
Kapu, szálka, kapu – ilyen változékony volt a helyzet hétfőn a központban
Fotó: Balázs Katalin
Ismeretlen tettesek rongálták meg a Gyergyószentmiklós központjában lévő, frissen felújított díszkaput. A székely kapu hiányosságát a Tarisznyás Márton Múzeum igazgatója észlelte, amikor hétfőn délelőtt a hirdetőtáblát szerették volna a kapura kihelyezni. Az első döbbenetet délben újabb követte.
2017. november 20., 18:362017. november 20., 18:36
2017. november 20., 18:372017. november 20., 18:37
Hétvégén történhetett a garázdálkodás. Eredményeként mindössze pár szálka maradt a díszkapu kisebbik bejáratából. Odalett, a kovácsoltvas sarkak maradtak, elhajlítgatva. A Mayer József 1978-as alkotása az elmúlt hónapban került felújításra a Tarisznyás Márton Múzeumban, november elején tették vissza a helyére.
– állapítottuk meg délelőtt fél tizenegykor a helyszínen.
„Ki a felelős a főtérért? Mit csinálnak a helyi rendőrök? Szét kell nézni, a padok a parkban tönkretéve, s már ettől sem fértek el valakik. Nagy a szegénység, tűzre tették. Ez a valóság, ha közelről nézzük” – sorolta hangosan gondolatait Csergő Tibor múzeumigazgató, aki a kollégájával érkezett a helyszínre, hogy a még hiányzó hirdetőtáblát a díszkapura felhelyezze. Sok munkájuk van a kapufelújításban, az egykori kerítést nem is számították visszahelyezni, nehogy valakik megrongálják, inkább két padot képzeltek azok helyére. Erre, hogy a kiskapunak nyoma veszik, nem számítottak. Nevetséges, ami itt történt – mondta Csergő Tibor, aki kollégáival hozzálát egy új kapu készítéséhez.
Rendőrséghez fordul kivizsgálást kérni az önkormányzat is. A helyi rendőrséget értesítették a keletkezett kárról, ők a helyszínen készítettek fényképeket és jegyzőkönyvet is. Az önkormányzat jogi osztályának feladata a birtokban lévő információk alapján feljelentést tenni a rendőrségre ismeretlen tettesek ellen. Erre, polgármesteri utasításra, hamarosan sor kerül – közölte az önkormányzat sajtószóvivője.
Ahogy eltűnt, úgy került elő. Senki sem látta a rejtélyes le- és visszaszerelőt
Fotó: Balázs Katalin
Előkerült a kiskapu
Egy óra elteltével változott a helyzet. Míg a múzeumigazgató visszalépett az intézménybe, hogy a nem tervezett munkálatokhoz szerszámot hozzon, valakik a kaput visszatették a helyére, két csavarral rögzítve azt. Ismeretlen tettesek – ezúttal is, hiszen a közelben lévőktől hiába érdeklődtünk kilétükről. A kiskapu egyik deszkája elrepedve, de helyén van. A rejtélyen csodálkozó múzeumigazgató elmondta, immár csak azt az egy szálat kell cserélni... ha a következő órákban valami nem változik.
A gyorshajtásnak is van határa, ma minden bizonnyal ez 248 km/óra – ennyivel mértek be egy sofőrt a rendőrök szombaton délután az észak-erdélyi autópályán.
Több olyan mesterséges akadályt találtak a Maros-folyót vizsgáló szakemberek, amelyek nehezítik a halak vándorlását, rontják a víz minőségét és károsítják az ökoszisztémát. Értesüléseink szerint Gyergyócsomafalván le fognak bontani egy gátat.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.
Sietett, nehogy odaégjen a kalács a sütőben – ezzel magyarázta a gyorshajtás egy 35 éves nő, miután a Konstanca megyei rendőrök 176 km/órával mérték be az autóját.
Két nő is kórházba került Jászvásáron, miután háztartási balesetet szenvedtek a húsvéti asztal előkészítése közben. Egyikük sürgősségi beavatkozásra szorult, miután az ujja beleszorult egy turmixgépbe.
Maros, Hargita és Kovászna megye több települése, természeti kincse is felkerült Az év úti célja vetélkedő döntősei közé. Szavazatunkkal támogathatjuk.
Mindössze néhány óra leforgása alatt a Hargita megyei rendőrök három ittas sofőrt is elkaptak pénteken este.
Tudják, mi a közös Kásás Tamásban, Nagy Feróban vagy éppen Fábry Sándorban? Hogy mindnyájan székelyföldi kötődéssel bírnak – és még sok hozzájuk hasonló közismert ikon igazolja a régi tézist, miszerint a nemzet egy és szétválaszthatatlan.
Vörös beavatkozási tervet aktiváltak Szeben megyében, miután egy három járművet és hét embert érintő balesethez riasztották a mentőegységeket. Egy mentőhelikoptert is a helyszínre vezényeltek Marosvásárhelyről.
Katonai tiszteletadással temették el pénteken a bukaresti Bellu temetőben Mircea Lucescu egykori labdarúgót és legendás edzőt.
szóljon hozzá!