
A DN1 országúton bekövetkezett baleset. Három jármű ütközött össze, öt személy szorult egészségügyi ellátásra
Fotó: Info Trafic Romania/Román Rendőrség
A belügyi szervek 4113 bűncselekményt állapítottak meg a december elsejei hosszú hétvégén és több mint 36 800 bírságot róttak ki, összesen mintegy 15 millió lej értékben – közölte hétfőn a belügyminisztérium szóvivője.
2023. december 05., 11:182023. december 05., 11:18
2023. december 05., 11:262023. december 05., 11:26
Monica Dajbog elmondta, a négynapos hosszú hétvégén 20 436 bevetésük volt a belügyi szerveknek, ebből 13 359 esetben a közbiztonság és a közrend védelmében volt szükség a beavatkozásukra, több mint 7000 esetben vészhelyzet miatt riasztották őket. A rendőrök 1008 személyt értek tetten bűncselekmény elkövetésén.

Több mint ötszáz rendőr teljesített szolgálatot a hosszú hétvégén a közrend biztosítása, valamint a közutak biztonságának növelése érdekében Háromszéken – közölte a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A szóvivő beszámolt arról is, hogy
A közúti ellenőrzések során 1317 forgalmi engedélyt és 2688 jogosítványt vontak be, utóbbiak közül 890-et gyorshajtás, 348-at alkoholos befolyásoltság, 55-öt kábítószer hatása alatt történő járművezetés miatt.
A december elsejei hosszú hétvégén a súlyos balesetek száma 10 százalékkal, az áldozatoké 7,7 százalékkal csökkent 2022 azonos időszakához képest – írja az Agerpres hírügynökség a belügyminisztérium szóvivőjének nyilatkozatára hivatkozva.
A katonai tűzoltókat 300 tűzesethez riasztották, és csaknem 6000 esetben nyújtottak sürgősségi egészségügyi ellátást. Ugyanakkor 14 megye 46 településén az időjárás okozta károk elhárítására volt szükség a közbelépésükre.
A belügyi szervek helikoptereinek 56 küldetésük volt a hosszú hétvégén – részletezte az adatokat a szóvivő.
Az Info Trafic Romania oldalán egy jármű fedélzeti kamerájának képsorait tették közzé, amin egy baleset látható a december 1-je alkalmával rendszerint zsúfolt DN1 országúton, Predeal közelében. Mint a honlapon közölték, a december 2-ai balesetben három személygépjármű volt érintett, és öt személynek volt szüksége egészségügyi ellátásra. A mentés idejére leállt az autós forgalom az érintett útszakaszon, hiszen – mint a videón jól látható – az ütközés következtében az egyik jármű keresztbe fordult az úttesten.
Hetven évvel a fakó keselyűk eltűnése után végre úgy tűnik, minden feltétel adott hozzá, hogy visszatelepítsék a fajt Romániába. Dögevőként a keselyűk – habár emberi megítélésük sokszor negatív – fontos egészségügyi szerepet töltenek be.
Őrizetbe vették pénteken az ügyészek az anyját a vagyonáért megölő Szeben megyei nő másik tettestársát.
A kürpödi család egyetlen túlélő gyermekét sürgősségi eljárással nevelőszülői gondozásba helyezték, miután a másik négy testvér meghalt, kettő vízbefúlás, kettő pedig tüdőgyulladás szövődményei miatt.
A Mentsük meg a Gyermekeket romániai szervezete: a 13 év alatti gyermekek számára teljesen tiltsák meg a közösségi médiához való hozzáférést, a 13 és 15 év közötti gyermekek számára pedig csak szüleik hozzájárulásával engedélyezzék azt.
45 éves korában meghalt Kontra György, az MTVA munkatársa, az M1 híradó bemondója.
Babatápszereket hívnak vissza a Bacillus cereus baktérium által termelt cereulid toxin jelenlétének gyanúja miatt – figyelmeztetett az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA).
Őrizetbe vettek csütörtökön a rendőrök egy 54 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy hat kiskazánt lopott el egy épülő bukaresti tömbházból.
Kétbocsos anyamedve merészkedett egy brassópojánai sípályára fényes nappal, a hegyi csendőröknek kellett beavatkozniuk.
Oszlopnak ütközött, majd egy üzlet falának csapódott egy autó péntekre virradóan a Kolozs megyei Szászfenesen. Mint kiderült, a járművet vezető férfinek nincs jogosítványa.
Február 9-én kezdődik és március 1-jéig tart a sívakációk időszaka.
szóljon hozzá!