
Hétvégén belakják a fesztiválozók a gernyeszegi Teleki-kastélyt. Archív
Fotó: Petru Cojocaru
A színes zenei felhozatal mellett a butikfesztiválként meghatározott Awake-en a kortárs művészeknek is lehetőséget nyújtanak a bemutatkozásra, illetve tematikus beszélgetések is lesznek, ahol környezetvédelemről, informatikáról, tudományos témákról társalognak meghívottak és fesztiválozók. Az Awake pénteken kezdődik Gernyeszegen, Marosvásárhelyről pedig buszok indulnak a helyszínre.
2018. augusztus 15., 12:542018. augusztus 15., 12:54
2018. augusztus 15., 12:552018. augusztus 15., 12:55
Fontos Maros megye számára, hogy visszakerült a fesztiváltérképekre – nyilatkozta keddi sajtótájékoztatóján a Maros megyei önkormányzat elnöke. Péter Ferenc kiemelte, reméli, hogy a fesztivál által is több turista jön a megyébe, megismerik a kikapcsolódási lehetőségeket, és viszik jó hírnevét nemcsak Gernyeszegnek, hanem az egész megyének.
Laura Coroian fesztiváligazgató arról is beszélt, hogy az Awake tulajdonképpen egy butikfesztivál, amelyet nem egy végtelen létszámú közönségnek szerveznek, hanem
és a szórakozás, illetve bulizás mellett észtágító, beszélgetős programokat is szerveznek, ugyanakkor helyet biztosítanak a kortárs művészeteknek is.
A nyolchektáros Teleki-kastély kertjében idén is két színpad lesz, több tíz fellépővel, de lesz könyvtár, pihenő- és beszélgetőhely, vetélkedők. A Maros megyeiek számára érdekes fénypontja lehet a fesztiválnak, hogy
A fesztiváligazgató azt mondta, külön hangsúlyt fektetnek a helyszínt biztosító Teleki-kastély értékeinek bemutatására, illetve a környezettudatosságra:
A pénteken kezdődő és vasárnap éjfél után véget érő Awake fesztivállal egy időben a Teleki-kastélyban megtartják az Artdoor találkozót is, amely lehetőséget biztosít a kortárs művészeknek, hogy bemutatkozzanak. Kim Attila építész elmondta, idén is meghirdették az Artdoor versenyt, építészeket és képzőművészeket biztatva arra, hogy a Teleki-kastély kertjében lévő szobrokat újraértelmezve, abból ihletődve alkossanak. Érdekes szabadtéri alkotások születtek, amiket a fesztivál ideje alatt meg lehet tekinteni a kastélyparkban, és pénteken három órakor díjazzák is azokat.
„Fel akarjuk hívni a fiatalok figyelmét az épített örökségre, hiszen valljuk, ha megismerik a műemlékeket, jobban odafigyelnek rájuk, és fontos lesz számukra azok védelme. A kiállítással és a beszélgetésekkel is az a célunk, hogy felmutassuk a csodálatos barokk Teleki-kastély értékeit.”
Buszok, árak
A pénteken kezdődő fesztiválra Marosvásárhelyről külön járatokat indítanak, amelyek pénteken, szombaton és vasárnap délután három órakor indulnak a Sportcsarnok elől (amikor a buszok megtelnek), és éjszaka négy óráig szállítják vissza a városba a fesztiválozókat. Egy jegy ára 5 lej. A fesztiválra napijegyet is lehet váltani 120 lejért.
Az Európai Bizottság szerint nincs ok aggodalomra az unió gázellátásának biztonságával kapcsolatban a téli szezon előtt, a gáztározók töltöttsége csaknem 62 százalékos – közölte csütörtökön Eva Hrncirova, a brüsszeli testület illetékes szóvivője.
Lemondott országgyűlési képviselői mandátumáról augusztus 20-i hatállyal Lázár János, Magyarország előző kormányának közlekedési és beruházási minisztere. A fideszes politikus a Facebook-oldalán jelentette be döntését csütörtök délután.
Péntek és szombat este két zenekar lép fel a kézdivásárhelyi Borudvar színpadán. A koncerthétvége bárki számára ingyenes.
Augusztus hónapban a kerékpárosok, motorkerékpárosok és a rolleresek vannak a rendőrség országos tematikus ellenőrzésének célkeresztjében, mivel az utóbbi időben sokszor voltak balesetek áldozatai vagy éppen okozói.
A NATO megerősítette, hogy a román-ukrán határ közelében észlelt légi tevékenység miatt az éjszaka folyamán riasztott két spanyol F-18-as vadászgép a szövetség parancsnoksága alatt teljesített szolgálatot – jelentette csütörtökön az EFE.
A kormány módosította az Euro200 elnevezésű számítógép-vásárlási programról szóló 2004/269-es törvény végrehajtási szabályait, hogy a támogatásra jogosult hátrányos helyzetű családokban nevelkedő tanulók és egyetemisták megvásárolhassák a gépeket.
Szexuális viszony létesítésére akart rávenni egy kiskorú lányt egy tekeújfalusi 21 éves fiatal, a rendőrség hivatalból lépett ez ügyben.
A román légierő egy F-16-os harci repülőgépe megsemmisített csütörtökön egy robbanótöltettel rendelkező tengeri drónt, amely néhány száz méterre megközelítette a Románia exkluzív gazdasági övezetben található Neptun Deep gázmező egyik platformját.
Támogatást biztosítanak az étkezési burgonyát termesztő gazdáknak, miután a kormány elfogadta az erre vonatkozó programot. A kérelmek benyújtására mindössze öt munkanap áll rendelkezésre.
Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter állami és miniszteri díjakat adott át a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumban augusztus 20. alkalmából.
szóljon hozzá!