
Hargita megyében hat, Maros megyében nyolc Covid-ambulanciaközpontot jelöltek ki
Fotó: Veres Nándor
A korábbi járványügyi előrejelzéseknek megfelelően meredeken emelkedni kezdett az elmúlt napokban a koronavírus-fertőzöttek száma. Az új járványhullámra és nagyszámú fertőzöttre készülve Covid-ambulanciaközpontokat jelöltek ki minden megyében, ahol az enyhe, illetve középsúlyos lefolyású megbetegedésben szenvedő, de ellátásra szoruló páciensek kivizsgálásra, kezelésre jelentkezhetnek. Hargita megyében hat ilyen központ működik, az elérhetőségeiket nem árt feljegyezni, ugyanis előjegyzés alapján fogadják az ellátásra szorulókat.
2022. január 10., 12:142022. január 10., 12:14
2022. január 10., 13:392022. január 10., 13:39
A Covid-ambulanciaközpontokat a várhatóan nagy Covid-betegforgalom elkülönítése érdekében hozták létre, illetve a kórházak sürgősségi részlegeinek a tehermentesítése céljából. Ezekben a központokban fogadják majd azokat az igazolt fertőzötteket, akik nem szorulnak kórházi beutalásra, de kivizsgálásra vagy kezelésre van szükségük. Azt
A tumultus elkerülése érdekében előjegyzés alapján, a megadott időpontban kell elmenjenek az érintett betegek a központokba.
A Hargita Megyei Népegészségügyi Igazgatóság közölte lapunkkal a központok elérhetőségeit, amelyen időpont kérhető.
Csíkszeredában a megyei sürgősségi kórház udvarán, a sürgősségi részleg mellett felállított konténerekben működő Covid-ambulanciaközpont tervezett munkaprogramja 8-tól 20 óráig tart, előjegyzést a 0746–119563-as telefonszámon lehet kérni. A kórház csíksomlyói, fertőző betegségeket kezelő egységénél a 0758–117669-es telefonszámon kérhető időpont, a Covid-ambulanciaközpont 8–14 óra között fogadja a pácienseket. A csíkszeredai kórház szentegyházi külső egységénél is létrehoztak egy központot, ez a 0266–372187-es telefonszámon érhető el, és a tervezett munkaprogram szerint hétfőn, szerdán és pénteken 8–14 óra között fogadja a betegeket.
Székelyudvarhelyen a kórház udvarán, a korábbi étkezde épületében működik a Covid-ambulanciaközpont, amely a 0266–212186-os, illetve a 0743–229659-es telefonszámokon hívható előjegyzés érdekében, a munkaprogramja 8.30-tól 14 óráig tart. Gyergyószentmiklóson a kórház épületében, a sürgősségi részleg mellett működik hasonló Covid-ambulanciaközpont munkanapokon 9-től 12.30-ig. Előjegyzés a 0726–338090-es és a 0266–365032-es telefonszám 1000-es belső számán, illetve a covid@spitalgh.ro email-címen kérhető. A maroshévízi kórházban létrehozott központ 8 és 15 óra között működik, időpontot a 0266–342432-es telefonszám 101-es belső számán lehet kérni, valamint a birou.internari@spitaltoplita.ro email-címen.
Küldőpapírra nincs szükség, illetve azok is ellátást kaphatnak ezekben a Covid-ambulanciaközpontokban, akik nem rendelkeznek egészségbiztosítással.
Maros megyei központok
Maros megyében nyolc központot jelölt ki a megyei egészségügyi szakhatóság a kórházakban, illetve a kórházak külső egységeiben. A központok közül három Marosvásárhelyen található, illetve egy-egy Szászrégenben, Dicsőszentmárton, Marosludason, Segesváron és Szovátán.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a bizalomhiány a romániai társadalom „legsúlyosabb deficitje”, a legnagyobb gond pedig az, hogy az állam intézményein keresztül nagyon gyakran semmibe veszi az állampolgárt.
szóljon hozzá!