
Komoly versengés és szórakoztató események ötvözéséből áll a több mint hetven műsorszámot felvonultató program. Archív
Fotó: Barabás Orsolya
Ráfordultak a szervezőmunka célegyenesére, szeptember első hétvégéjén tizennegyedik alkalommal rendezik meg a nyárutó legnépszerűbb gyergyószéki rendezvényét, a Székelyföldi Lovas Ünnepet. Több mint hetven programpont várja az eseményt éltető „négyesfogat” negyedik elemét, a közönséget.
2021. augusztus 19., 08:522021. augusztus 19., 08:52
2021. augusztus 19., 10:032021. augusztus 19., 10:03
Három napig Gyergyószentmiklósra figyelnek majd lovas sportok, életmód, hagyományőrzés iránt érdeklődők, a szervezők immár újra közönség előtt szervezhetik meg a Székelyföldi Lovas Ünnepet.
Szeptember 3. és 5. között a lovaspályára több ezer nézőt várnak, a szervezők reményei szerint ugyanúgy megtelik majd a nézőtér, mint a járványt megelőző években. Pénteken a székelyföldi regionális díjugrató bajnokság döntőjét tartják, szombat reggelre pedig visszatér a korábban nagy népszerűségnek örvendő kutyakiállítás. Erre még Augusztus 27-ig lehet nevezni a fajtiszta kutyákat. A rendezvény Facebook-oldalán megtalálhatók ehhez az elérhetőségek és más hasznos tudnivalók.
A kutyák után következnek az igazi négylábú főszereplők, a lovas versenyszámok. A díjugratók és fogathajtók versenye részben komoly megmérettetés, de a szervező Krigel SK mindig figyel arra, hogy egy kis humor is kísérje a versengéseket. Lesz még a nap során többek közt huszár karusszel,
A Titán együttes koncertjével zárul a rendezvény szombati napja.
Vasárnap reggeli tornára hívják a gyergyóiakat, majd Puszta kettes bemutató után munkalovak és szekeresek versenye jön. Ezt követően Pászka Lehel négy lovas bemutatója lesz az egyik fő attrakció, a leginkább várt műsorszám mindig a polgármesterek csatája, ahol településvezetők, önkormányzati tisztségviselők versenyeznek egymással. A felsoroltak csak egy töredékét jelentik a Székelyföldi Lovas Ünnep programjának, a teljes műsor megtalálható a rendezvény Facebook-oldalán.
Fontos a támogatók, a társzervezők hozzájárulása (Gyergyószentmiklós önkormányzata, Hargita Megye Tanácsa, Székelyföldi Gazdaszervezetek Egyesülete és Magyarország Nemzetpolitikai Államtitkársága is támogatja az eseményt), de a rendezvényhez a szervezéshez a lendületet az adja, hogy nagyon sok kisebb-nagyobb gyergyószéki vállalkozás, közbirtokosságok, civil szervezetek és magánszemélyek is lelkesen hozzájárulnak a maguk ereje szerint.
– fogalmazott Bajkó Tibor főszervező.
A rendezők szerint a rendezvényt egy négyesfogat húzza, ahol az egyik „ló” a szervező, a második a fellépő, a harmadik a támogató és a negyedik a néző. Három a négyből már „be van fogva”, várják, hogy a negyedik húzóerő is csatlakozzon, sok nézőt szeretnének látni a lovasünnepen.
Közlekedési baleset történt szerdán kora este Sepsiszentgyörgyön, két gépjármű ütközött, a baleset következtében pedig két személy kórházba került.
Nicușor Dan államfő szerdán közölte, hogy aláírta az ügyészségi vezetők kinevezéséről szóló dekrétumokat. Gill-Julien Grigore-Iacobici az egyetlen jelölt, akinek a kinevezését elutasította az elnök.
A nyugati államok kritikus infrastruktúrája elleni kibertámadást hárított el az amerikai Szövetségi Nyomozóiroda (FBI) partnerintézményeivel, köztük a Román Hírszerző Szolgálattal (SRI) közösen – adta hírül Nicușor Dan államfő.
Közösségi összefogással szerveznek jótékonysági estet április 11-én a gyergyószentmiklósi Godako rendezvényteremben. Az esemény célja támogatást nyújtani Kozma Gabriellának, akit sokan önkéntesként és segítőkész közösségi emberként ismernek.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt szerdán 14 óra 9 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Rendszerszintű hiányosságokra hívta fel a figyelmet egy elkeseredett hozzátartozó egy közösségi médiás bejegyzésében. A panasz nem a főorvos szakmai hozzáértését, hanem az empátia hiányát és a nem megfelelő tájékoztatást sérelmezi. Reagált a kórház.
Elfogadták szerdán Marosvásárhelyen a városháza alkalmazottainak csökkentéséről szóló határozattervezetet, amely alapján több mint kétszázzal kevesebb lett az állások száma. Papíron ugyan nagy a csökkenés, a valóságban azonban pár embert érint a változás.
Az RMDSZ politikai stabilitást és a kormányzás jelenlegi formátumban való folytatását akarja, Ilie Bolojan kormányfő vezetésével – jelentette ki szerdán Csoma Botond.
Újabb első- és másodfokú riasztásokat adtak ki a meteorológusok szerdán a rossz idő miatt: a magas hegyvidéken hóviharokra, az ország többi régiójában heves szélre kell számítani csütörtök reggelig.
A Richter-skála szerint 4-es erősségű földrengés történt szerdán 5 óra 28 perckor Buzău megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
szóljon hozzá!