
Fotó: Erdély Bálint Előd
Öt éve, két műtét során amputálták a lövétei András Ignác egyik lábát, emiatt pedig tolószékbe kényszerült és segítség nélkül nem tudja elhagyni otthonát. A betegsége előtt kifejezetten aktív lakatos és gazdálkodó férfi nagyon vágyik rá, hogy újra maga mehessen ki a természetbe, ezért elektromos kerekesszékre gyűjt gyerekkori barátja támogatásával.
2021. július 08., 22:072021. július 08., 22:07
András Ignác gyerekkori barátja kereste fel lapunkat, aki mindent meg szeretne tenni, hogy szomszédja újra segítség nélkül hagyhassa el a lakását.
– jelentette ki.
Minta lakatosként és gazdálkodó férfiként dolgozott betegsége előtt András Ignác, aki büszkén beszélt aktív napjairól nekünk. Mint mondta, érszűkület keletkezett a lábában, ami borzasztóan fájt is, ezért kellett öt évvel ezelőtt levágni először a lábfejét, majd bő félév múlva a lábát combközépig. Bár a fájdalom utána enyhült, mégis lelkileg megterhelő évek következtek, hiszen fel kellett dolgoznia az új helyzetét, mégpedig azt, hogy kerekesszékbe kényszerült, így pedig élettársa és gyerekei segítségére szorult. Évekig nem is akarta elhagyni a lakást.
A négy fal között tölti mindennapjait Ignác bácsi
Fotó: Erdély Bálint Előd
Végül tavaly kapott egy régi elektromos kerekesszéket, aminek köszönhetően lényegesen javult a helyzete – kirándulhatott, meglátogathatta barátait –, de öröme nem tartott sokáig, hiszen az hamar elromlott.
Ekkor döntötte el, barátja unszolására, hogy egy új, megbízható elektromos kerekesszéket szeretne vásárolni, amivel a hegyes-dombos vidéken is tud közlekedni.
– fogalmazott Ignác bácsi, aki Lövéte dombos, Csató nevű részén lakik.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Információik szerint nem olcsó egy megfelelő elektromos kerekesszék beszerzése, hiszen az mintegy 50 ezer lejbe kerül, ezért kéri olvasóink segítségét. Aki támogatni szeretné Ignác bácsit, az a RO29OTPV261001375362RO01-es bankszámlaszámra utalva teheti meg.
Tovább emelkedtek az üzemanyagárak az országban, az elmúlt két hétben mind a benzin, mind pedig a gázolaj drágult, és még nincs vége: 2026. január 1-jétől újabb áremelkedés várható a jövedéki adó tízszázalékos növelésével.
A háromoldalú egyeztető tanács szerdán a Victoria-palotában tárgyalt Ilie Bolojan miniszterelnökkel az országos minimálbérről, a kormány várhatóan november végéig hoz döntést az ügyben.
Őrizetbe vették szerdán az ügyészek a bukaresti Bagdasar-Arseni sürgősségi kórház két orvosát, akiket azzal gyanúsítanak, hogy nem biztosítottak megfelelő ellátást egy égési sérültnek, és ez a páciens halálához vezetett.
Megéri fegyenceket foglalkoztatni az építőtelepeken, mezőgazdaságban, de más, szakképzetlen munkaerőt igénylő területeken is – hangzott el szerdán Marosvásárhelyen, a prefektúrán, ahol a börtönigazgatóság munkáltatókkal találkozott.
Nem szabad laminálni az anyakönyvi iratokat, mint például a házassági vagy születési bizonyítvány – hívta fel a figyelmet Facebook-bejegyzésében a belügyminisztérium, hozzátéve, hogy laminálás esetén ezek a dokumentumok érvényességüket veszítik.
A közúti beruházásokért felelős társaság (CNIR) szerdán két újabb szerződést írt alá összesen 105 kilométer autópálya valamint gyorsforgalmi út megtervezésére és kivitelezésére.
Elkezdte az állami támogatás kifizetését az állattartó gazdáknak a Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA).
Középiskolás diákok jelentkezését várják az Erdélyi Perpatvar programra, amely az erdélyi középiskolásokat hívja érvelni, gondolkodni és csapatban dolgozni. A győztesek idén is Brüsszelbe utazhatnak tanulmányútra.
Jelentősen megterhelheti a székelyudvarhelyi költségvetést, ha ki kell fizetni azt az összeget, amelyet a szejkefürdői szennyvízhálózat építésével korábban megbízott cég követel a ki nem fizetett összegek késedelmi kamataiként, miután pert nyert.
A rotációs alapon Romániában állomásoztatott dandár átcsoportosítása révén az amerikai csapatok jelenléte az országban valójában visszatér az ukrajnai háború előtti szintre – közölte szerdán az X közösségimédia-platformon az államfő.
szóljon hozzá!