
Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
A Maros megyei rendőrök összesen 8800 zárjegy nélküli cigarettát és több mint 260 liter alkoholt foglaltak le péntek reggel, amikor összesen kilenc házkutatást tartottak csempészettel gyanúsított személyeknél, akik közül hármat 24 órás őrizetbe vettek.
2021. január 29., 19:352021. január 29., 19:35
A Maros megyei rendőr-felügyelőség bűnügyi nyomozó osztálya kilenc házkutatást tartott Maros megyében péntek reggel olyan személyeknél, akiket csempészettel és adóköteles jövedéki termékek birtoklásával gyanúsítottak.
A rendőrök összesen 268 liter alkoholt és 8800 zárjegy nélküli cigarettát foglaltak le, amelyek valószínűleg a bűncselekményekből származtak.
Ugyanakkor lefoglaltak egy alkohol és származékjainak desztillálására alkalmas szerkezetet is. A bizonyítékok alapján három, 31 és 54 év közötti férfi ellen rendeltek el 24 órás őrizetet – derül ki a rendőrség közleményéből.
A nyomozás a segesvári ügyészség irányításával folytatódik.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 12 megyére és Bukarestre.
Az elmúlt 24 órában 18 riasztás érkezett a hegyimentő-szolgálathoz, amelynek munkatársai tizenhta embernek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn a Facebook-oldalán a Salvamont.
78 éves korában elhunyt Sam Neill új-zélandi színész hétfőn, miután felépült abból a daganatos betegségből, amelyet korábban diagnosztizáltak nála – közölte családja.
Medve harapott meg egy 47 éves férfit Argeș megyében – jelentette hétfőn a megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A májusi 10,85 százalékról júniusban 10,42 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter hétfőre a minisztériumba kérette a Román Vasúti Személyszállító Vállalat vezérigazgatóját, miután az utasoknak szánt online kérdőívet kitöltők 86 százaléka azt jelezte, hogy nem ajánlaná másoknak az utazását.
A korábbi kormánykoalíció pártjainak vezetői Nicușor Dan államfővel találkoznak hétfőn 9 órakor a Cotroceni-palotában.
Három településen jeleztek medvét ezen a hétvégén, a Hargita megyei tűzoltóság Ro Alert üzenetben figyelmeztette a lakosságot.
A tanügyminisztérium szerint az óvások elbírálása után 74,8 százalékról 2,1 százalékkal 76,9 százalékra nőtt a sikeresen leérettségiző diákok aránya.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország több megyéjében. A figyelmeztetés Hargita és Kovászna megye egyes vízgyűjtő területeit is érinti.
szóljon hozzá!