
Gyakran tűnt fel rendőrautó a taplocai középiskoláknál a napokban. A dohányzás visszaszorítását remélik az akciótól
Fotó: Pinti Attila
Az iskolák belső rendszabályzata mellett törvény is tiltja a dohányzást a tanintézetekben és azok területén, így az udvarokon is. Ennek ellenére a diákok jelentős része naponta többször is rágyújt az iskolákban eltöltött idő alatt. A jelenség visszaszorítása érdekében ellenőrzéseket tartott a rendőrség csíkszeredai középiskoláknál, több diákot meg is bírságoltak.
2019. október 17., 13:482019. október 17., 13:48
Több ellenőrzést is tartott Csíkszeredában a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság az elmúlt időszakban az iskolai dohányzás visszaszorítása érdekében. Gheorghe Filip rendőrségi szóvivő elmondása szerint
azaz a Kós Károly Szakközépiskolánál, a Kájoni János Szakközépiskolánál és a Venczel József Szakközépiskolánál.
A szóvivő azt is elárulta, hogy a jövőben is folytatni fogják a hasonló akciókat a diákok elbátortalanítása érdekében, hiszen
A dohányzást a nyilvános, zárt helyeken betiltó, 2016-ból származó 15-ös számú törvény rendelkezik többek között arról, hogy
A jogszabály továbbá azt is kimondja, hogy azok a magánszemélyek, akik tiltott helyen dohányoznak, 100 és 500 lej közötti pénzbírsággal sújthatók.
Bálint Gabriella, a Venczel József Szakközépiskola igazgatója megkeresésünkre elmondta: a dohányzás komoly fejtörést okoz a három tanintézmény vezetősége számára, hiszen a tiltás ellenére számos diák gyújt rá naponta többször is az udvaron.
Egyrészt a belső rendszabályzat is tiltja, így ha rajtakapjuk őket, levonjuk a magaviseleti jegyüket, értesítjük a szülőket és takarítási munkákat is kapnak. Emellett a törvények szerint sem engedélyezett, ez alapján tartott ellenőrzéseket a rendőrség. Pénteken és kedden többeket is megbírságoltak, először a mi iskolánk diákjait, majd a Kós Károly Szakközépiskolában tanulókat”– magyarázta az igazgató. Utóbbi tanintézmény vezetője, Szén János jó megoldásnak tartja a rendőrségi ellenőrzéseket, hiszen meglátása szerint
Mint mondta, a rendőrök a keddi ellenőrzés során az osztálytermekbe is ellátogattak, és tájékoztatták a diákokat a dohányzásra vonatkozó előírásokról. „Évek óta fennálló problémáról van szó, és nagyon nehéz uralni a helyzetet. A diákok szünetekben összegyűlnek és minden gond nélkül rágyújtanak, semmibe sem veszik a tanárokat vagy a vezetőséget. Hiába mondom el újra és újra, hogy tilos, olyan, mintha a falakhoz beszélnék” – nehezményezte az igazgató.
1957-ből származik a korábbi csíkszeredai melegrekord, ezt írta felül az elmúlt hónap harmincadik napja. Marosvásárhelyen pedig olyan meleg volt, mint az Osztrák–Magyar Monarchia idején.
Kánikulára vonatkozó figyelmeztetést, valamint viharriasztásokat is kiadott szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Székelyföldön légköri instabilitásra és jelentős mennyiségű csapadékra kell számítani a következő napokban.
Áprilishoz képest májusban 159 lejjel (2,7 százalékkal) 5684 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS). A bruttó átlagbér 9483 lej volt, 257 lejjel kisebb, mint az előző hónapban.
Egy csoport fiatal nemrég azzal szórakozott a sepsiszentgyörgyi állomási tónál, hogy éjszaka eloldozta a csónakokat és a vízibicikliket a stégtől, használta azokat, majd sorsukra hagyta őket. A polgármester szerint ennek következményei lesznek.
Építik a hulladékudvarokat Hargita megyében, ám több településen még nem tisztázott, hogy miként lehet szabályosan működtetni ezeket. A természetes személyek később meghatározott mennyiségben adhatnak majd le többféle hulladékot ingyenesen.
A két kézdiszéki világjáró, Fekete István és Zsigmond Lóránt, valamint szászrégeni utazótársaik elérték a Kaukázust. Ma a Gudauri-kilátó környékén éjszakáznak, holnap a grúz-orosz határon, illetve Csecsenföldön kellene minél gyorsabban átvágniuk.
A ghișeul.ro online ügyintéző platform vizuális arculatát másolják és a közlekedési minisztérium nevében hamis SMS-eket küldenek csalók – figyelmeztetett kedden az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Közel három évig tartó közösségi összefogás és több tízezer támogató szavazat után sem került be a LEGO hivatalos kínálatába a székelykaput megidéző építőszett. Az alkotó nem csüggedt, a teljes tervdokumentációt ingyenesen elérhetővé tette.
3 hozzászólás