
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Használhatatlanná vált egy hétvégi ház Homoródfürdőn, miután kigyúlt csütörtökre virradóan. Valószínűleg cigaretta okozta a tüzet.
2018. szeptember 27., 10:392018. szeptember 27., 10:39
2018. szeptember 27., 10:402018. szeptember 27., 10:40
Éjszaka két órakor értesítették a tűzoltókat, akik négy autóval vonultak ki a helyszínre, hogy megfékezzék a lángokat, amelyek az épület tetőtéri emeletén keletkeztek. Helyszínre érkezésükkor a ház fából készült tetőzete, illetve a manzárd is égett. Alig több mint két óra alatt sikerült megfékezni a lángokat, de a ház használhatatlanná vált.
A tűzoltóság közleménye szerint minden bizonnyal cigaretta miatt keletkeztek a lángok, olyan helyen dohányoztak, ahol nem szabadott volna. Szerencsére személyi sérülés nem történt – tájékoztatott közleményben a Hargita megyei tűzoltóság.
Az utolsó simításokat végzi a kormány a közigazgatási reformról szóló tervezeten, amelyet sürgősségi rendelet formájában készül elfogadni – nyilatkozta szerdán Cseke Attila fejlesztési miniszter.
A legfelsőbb bíróság „trükközése” miatt Románia valószínűleg el fog veszíteni 231 millió euró uniós támogatást.
Márton Áron születésének 130. évfordulója alkalmából 2026-ot emlékévvé nyilvánította szerdán a Szenátus, elfogadva az erről szóló törvénytervezetet.
Jogerősen hét év és tíz hónap szabadságvesztésre ítélte szerdán a bukaresti ítélőtábla a „zsenimentornak” is nevezett K. Lajost két kiskorú fiú ellen elkövetett nemi erőszak miatt.
A kormány 5–6 százalék feletti infláció esetén törvénnyel korlátozná az agrár-élelmiszeripari termékek kereskedelmi árrését – jelentette be szerdán Florin Barbu mezőgazdasági miniszter.
A betegek jogosultak lesznek arra, hogy a kezelőorvosuk ne csupán javaslatot tegyen, hanem konkrétan átirányítsa és időpontot is foglaljon számukra a következő szükséges szakorvosi konzultációra vagy diagnosztikai vizsgálatra.
A megyei katonai központok teljes egészében a védelmi minisztérium irányítása alá kerülnének 2027. január elsejétől – jelentette ki Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán. De előbb meg kell oldani azt a problémát, ami Hargita megyére is jellemző.
Az alkotmánybíróság szerdán február 18-ra halasztotta a döntést a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezettel kapcsolatos beadványról.
A szabadságon lévő Gheorghe Stan alkotmánybíró is jelen van az alkotmánybíróság szerdai ülésén, amelyen a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezettel kapcsolatos beadványt tárgyalja a testület.
A miniszterelnöki hivatal 2025-ben összesen közel 9,97 millió lejjel (23,7 százalékkal) csökkentette kiadásait az előző évhez képest – tájékoztatott szerdán a kormány sajtóirodája.
szóljon hozzá!