegyházi külső egységénél is létrehoztak egy központot, ez a 0266–372187-es telefonszámon érhető el, és a tervezett munkaprogram szerint hétfőn, szerdán és pénteken 8–14 óra között fogadja a betegeket.
Székelyudvarhelyen a kórház udvarán, a korábbi étkezde épületében működik a Covid-ambulanciaközpont, amely a 0266–212186-os, illetve a 0743–229659-es telefonszámokon hívható előjegyzés érdekében, a munkaprogramja 8.30-tól 14 óráig tart. Gyergyószentmiklóson a kórház épületében, a sürgősségi részleg mellett működik hasonló Covid-ambulanciaközpont munkanapokon 9-től 12.30-ig. Előjegyzés a 0726–338090-es és a 0266–365032-es telefonszám 1000-es belső számán, illetve a covid@spitalgh.ro email-címen kérhető. A maroshévízi kórházban létrehozott központ 8 és 15 óra között működik, időpontot a 0266–342432-es telefonszám 101-es belső számán lehet kérni, valamint a birou.internari@spitaltoplita.ro email-címen.
Küldőpapírra nincs szükség, illetve azok is ellátást kaphatnak ezekben a Covid-ambulanciaközpontokban, akik nem rendelkeznek egészségbiztosítással.
Maros megyei központok
Maros megyében nyolc központot jelölt ki a megyei egészségügyi szakhatóság a kórházakban, illetve a kórházak külső egységeiben. A központok közül három Marosvásárhelyen található, illetve egy-egy Szászrégenben, Dicsőszentmárton, Marosludason, Segesváron és Szovátán.
Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.
A kézdivásárhelyi Sokadalom legfennköltebb mozzanata immáron évek óra a Pro Urbe díj átadása. A rangos elismerésben ez alkalommal, sorban tizenötödikként Gábor Rezső pedagógus, a Gábor Áron Szakképző Líceum korábbi igazgatója részesült.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 2025-ben 1356 hamis román bankjegyet vizsgált meg, 33,79 százalékkal kevesebbet, mint az előző évben – derül ki a jegybank pénteken közzétett éves jelentéséből.
Több megyei rendőrségének együttműködésével drogcsempészeket tartóztattak le Maros megyében, akik magas kockázatú pszichoaktív anyagokat csempésztek be a börtönökbe.
Csíkszereda polgármestere Korodi Attila a hétvégi rendkívüli hőség miatt felhívást intézett a lakossághoz. Mint mondta, a Harvíznek jelenleg nincs olyan munkálata, amely miatt vízkorlátozásra lenne szükség.
A regionális vízszolgáltató Harvíz Rt. veszi át egységesen az esővíz-elvezetési rendszer működtetését és karbantartását Csíkszeredában – ez egyike volt a számos fontos döntésnek, amelyet az önkormányzati képviselők ülésén hoztak meg pénteken.
Késéseket okoznak a vasúti közlekedésben a következő napokra jelzett rendkívüli hőség miatt bevezetett sebességkorlátozások – tájékoztatott pénteken a Román Vasúti Személyszállító Vállalat (CFR Călători).
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szerint a Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ szabotálja a kormányalakítást, és folyamatosan új feltételeket találnak ki pozícióik megőrzéséért.
Nicușor Dan államfő a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR), az RMDSZ és a nemzeti kisebbségek parlamenti frakciójának vezetőivel készül egyeztetni pénteken a Cotroceni-palotában.
szóljon hozzá!