
Marcel Ciolacu
Fotó: Gov.ro
Marcel Ciolacu szociáldemokrata pártelnök szerdán azt nyilatkozta, hogy készen áll átvenni a miniszterelnöki tisztséget jövő év májusában, ha alakulata úgy dönt, hogy ő a legalkalmasabb a feladatra – írja az Agerpres hírügynökség.
2022. november 09., 19:362022. november 09., 19:36
2022. november 09., 19:362022. november 09., 19:36
Ciolacutól – egyebek mellett – megkérdezték az újságírók, miként kommentálja a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnökének, Cătălin Drulă-nek a kijelentését, miszerint a PSD-elnök nem fogja átvenni a kormányfői tisztséget a koalíciós megállapodásban rögzített időpontban, mert „el akarja kerülni az elszámoltatást”.
– válaszolta a pártelnök.
„A Szociáldemokrata Párt (PSD) és Ciolacu úr nem fogja átvenni a kormányzást, mert a PSD génjeiben hordozza azt, hogy meneküljön saját tetteinek következményei elől” – jelentette ki Cătălin Drulă kedden, az RFI-nek nyilatkozva.
Drulă szerint a Szociáldemokrata Párt és a Nemzeti Liberális Párt (PNL) válságba taszították a gazdaságot, és ezt a vezetőik is tudják, ám
Több mint 3500 bíró tiltakozik az igazságszolgáltatás politikai alárendelésének kísérlete ellen – tájékoztatott szerdán a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bírói részlege.
A bérreformot nem a közalkalmazottak ellenében, hanem velük együtt kell megvalósítani, és elengedhetetlen az érveken és megoldási javaslatokon alapuló párbeszéd – közölte szerdán a Facebook-oldalán Dragoș Pîslaru.
Hargita megyéből 180, juhokból és kecskékből vett vérmintát küldött Bukarestbe az állategészségügyi hatóság, ezekben a juhhimlő és a kiskérődző-pestis kórokozója, vagy antitestek jelenlétét próbálják kimutatni. A gazdákat fokozott óvatosságra intik.
A marosvásárhelyi ítélőtábla szerdán elutasította a drogkereskedelemmel gyanúsított Cristian Pomohaci fellebbezését, így a volt ortodox pap és népdalénekes előzetes letartóztatásban marad.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök szerdán közölte, hogy a román állampolgárság megszerzésekor minden kapcsolata megszűnt az ukrán hatóságokkal, és évekkel ezelőtt, önként lemondott az ukrán állampolgárságról.
A Különleges Távközlési Szolgálat (STS) szerdán közölte, hogy elérhetővé vált a látás- és/vagy hallássérültek vészhelyzeti kommunikációját segítő Apel 112 mobilalkalmazás.
Az emberek kormányt akarnak, nem érdeklik őket a politikusok választási vitái – jelentette ki szerdán Nicușor Dan.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán bejelentette, kezdeményezni fogja az Európai Bizottságnál (EB), hogy vegyék le a barnamedvét a szigorúan védett fajok listájáról és helyezzék át egy másik listára.
A Hargita megyei tűzoltók összesen 18 sürgősségi esethez vonultak ki a hét első két napján, miközben 16 Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak a településeken megjelenő medvék miatt.
1 hozzászólás