
Képünk illusztráció
Fotó: Rab Zoltán
Több mint 36 600 bírságot róttak ki a belügyminisztériumi szervek az augusztus 12-15. közötti hosszú hétvégén – jelentette ki keddi sajtótájékoztatóján a tárca szóvivője. Monica Dajbog elmondása szerint a bírságok összege meghaladja a 14 millió lejt.
2022. augusztus 16., 19:462022. augusztus 16., 19:46
Az említett időszakban közel 3900 bűncselekmény miatt indítottak eljárást, de a közrendháborítás terén nem jegyeztek rendkívüli súlyosságú eseményeket. Az erőszakos bűncselekmények száma is csökkenést mutat a korábbi három év hasonló időszakához mérten – számolt be Dajbog az Agerpres tudósítása szerint.
A hosszú hétvégén 37 súlyos közlekedési baleset következett be országos szinten, kétszer kevesebb, mint tavaly ilyenkor.
A Román Rendőrség szóvivője, Dan Octavian arról tájékoztatott, hogy a négy nap alatt
Ugyanakkor 63 körözött személyt füleltek le, közülük négyen nemzetközi körözés alatt álltak.
Az augusztus 12-15. közötti időszakban a belügyminisztérium több mint 24 500 alkalmazottja (rendőrök, csendőrök, tűzoltók, határrendészek, stb.) teljesített szolgálatot országos szinten.
Nicușor Dan államfő július 7-én és 8-án részt vesz az Észak-atlanti Szerződés Szervezete (NATO) állam- és kormányfőinek ankarai csúcstalálkozóján – közölte szombaton az elnöki hivatal.
Büntetőeljárás indult egy 18 éves gyergyószárhegyi fiatal ellen, akit ittas vezetésen értek tetten, ráadásul jogosítvánnyal sem rendelkezett.
Büntetőeljárás indult egy 21 éves csíkmadarasi nő ellen, akit ittas vezetésen értek tetten a Hargita megyei rendőrök.
Egy 56 éves Neamț megyei férfi vezette azt az autót, amely szombaton hajnalban borult fel a 13B jelzésű országúton, Gyergyóalfalu közelében. Mint kiderült, alkoholt fogyasztott mielőtt a kormány mögé ült.
Románia a nettó kedvezményezett tagállamok közé tartozik az Európai Unióban: miközben mintegy 30 milliárd euróval járult hozzá a közös költségvetéshez, az EU-s alapokból több mint 100 milliárd euró támogatást hívott le.
Kábítószer-kereskedelemmel kapcsolatban végeztek házkutatást Brassóban a rendőrök, amikor a gyanúsítottak az ablakon kidobálva próbáltak megszabadulni a terhelő bizonyítékoktól.
A jövő hét második felében az ország legtöbb régiójában viharossá válik az időjárás, a hőmérsékleti értékek pedig kissé elmaradnak a sokéves átlagtól – közölte szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Népviseletbe öltözött csíkszékiek és helyiek töltötték meg szombat reggel a csíkszeredai Szabadság teret: elkezdődött az Ezer Székely Leány Napja.
Spontán nézeteltérés miatt verekedett össze egy társasház belső udvarán a büntetett előéletű após és veje; előbbi pedig egy tompa tárggyal is lesújtott – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság. A konfliktus során anyagi kár is keletkezett.
Két Hargita megyei fiatal támadt három kortársára egy magyarhermányi bárban. Mivel az agresszorok egyike törött üvegekkel okozott sérüléseket, őt pénteken előzetes letartóztatásba helyezték – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
szóljon hozzá!