
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Ingyen, kézipoggyászként szállíthatják az utasok síléceiket vagy hódeszkáikat a Román Vasúttársaság (CFR) személyvonatainak másodosztályán, azzal a kikötéssel, hogy ezek ne zavarják a többi utas kényelmét – írja az Agerpres hírügynökség a társaság utasszállító részlegének pénteki közleményére hivatkozva.
2020. január 17., 18:232020. január 17., 18:23
A vállalat azt javasolja a hegyvidéki üdülőtelepekre hét végén utazóknak, hogy vásároljanak hétvégi jegyet, emlékeztetve, hogy 15 és 35 százalék közötti árcsökkentést vezetett be hétvégi, menettérti járataira. A hétvégi árkedvezmény mindenfajta járatra és mindkét osztályra érvényes.
Az új szolgáltatást igénybe véve például a Bukarest–Brassó jegy 32,95 lejbe kerül az Interregió vonatokon a standard 48,6 lej helyett, a Bukarest–Predeal jegy pedig 12,90 lejbe a Regio Expres szerelvényeken, amelyeken az egész áras jegy 19,30 lej.
A kedvezményes árú jegyeket csak a vasútállomásokon és a CFR utazási irodáiban lehet megvásárolni.
Biztonságban a megsemmisítésükre kijelölt helyszínre szállították a Galac területére lezuhant orosz drónmaradványokat, így a hatóságok engedélyezték a kitelepített lakosok hazatérését – közölte szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Nicușor Dan államfő meghívta hétfőre a Cotroceni-palotába az Európa-barát pártok vezetőit, hogy megbeszélést folytassanak a SAFE és a PNRR programról.
Meglepő eredményre jutottak azok a szakemberek, akik a mesterséges intelligencia segítségével kielemezték a közösségi háló néhány kommentszekcióját. Kiderült, hogy a hozzászólások hány százaléka sértő és durva.
Kétszáztizenhét embert evakuáltak szombat reggel Galacon, miután a környéken orosz dróntörmelékekre bukkantak – jelentette az országos katasztrófavédelmi igazgatóság (IGSU).
Több sárga és narancssárga jelzésű riasztást adott ki megerősödő szél miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. A vasárnap reggeltől érvényes figyelmeztető előrejelzés az ország teljes területét, így a székelyföldi megyéket is érinti.
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita – jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Hétvégén is folytatódik az üzemanyagok drágulása: szombaton minden nagy hálózat emelte az árakat, így kedd óta mintegy 65 banival emelkedett mind a benzin, mind a gázolaj ára a romániai töltőállomásokon.
Az időjárás ugyan még nem kedvez a piknikhez, a fészerből előbb-utóbb csak előkerül a grillrács vagy a tárcsalap. Csakhogy még mielőtt flekken- vagy miccssütésre adnánk a fejünket, készíthetünk szmókert házilag. Azt is megindokoljuk, miért érdemes.
Sepsiszentgyörgy védőszentjét ünnepli április 24-én. Sárkányölő Szent György alakját hivatott jelképezni a város központjában emelkedő, cseppet sem klasszikus „Süsü-szobor” is, amely huszonöt év elteltével is frappáns vicceknek ad ihletet.
Az üzemanyagválság tekintetében aggasztó kilátások várhatók középtávon Romániában – jelentette ki Nicușor Dan államfő pénteken.
szóljon hozzá!