
Hargita megyében hat, Maros megyében nyolc Covid-ambulanciaközpontot jelöltek ki
Fotó: Veres Nándor
A korábbi járványügyi előrejelzéseknek megfelelően meredeken emelkedni kezdett az elmúlt napokban a koronavírus-fertőzöttek száma. Az új járványhullámra és nagyszámú fertőzöttre készülve Covid-ambulanciaközpontokat jelöltek ki minden megyében, ahol az enyhe, illetve középsúlyos lefolyású megbetegedésben szenvedő, de ellátásra szoruló páciensek kivizsgálásra, kezelésre jelentkezhetnek. Hargita megyében hat ilyen központ működik, az elérhetőségeiket nem árt feljegyezni, ugyanis előjegyzés alapján fogadják az ellátásra szorulókat.
2022. január 10., 12:142022. január 10., 12:14
2022. január 10., 13:392022. január 10., 13:39
A Covid-ambulanciaközpontokat a várhatóan nagy Covid-betegforgalom elkülönítése érdekében hozták létre, illetve a kórházak sürgősségi részlegeinek a tehermentesítése céljából. Ezekben a központokban fogadják majd azokat az igazolt fertőzötteket, akik nem szorulnak kórházi beutalásra, de kivizsgálásra vagy kezelésre van szükségük. Azt
A tumultus elkerülése érdekében előjegyzés alapján, a megadott időpontban kell elmenjenek az érintett betegek a központokba.
A Hargita Megyei Népegészségügyi Igazgatóság közölte lapunkkal a központok elérhetőségeit, amelyen időpont kérhető.
Csíkszeredában a megyei sürgősségi kórház udvarán, a sürgősségi részleg mellett felállított konténerekben működő Covid-ambulanciaközpont tervezett munkaprogramja 8-tól 20 óráig tart, előjegyzést a 0746–119563-as telefonszámon lehet kérni. A kórház csíksomlyói, fertőző betegségeket kezelő egységénél a 0758–117669-es telefonszámon kérhető időpont, a Covid-ambulanciaközpont 8–14 óra között fogadja a pácienseket. A csíkszeredai kórház szentegyházi külső egységénél is létrehoztak egy központot, ez a 0266–372187-es telefonszámon érhető el, és a tervezett munkaprogram szerint hétfőn, szerdán és pénteken 8–14 óra között fogadja a betegeket.
Székelyudvarhelyen a kórház udvarán, a korábbi étkezde épületében működik a Covid-ambulanciaközpont, amely a 0266–212186-os, illetve a 0743–229659-es telefonszámokon hívható előjegyzés érdekében, a munkaprogramja 8.30-tól 14 óráig tart. Gyergyószentmiklóson a kórház épületében, a sürgősségi részleg mellett működik hasonló Covid-ambulanciaközpont munkanapokon 9-től 12.30-ig. Előjegyzés a 0726–338090-es és a 0266–365032-es telefonszám 1000-es belső számán, illetve a covid@spitalgh.ro email-címen kérhető. A maroshévízi kórházban létrehozott központ 8 és 15 óra között működik, időpontot a 0266–342432-es telefonszám 101-es belső számán lehet kérni, valamint a birou.internari@spitaltoplita.ro email-címen.
Küldőpapírra nincs szükség, illetve azok is ellátást kaphatnak ezekben a Covid-ambulanciaközpontokban, akik nem rendelkeznek egészségbiztosítással.
Maros megyei központok
Maros megyében nyolc központot jelölt ki a megyei egészségügyi szakhatóság a kórházakban, illetve a kórházak külső egységeiben. A központok közül három Marosvásárhelyen található, illetve egy-egy Szászrégenben, Dicsőszentmárton, Marosludason, Segesváron és Szovátán.
A 2026-os költségvetés tervezetében a helyi közösségek fejlesztésére több mint 86,4 milliárd lejt irányoznak elő, 7,4 milliárd lejjel többet, mint 2025-ben, és ez az eddigi legnagyobb összeg, amit a helyi önkormányzatok támogatására szánnak.
Közel 130 online térben elkövetett csalást jelentettek a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságon 2025-ben. A legnagyobb kár összege, amelyet online csalással csaltak ki az áldozatból, több mint 500 ezer lej.
Hivatalos látogatásra Romániába érkezik csütörtökön Volodimir Zelenszkij ukrán elnök.
Nicușor Dan államfő összehívta szerdára a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülését.
Az Amerikai Egyesült Államok harci repülőgépeket és katonákat telepítene a Konstanca megyei Mihail Kogălniceanu-légibázisra az Iránnal fennálló háborús helyzet miatt – értesült a Digi24 hírportál különböző információs forrásokból.
Hivatalos látogatást tesz Romániában március 12-én, csütörtökön Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, amelynek során Nicușor Dan elnökkel találkozik – értesült a Digi24 hírportál.
A 2026-os állami költségvetés tervezete 127,7 milliárd lejes, GDP-arányosan 6,2 százalékos deficitre épít – derül ki a pénzügyminisztérium által kedden közzétett dokumentumból, amely szerint 2027-re a GDP 5,1 százalékára csökken a deficit.
Jelentős zavarokat okozhat az országos próba-képességvizsgák és a próbaérettségi lebonyolításában, hogy több mint 73 ezer tanügyi alkalmazott nem vesz részt a megszervezésükben.
Tűz ütött ki kedden egy lakóházban Libánfalván, a Fő utcában. Az épületből két gázpalackot hoztak ki a tűzoltók, és fennállt a veszélye annak, hogy a lángok két közeli lakóházra is átterjednek.
Megkezdődött a fakó keselyű romániai visszatelepítése: az első madarak március kilencedikén érkeztek meg a Fogarasi-havasokba. A Spanyolországból hozott példányokat az akklimatizációs időszak után fokozatosan engedik szabadon.
szóljon hozzá!