
A magyar zászló mellé a román is kikerült a Patkóban
Fotó: Barabás Ákos
Ötezer lejes büntetéssel sújtotta Székelyudvarhely polgármesterét Hargita megye prefektusa, aki szerint a március 15-i ünnepség alkalmából nem tűztek román zászlót a kihelyezett magyar lobogók mellé.
2019. március 19., 15:112019. március 19., 15:11
2019. március 19., 15:132019. március 19., 15:13
Kézhez kapta az ötezer lejes bírságról szóló értesítőt hétfőn Gálfi Árpád polgármester, akit azért büntetett meg a prefektus, mert szerinte a március 15-i ünnepségsorozat részeként több olyan magyar zászlót is kihelyeztek Székelyudvarhely központjában, amelyek mellé nem tűzték ki Románia hivatalos zászlóját – tudtuk meg Venczel Attilától, a polgármesteri hivatal jegyzőjétől. A tisztségviselő úgy tudja,
Összesen két helyen volt kitűzve a magyar lobogó – a városházán, illetve a Márton Áron téren – az említett időpontban, amit azért tehettek meg, mert hivatalos küldöttség látogatott Székelyudvarhelyre Magyarországról. Egyébként ezeken a helyeken a román zászlót is kitűzték. Máshová nem tettek magyar zászlókat, csupán dísznek szánt piros, fehér és zöld szalagok voltak a zászlórudakon.
Piros, fehér, zöld szalagok a zászló helyett
Fotó: Barabás Ákos
Folynak a tárgyalások
Venczel Attila azt is elmondta, egyelőre nincs eredmény a legutóbb, október 23-án kapott szintén ötezer lejes bírság miatt benyújtott fellebbezésük ügyében – folyamatban vannak a tárgyalások. Rámutatott, a bírósági per során hivatkozási alapként utalnak egy hasonló sepsiszentgyörgyi esetre, amelyben a büntetés ellen óvást benyújtó városvezető javára döntöttek.
Nicușor Dan államelnök szerdán kijelentette, hogy a Román Hírszerző Szolgálaton (SRI) belül lesz egy egység vagy egy osztály, amely a korrupció visszaszorításával foglalkozik majd.
Szomszédjához besurranó tolvajok miatt riasztotta a rendőrséget november 20-án egy sepsiszentgyörgyi férfi. Az eset végül szerencsésen zárult: a besurranókat, két fiatal lányt, lefülelték, a lakásból sem hiányzott semmi.
A tanárokra nem fog vonatkozni az állami fizetés és a nyugdíj halmozását szabályozó új tervezet – szögezte le szerdán Daniel David oktatási miniszter.
Civilizált lakossági fórum zajlott szerdán este Marosvásárhelyen, ahová több mint ötvenen jöttek el találkozni a polgármesterrel és az RMDSZ-es alpolgármesterrel. Szó volt a parkolóhelyekről, a zöldövezetekről és a hulladékgazdálkodásról is.
Az Európai Parlament európai uniós szinten egységesen 16 évben határozná meg a közösségimédia-platformok, videómegosztók és mesterséges intelligencián alapuló digitális társalkalmazások használatának alsó korhatárát.
Nicușor Dan államelnök „baleseteknek” minősítette az ország légterébe bekerülő, illetve a területére lezuhanó drónokat, hangsúlyozva, hogy a dezinformáló kampányok jelentik Oroszország Romániával szembeni valódi ellenséges megnyilvánulásait.
Elfogadta a parlament az Oroszország elleni szankciók megsértésének vagy kijátszásának büntetését szigorító törvénytervezetet – közölte szerdán Oana Țoiu külügyminiszter.
A szenátus és a képviselőház szerdai együttes ülésén elfogadta a 2025–2030 közötti időszakra szóló nemzetvédelmi stratégiát jóváhagyó határozatot. A dokumentumot Nicușor Dan államfő ismertette a plénum előtt.
A közúti beruházásokért felelős társaság (CNIR) szerdán két újabb szerződést írt alá összesen közel 6 milliárd lej értékben további 47 kilométer autópálya megtervezésére és kivitelezésére.
A gyanú szerint nagy kockázatú drogokat és pszichoaktív szereket juttattak be egy Brassó megyei börtönbe, a hatóságok több helyszínen tartottak házkutatást szerdán.
1 hozzászólás