
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Cápatámadás áldozata lett vasárnap egy román nő az egyiptomi Gurdakánál – írta az Agerpres hírügynökség a külügyminisztérium közlésére hivatkozva.
2022. július 04., 10:302022. július 04., 10:30
2022. július 04., 10:392022. július 04., 10:39
Románia kairói nagykövetségét egy turisztikai ügynökség értesítette telefonon, hogy meghalt egy romániai turistanő, aki Gurdakánál nyaralt. Az illetékes egyiptomi hatóságok közölték, hogy a nő halálát cápatámadás okozta – tájékoztatott a szaktárca.
Az utóbbi napokban ez már a második cápatámadás Egyiptom partjainál. A Reuters hírügynökség arról számolt be, hogy két forrás is megerősítette: a 40–50 év körüli román nő holttestének megtalálása előtt alig néhány órával egy 68 éves osztrák nőt ölt meg egy cápa.
A két cápatámadás a Sahl Hasheesh-öbölben történt, mintegy 600 méteres távolságra egymástól.
Lakóháznál csaptak fel a lángok a maroskeresztúri Patak utcában, fennáll a veszélye, hogy egy szomszédos lakóépületre is átterjednek a lángok – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Lakóház gyúlt ki Gyulas főutcájában hétfőn délelőtt, a lángok több épületre is átterjedtek – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Elkezdődött hétfőn az óvodai beiratkozások első szakasza.
Medvék jelenlétére figyelmeztetett a Ro-Alert riasztórendszer hétfőre virradóra több udvarhelyszéki és gyergyószéki településen – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
A határrendészek és a hegyimentők megmentettek vasárnap egy ukrán fiatalembert, aki a Máramarosi-havasokon keresztül lépte át a határt, és bevallása szerint egy hétig bolyongott a hegyekben.
A kulturális minisztérium felvette a szombaton a 79. Cannes-i Filmfesztiválon Arany Pálmával díjazott Fjord című filmet azon stratégiai kulturális projektek listájára, amelyek finanszírozásban részesülnek az Oscar-díjra való jelöléshez.
A háborút nem egy szuperhatalom nyeri meg, hanem a mindenható szeretet, az emberiséget a nyomortól nem a megszámolhatatlan gazdagság, hanem a szeretet kifogyhatatlan ajándéka szabadítja meg – mondta XIV. Leó pápa a vatikáni Szent Péter-bazilikában.
Körülbelül 100 métert zuhant a Bucsecs-hegységben az a két turista, akiket a hegyimentőknek végül sikerült megmenteniük vasárnap.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt vasárnap 5 óra 2 perckor Vrancea megyében.
Heves vita bontakozott ki a gyimesbükki Rákóczi-vár felújítása körül, miután Dan Tanasă AUR-os parlamenti képviselő bírálni kezdte a beruházást, illetve annak állami finanszírozását