
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Autóbusz és személygépkocsi ütközött össze Marosvásárhelyen, egy személy a roncsok közé szorult.
2024. április 25., 16:332024. április 25., 16:33
2024. április 25., 16:422024. április 25., 16:42
Közúti balesethez riasztották a tűzoltókat Marosvásárhelyen, a Mihai Viteazu utcában. A Maros megyei tűzoltóság elsődleges tájékoztatása szerint a helyszínre kiszálltak a helyi hivatásos tűzoltók egy tűzoltóautóval, egy műszaki mentővel, valamint egy elsősegélynyújtó-egységgel. A helyszínre érkező csapatok tájékoztatása szerint egy személy a roncsok közé szorult. A mentés jelenleg is folyamatban van.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
A Maros megyei tűzoltóság frissített tájékoztatása szerint a helyszíni erőkhöz csatlakoztak a megyei mentőszolgálat szakemberei, illetve egy speciális mentőalakulat, amely több beteg szállítására alkalmas járművel rendelkezik.
Őket a helyszínen lévő orvosi csapatok látják el. A mentés és helyszínelés idejére az érintett útszakaszon teljes útzárat vezettek be.
Rendkívüli intézkedésekkel készülnek az ország déli részén a nehéz időjárási körülményekre. Ha egy mód van rá, most ne utazzunk a narancssárga riasztás alatt álló megyékbe, de közben Székelyföldre is visszatért a tél.
A legfelsőbb bíróság helyt adott Dan Șova semmisségi panaszának és érvénytelenítette a Szociáldemokrata Párt (PSD) korábbi szenátorának korrupciós perében hozott ítéletet.
Nagy a lavinaveszély a Fogarasi-havasokban és a Bucsecs-hegységben – figyelmeztetett kedden a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
A Potápi Árpád János Alapítvány a Magyar Nemzetért elindítja a Potápi Tehetségprogramot. A program célja, hogy támogassa a tehetséges és szülőföldjük iránt elkötelezett külhoni és anyaországi fiatalokat – közölte az alapítvány.
A kolozsvári tűzoltók kedden megtalálták annak a négyéves gyermeknek a holttestét, aki január 23-án tűnt el a Kis-Szamosban.
45 ezer lejes pénzbírságot róttak ki kedden a marosvásárhelyi rendőrök egy marosszentannai férfira, aki nagy mennyiségű használt cipőt, zsákot és más hulladékot dobott közterületre.
A következő két évben a beruházások felgyorsítása a gazdasági növekedés kulcsa makro- és mikrogazdasági szinten egyaránt – hangsúlyozta kedden Iancu Guda közgazdász a Romanian Business Leaders konferenciáján.
Cristian Sandache galaci történész szerint a Román Labdarúgó Szövetség diszkriminatív módon, idióta hozzáállással viszonyul az FK Csíkszeredához, amikor sorozatos bírságokkal sújtja a klubot a közösségi szimbólumok használata miatt.
Módosul az alkalmazottak munkaidő-nyilvántartásának szabályozása az előadó-művészeti intézményeknél – jelentette be kedden a kulturális minisztérium.
Újra fogadja a betegeket a gyergyóditrói kórházi egység, miután sikerült rendezni a működés jogi feltételeit és megkötni a szükséges szerződéseket.