
Fotó: Veres Nándor
Adománygyűjtést szervez az Elfi Egyesület a Csíkszeredai Szociális Szolgáltatási Központban élő hátrányos helyzetű és értelmi sérült gyermekek számára. Újszerű, még használható állapotban lévő lábbeliket várnak, amelyeket a központ székhelyén, a Haladás utca 45. szám alatt lehet leadni, hétköznapokon 8–15 óra között.
2022. április 10., 11:442022. április 10., 11:44
„Különösen ilyenkor, a nagytakarítás alkalmával jellemző, hogy alaposabban átnézzük ruhatárainkat, elpakoljuk téli csizmáinkat, és újra elővesszük a könnyed lábbeliket. Ezért örömmel fogadnánk a már nem használt, de újszerű, használható állapotban lévő cipőket a Csíkszeredai Szociális Szolgáltatási Központban élő hátrányos helyzetű és értelmi sérült gyermekek számára” – írják a szervezők a felhívásukban. Hozzátették, többnyire 35–44-ös méret közötti cipőkre lenne szükségük a gyermekeknek, olyanokra, amelyeket a hétköznapokon használhatnak, úgy a lányok, mint a fiúk. Az adományokat a központ székhelyén, a Haladás utca 45. szám alatt lehet leadni, hétköznapokon 8–15 óra között. Érdeklődni az akcióról a 0743 055175-ös telefonszámon lehet.
A minap történt, közfelháborodást keltő kutyabántalmazás ügyében újabb információkat kaptunk az azt nyilvánosságra hozó, Forró Bélától: nem a kutya gazdája a hibás, vagy nem úgy, ahogy első pillantásra gondolni lehetne.
Az Európai Unióban (EU) 5,1 százalékkal, az euróövezetben 4,7 százalékkal emelkedtek a lakásárak 2026 első negyedévében az egy évvel korábbihoz képest.
Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter szerint elfogadhatatlanul magas a gázolaj ára Romániában.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás lép érvénybe csütörtökön délelőtt tíz órától Románia egész területén.
Hálózati munkálatok miatt csütörtökön több Maros megyei több településen is korlátozzák az ivóvíz-szolgáltatást – közli az Aquaserv vízszolgáltató vállalat.
Egy 15 és egy 16 éves fiú vesztette életét szerda este Medgyesen, miután elütötte őket egy tolatómozdony.
Nem csak a környékbeli falvakból ingázóknak, hanem a Székelykeresztúron élő, a könnyűiparból leépítésre kerülő munkavállalók számára is nehéz lesz elhelyezkedni a helyi munkaerőpiacon, a jelenlegi kínálat alapján.
Nemkívánatos személlyé nyilvánítottak Romániában egy marokkói állampolgárt. A Román Hírszerző Szolgálat (SRI) szerint a férfi terrorista propagandát terjesztett, és romániai polgárok radikalizálásában is részt vett.
Nem mindennapi eseményre hívták meg a Székelyhont szerdán: 65 éves érettségi találkozóját tartotta a Gábor Áron Iskolaközpont jogelődjének számító Szentegyházi Vegyes Középiskola 1960-61-es tanévben végzett évfolyama.
Szedd magad levendulaszüretet szervez a gyergyószentmiklósi Vidékfejlesztés pénteken délután.
szóljon hozzá!