
Illusztráció
Fotó: Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság gazdasági bűnügyekkel foglalkozó osztálya összesen 15 házkutatást hajtott végre pénteken olyan ingatlanokban, amelyek mind egyetlen személy tulajdonába tartoznak.
2017. május 22., 20:412017. május 22., 20:41
Összesen 3800 doboz cigarettát, 597 liter alkoholt és 7 ezer lej készpénzt foglaltak le. A vizsgálatok során kiderült, hogy S. M. és S. E., korondi lakosok 2016 óta foglalkoznak zárjegy nélküli szeszesital forgalmazásával. Az ügyben a rendőrség kivizsgálást indított.
Másnap hasonló házkutatásokat – összesen kilencet – hajtottak végre több csíkszéki településen, és összesen 471 doboz cigarettát, 178 liter alkoholt, 1 kilogramm dohányt, 5 mobiltelefont, 100 eurót és 7450 lejt koboztak el. Csíkszentgyörgyi, szépvízi, csíkszentimrei és balánbányai személyek ellen indítottak kivizsgálást az ügyben – tájékoztatott a Hargita megyei Rendőr-főkapitányság.
Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az alaptörvény tizenhatodik módosítását, amely nyolc évben korlátozza a miniszterelnöki megbízatás maximális hosszát.
A Román Vámhatóság alkalmazottait is képviselő Meridian Országos Szakszervezeti Szövetség bejelentette, hogy az intézmény dolgozói szerdán kétórás figyelmeztető sztrájkot tartanak a munkakörülményeket és juttatásaikat érintő súlyos problémák miatt.
Az RMDSZ egyelőre nem döntött arról, hogy támogatja-e Adrian Veștea kormányát, előbb megvárja, hogy milyen álláspontra jut a Nemzeti Liberális Párt (PNL).
Dobos Melindát nevezték ki Hargita Megye Tanácsának megyemenedzseri tisztségére a hétfői tanácsülésen.
Sepsiszentgyörgy egykori dohánygyárában aláírták hétfőn a helyi Csodák palotájának finanszírozását célzó szerződést. Az önkormányzat a Közép Fejlesztési Régió legnagyobb uniós támogatásával vághat bele az élményközpont kivitelezésébe.
Mezőgazdasági munkát végző emberekre támadt rá a medve hétfőn a Kászonaltíz községhez tartozó Kászonújfaluban, mindkét személyt kórházba kellett szállítani. Az áldozatok állapota stabil.
Megtiltja a brit kormány a közösségi média használatát a 16 évnél fiatalabb gyerekek számára.
Hetek óta üzenget Hargita Megye Tanácsának korábbi elnöke utódjának, hétfőn azonban látványosan egymásnak esett Hargita Megye Tanácsának ülésén Bíró Barna Botond és Borboly Csaba a homoródfürdői ifjúsági tábor ügyében.
Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a következő két hétre, a június 15–28. közötti időszakra vonatkozó időjárás-előrejelzését. Jöhet a nyár.
szóljon hozzá!