
Hargita megyében hat, Maros megyében nyolc Covid-ambulanciaközpontot jelöltek ki
Fotó: Veres Nándor
A korábbi járványügyi előrejelzéseknek megfelelően meredeken emelkedni kezdett az elmúlt napokban a koronavírus-fertőzöttek száma. Az új járványhullámra és nagyszámú fertőzöttre készülve Covid-ambulanciaközpontokat jelöltek ki minden megyében, ahol az enyhe, illetve középsúlyos lefolyású megbetegedésben szenvedő, de ellátásra szoruló páciensek kivizsgálásra, kezelésre jelentkezhetnek. Hargita megyében hat ilyen központ működik, az elérhetőségeiket nem árt feljegyezni, ugyanis előjegyzés alapján fogadják az ellátásra szorulókat.
2022. január 10., 12:142022. január 10., 12:14
2022. január 10., 13:392022. január 10., 13:39
A Covid-ambulanciaközpontokat a várhatóan nagy Covid-betegforgalom elkülönítése érdekében hozták létre, illetve a kórházak sürgősségi részlegeinek a tehermentesítése céljából. Ezekben a központokban fogadják majd azokat az igazolt fertőzötteket, akik nem szorulnak kórházi beutalásra, de kivizsgálásra vagy kezelésre van szükségük. Azt
A tumultus elkerülése érdekében előjegyzés alapján, a megadott időpontban kell elmenjenek az érintett betegek a központokba.
A Hargita Megyei Népegészségügyi Igazgatóság közölte lapunkkal a központok elérhetőségeit, amelyen időpont kérhető.
Csíkszeredában a megyei sürgősségi kórház udvarán, a sürgősségi részleg mellett felállított konténerekben működő Covid-ambulanciaközpont tervezett munkaprogramja 8-tól 20 óráig tart, előjegyzést a 0746–119563-as telefonszámon lehet kérni. A kórház csíksomlyói, fertőző betegségeket kezelő egységénél a 0758–117669-es telefonszámon kérhető időpont, a Covid-ambulanciaközpont 8–14 óra között fogadja a pácienseket. A csíkszeredai kórház szentegyházi külső egységénél is létrehoztak egy központot, ez a 0266–372187-es telefonszámon érhető el, és a tervezett munkaprogram szerint hétfőn, szerdán és pénteken 8–14 óra között fogadja a betegeket.
Székelyudvarhelyen a kórház udvarán, a korábbi étkezde épületében működik a Covid-ambulanciaközpont, amely a 0266–212186-os, illetve a 0743–229659-es telefonszámokon hívható előjegyzés érdekében, a munkaprogramja 8.30-tól 14 óráig tart. Gyergyószentmiklóson a kórház épületében, a sürgősségi részleg mellett működik hasonló Covid-ambulanciaközpont munkanapokon 9-től 12.30-ig. Előjegyzés a 0726–338090-es és a 0266–365032-es telefonszám 1000-es belső számán, illetve a covid@spitalgh.ro email-címen kérhető. A maroshévízi kórházban létrehozott központ 8 és 15 óra között működik, időpontot a 0266–342432-es telefonszám 101-es belső számán lehet kérni, valamint a birou.internari@spitaltoplita.ro email-címen.
Küldőpapírra nincs szükség, illetve azok is ellátást kaphatnak ezekben a Covid-ambulanciaközpontokban, akik nem rendelkeznek egészségbiztosítással.
Maros megyei központok
Maros megyében nyolc központot jelölt ki a megyei egészségügyi szakhatóság a kórházakban, illetve a kórházak külső egységeiben. A központok közül három Marosvásárhelyen található, illetve egy-egy Szászrégenben, Dicsőszentmárton, Marosludason, Segesváron és Szovátán.
Majdnem ezer hektárral csökkent a burgonyával beültetett Hargita megyei szántóföldek összterülete múlt évhez képest. Vannak azonban kedvező változások is a mezőgazdaság szerkezetének alakulásában.
A Mars és az Uránusz ritka bolygóegyüttállását lehet majd megfigyelni a Fiastyúk csillaghalmaza alatt július 4-én, a hajnali égen.
Nicușor Dan reméli, hogy meglesznek az eszközei a rendszer megreformálásához. Az államfőt az újságírók azokra a vádakra reagáltatták, amelyek szerint maga is a „rendszer” része.
Hangulatos hétvége vár a kézdivásárhelyiekre és a környékbeliekre, miután pénteken kezdődik és vasárnap estig tart a város ünnepe. A Sokadalom egyetlen anyaországi meghívottja, a Bikini együttes mindjárt az első nap során fellép.
Autóba zárva maradt egy négy hónapos csecsemő csütörtökön Gyulafehérváron, miután a jármű automatikusan bezáródott, miközben a kulcs bent maradt.
Magyar anyanyelvűként munkát keresel Romániában? A Jooble segít megtalálni a legjobb romániai állásokat. Olvasd el összefoglalónkat!
A lakóépületek építési költségei 2015 és 2025 között átlagosan 48,2 százalékkal emelkedtek az Európai Unióban (EU) – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Huszonhat, fogyatékkal élő felnőtteket gondozó otthonban függesztik fel a beutalásokat – döntötte el a Maros megyei tanács a szakigazgatóság kérésére. Az uniós előírások miatt ezeket a nagy méretű központokat 2030-ig át kell alakítani.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) benyújtott a parlamentbe egy törvénymódosító javaslatot, amely szerint a daganatos betegek kísérői akkor is jogosultak lennének a fizetett szabadságra, ha orvosi vizsgálatokra kísérik el a beteget.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
szóljon hozzá!