
Fotó: Veres Nándor
Cáfolja a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház, hogy elutasították volna a sepsiszentgyörgyi kórház segítségkérését. A szerkesztőségünknek küldött közleményből kiderül, nem mondtak nemet, hiszen nem is válaszoltak érdemben.
2020. április 11., 19:562020. április 11., 19:56
„A sepsiszentgyörgyi kórháztól egy szóbeli felkérést kaptunk a napokban, intenzív terápiás orvosok átirányítására, ezt a kérést azonban nem utasítottuk el, mert még nem tudtunk érdemben válaszolni rá:
Ezt már április 9-én kérvényeztük a Hargita Megyei Közegészségügyi Igazgatóságtól” – olvasható a szombaton szerkesztőségünknek küldött dokumentumban.
A dr. Konrád Judit jegyezte közlemény rámutat, „a molekuláris biológiai laborunkban pedig jelenleg épp a sepsiszentgyörgyi kórház számára végeznek koronavírus-teszteket”. Végezetül a kórházigazgató leszögezi,
Amint arról egy nappal ezelőtt beszámoltunk, a koronavírus-járvány kezdete óta a sepsiszentgyörgyi kórház 48 alkalmazottja fertőződött meg, ezért András-Nagy Róbert kórházigazgató pénteken online sajtótájékoztatón elmondta, segítséget kértek a környező megyék kórházaitól. Csíkszeredából és Székhelyudvarhelyről az intézményvezető szerint visszautasító választ kaptak, a brassói kórház viszont átveszi azokat a betegeket, amelyek meghaladják a sepsiszentgyörgyi kapacitását, míg a marosvásárhelyi kórházból rezidens orvosokat küldenek Sepsiszentgyörgyre.

A koronavírus-járvány kezdete óta a sepsiszentgyörgyi kórház 48 alkalmazottja fertőződött meg összesen: orvosok, egészségügyi asszisztensek, kisegítő személyzet. Több kórháztól is segítséget kértek, de a csíkszeredaiból és székelyudvarhelyiből visszautasították őket.
Együtt a nemzet! Gyarapodó Erdély címmel készült összegző kiadvány azokról az eredményekről, amelyeket az erdélyi magyar közösség és a magyar kormány az elmúlt másfél évtizedben közösen ért el. A kiadványt az erdélyi magyar családokhoz is eljuttatják.
A Richter-skála szerint 3,3-as erősségű földrengés történt csütörtökön 6 óra 1 perckor Buzău megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Idén februárban 4,68 millió nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 9978-cal kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2780 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) csütörtökön közzétett adataiból.
Az év második felében stabilizálódni fog az infláció, addig azonban még érezhetők lesznek a gazdasági visszaesés hatásai – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan kormányfő.
Tűz ütött ki szerda este egy nagyszebeni tömbházlakásban; egy ember súlyosan megsérült, újraélesztésre volt szükség.
A kormány a csütörtöki ülésén rendeletet fogadhat el a földgáz árának ideiglenes korlátozásáról – jelentette ki Ilie Bolojan miniszterelnök.
A Mezőméhes községhez tartozó Mezővelkére vonultak a nagysármási tűzoltók szerda este, ahol egy lakóház tetőzete gyúlt ki.
A Perzsa-öböl térségében zajló háború és a Hormuzi-szoros forgalmának részleges lezárása az üzemanyagárak emelkedéséhez vezetett – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Lélekemelő nagyböjti koncertre kerül sor a csíkdelnei Úr-kápolnában, a március 8-án 11 órától kezdődő szentmise után.
Vlagyimir Putyin orosz elnök jóváhagyta két kárpátaljai magyar hadifogoly elengedését a Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel folytatott tárgyalásán szerdán Moszkvában.
2 hozzászólás