
Hétvégén és az ünnepnapokon is dolgoznak a laboratóriumban. Képünk illusztráció
Fotó: Bruzák Noémi/MTI
Országos szinten Maros megye a nyolcadik helyen áll, ami az igazolt koronavírus-fertőzések számát illeti. Közben az orvosi egyetem kutatóközpontja cáfolta azokat a Facebookon megjelent híreszteléseket, miszerint a húsvéti ünnepekre való tekintettek hétfőig nem lesznek tesztelések.
2020. április 11., 14:222020. április 11., 14:22
Szombaton délig Maros megyében 203 személy esetében igazolták a koronavírussal-fertőzést – ez a szám egyetlen nap alatt negyveneggyel emelkedett. Országos szinten ezzel a számmal Maros megye előrelépett a nyolcadik helyre, ami a fertőzött betegek számát illeti.
Az otthoni és intézményes elkülönítést több százan hagyhatják el naponta, de szintén százak kezdik el otthon vagy kijelölt központokban tölteni a 14 napos karantént. Maros megyében jelenleg otthoni karanténban 11 762, felügyelt karanténban pedig 508 személy van. Szombat délig Maros megyében 11 személy vesztett életét a fertőzés következtében, és szintén tizenegyen gyógyultak meg.
Az orvosi egyetem kutatóközpontjától szombaton reggel kapott adatok szerint jelenleg 100 tesztet végeznek el, ezeket mind szombat reggel kapták a közegészségügyi igazgatóság jóváhagyásával. A kutatóközpont azért tette közzé ezt az adatot, mert
A központ vezetősége kihangsúlyozza, hogy a munkatársaik naponta bejárnak, és ahogy megérkeznek, máris feldolgozzák a mintákat. Vasárnap is a laboratórium rendelkezésére állnak, de csak akkor mennek be, ha újabb minták érkeznek. Mivel egy minta feldolgozásához általában 4 órára van szükség, ezért a szombaton feldolgozott eredmények a vasárnapi számokban fognak megmutatkozni.
A rendőrök sem tétlenkedtek az elmúlt 24 órában, 430-an teljesítettek szolgálatot Maros megyében, a kirótt büntetések értéke elérte a 987 ezer lejt.
A rend őrei, de a prefektúra képviselői is arra kérik a lakosságot, hogy tanúsítsanak megértést és maradjanak otthonaikban, kerüljék a családi és más jellegű találkozókat, hogy féken lehessen tartani a koronavírus-fertőzés terjedését.
Újabb történelmi mélypontra került szerdán a román deviza az euróhoz képest: a Román Nemzeti Bank (BNR) 5,2688 lejes hivatalos árfolyamot állapított meg, ami 5,08 banis emelkedést jelent a keddi 5,2180 lejhez képest.
Majdnem másfélszer annyi cégfeloszlatás történt az első negyedévben Hargita, Maros és Kovászna megyében, mint a múlt év azonos időszakában. A három megyéből kettőben a cégfelfüggesztések, -törlések, de az új bejegyzések száma is nőtt.
Ilie Bolojan szerdán közölte, hogy miniszterelnöki tisztsége utolsó napjáig dolgozni fog Romániáért, és nem adja fel azokat az elveket, amelyeket egész pályafutása alatt vallott.
A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni – írta Tarr Zoltán leendő miniszter a Facebookon, röviden bemutatva az új, integrált tárcát és feladatköreit.
Figyelmeztető, majd célzott lövéseket adtak le kedden a rendőrök a craiovai börtön egyik rabjára, aki megszökött egy munkapontról. A férfi életét vesztette.
Ha lehetőségük lesz rá, és rajtuk múlik, akkor Călin Georgescut fogják javasolni miniszterelnöknek – jelentette ki George Simion, az AUR elnöke hétfőn este.
Ellenzékbe vonul Romániában az európai néppárti tagsággal rendelkező Nemzeti Liberális Párt (PNL), miután a parlament kedden megvonta a bizalmat az Ilie Bolojan pártelnök vezette koalíciós kormánytól.
A Határtalan történet című műalkotás új kövének avatásával, felolvasással, vetítéssel, kerekasztal-beszélgetéssel és a Korossy Kvartett előadásával ünnepelte Krasznahorkai László Nobel-díjas írót a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) kedden Budapesten.
Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Több medvét is lefotózott olvasónk miközben a Gyergyóalfalu és Zeteváralja közötti 138-as megyei úton, a Libánon utazott autójával.
szóljon hozzá!