
Hargita megyében hat, Maros megyében nyolc Covid-ambulanciaközpontot jelöltek ki
Fotó: Veres Nándor
A korábbi járványügyi előrejelzéseknek megfelelően meredeken emelkedni kezdett az elmúlt napokban a koronavírus-fertőzöttek száma. Az új járványhullámra és nagyszámú fertőzöttre készülve Covid-ambulanciaközpontokat jelöltek ki minden megyében, ahol az enyhe, illetve középsúlyos lefolyású megbetegedésben szenvedő, de ellátásra szoruló páciensek kivizsgálásra, kezelésre jelentkezhetnek. Hargita megyében hat ilyen központ működik, az elérhetőségeiket nem árt feljegyezni, ugyanis előjegyzés alapján fogadják az ellátásra szorulókat.
2022. január 10., 12:142022. január 10., 12:14
2022. január 10., 13:392022. január 10., 13:39
A Covid-ambulanciaközpontokat a várhatóan nagy Covid-betegforgalom elkülönítése érdekében hozták létre, illetve a kórházak sürgősségi részlegeinek a tehermentesítése céljából. Ezekben a központokban fogadják majd azokat az igazolt fertőzötteket, akik nem szorulnak kórházi beutalásra, de kivizsgálásra vagy kezelésre van szükségük. Azt
A tumultus elkerülése érdekében előjegyzés alapján, a megadott időpontban kell elmenjenek az érintett betegek a központokba.
A Hargita Megyei Népegészségügyi Igazgatóság közölte lapunkkal a központok elérhetőségeit, amelyen időpont kérhető.
Csíkszeredában a megyei sürgősségi kórház udvarán, a sürgősségi részleg mellett felállított konténerekben működő Covid-ambulanciaközpont tervezett munkaprogramja 8-tól 20 óráig tart, előjegyzést a 0746–119563-as telefonszámon lehet kérni. A kórház csíksomlyói, fertőző betegségeket kezelő egységénél a 0758–117669-es telefonszámon kérhető időpont, a Covid-ambulanciaközpont 8–14 óra között fogadja a pácienseket. A csíkszeredai kórház szentegyházi külső egységénél is létrehoztak egy központot, ez a 0266–372187-es telefonszámon érhető el, és a tervezett munkaprogram szerint hétfőn, szerdán és pénteken 8–14 óra között fogadja a betegeket.
Székelyudvarhelyen a kórház udvarán, a korábbi étkezde épületében működik a Covid-ambulanciaközpont, amely a 0266–212186-os, illetve a 0743–229659-es telefonszámokon hívható előjegyzés érdekében, a munkaprogramja 8.30-tól 14 óráig tart. Gyergyószentmiklóson a kórház épületében, a sürgősségi részleg mellett működik hasonló Covid-ambulanciaközpont munkanapokon 9-től 12.30-ig. Előjegyzés a 0726–338090-es és a 0266–365032-es telefonszám 1000-es belső számán, illetve a covid@spitalgh.ro email-címen kérhető. A maroshévízi kórházban létrehozott központ 8 és 15 óra között működik, időpontot a 0266–342432-es telefonszám 101-es belső számán lehet kérni, valamint a birou.internari@spitaltoplita.ro email-címen.
Küldőpapírra nincs szükség, illetve azok is ellátást kaphatnak ezekben a Covid-ambulanciaközpontokban, akik nem rendelkeznek egészségbiztosítással.
Maros megyei központok
Maros megyében nyolc központot jelölt ki a megyei egészségügyi szakhatóság a kórházakban, illetve a kórházak külső egységeiben. A központok közül három Marosvásárhelyen található, illetve egy-egy Szászrégenben, Dicsőszentmárton, Marosludason, Segesváron és Szovátán.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
szóljon hozzá!