
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Folytatják a nyomozást annak a halálos gázolásnak az ügyében, amelyet egy 17 éves fiatal követett el vasárnap este a bukaresti Pantelimon park parkolójában. Kórházi információk szerint stabil az állapota annak a kislánynak, aki túlélte a balesetet.
2024. július 31., 10:352024. július 31., 10:35
2024. július 31., 10:392024. július 31., 10:39
Stabil az állapota annak a kislánynak, akit vasárnap este elgázolt egy autó a bukaresti Pantelimon park parkolójában. A fővárosi Grigore Alexandrescu kórház sajtószóvivője, Raluca Alexandru azt nyilatkozta szerdán az Agerpres hírügynökségnek, hogy a kislányt még az intenzív osztályon kezelik, de öntudatánál van, önállóan lélegzik, stabil az állapota.
A News.ro hírügynökség – amelyet a Krónika szemlézett – arról számolt be, hogy bár a balesetet követően az orvosoknak egy 9 órás műtét során sikerült visszavarrniuk a súlyosan megsérült kislány lábát, végül azonban másnap a komplikációk miatt kénytelenek voltak amputálni az alsó végtagot.

Tizenhét éves fiatalember gázolt halálra egy kilencéves gyermeket vasárnap este Bukarestben, majd elhajtott a helyszínről. A rendőrség megtalálta és előállította a tettest, akiről kiderült, hogy nincs jogosítványa.
A baleset vasárnap este történt, a rendőrséget fél nyolc körül értesítették, hogy a fővárosi Pantelimon park parkolójában
Az egyik áldozat, egy 9 éves fiú a helyszínen életét vesztette, 7 éves húgát kórházba szállították.
A rendőrség a térfigyelő kamerák felvételei alapján azonosította és elfogta a tettest, akiről kiderült, hogy 17 éves és nincs jogosítványa. Az alkohol- és drogszonda egyaránt negatív eredményt mutatott. A fiatalt előbb őrizetbe vették, majd elrendelték az előzetes letartóztatását.
aki az autó jobb első ülésén ült a baleset idején. A törvényi előírások szerint aki egy jogosítvánnyal nem rendelkező másik személyre bízza a járművét, baleset esetén ugyanolyan büntetéssel sújtható, mint az a személy, aki a gépkocsit vezette – emlékeztetett korábbi közleményében a rendőrség.
A Székelyföldről utazók által leggyakrabban használt repülőterek egy részén már enyhítették a kézipoggyászban szállítható folyadékokra vonatkozó szabályokat: bizonyos feltételek mellett akár kétliteres kiszerelésben is vihető folyadék a fedélzetre.
Más megyékhez képest ugyan hátrányból indulnak a Hargita megyei gazdák a zöldségtermesztést támogató de minimis programban, de számukra is tartogat lehetőségeket ez a csomag. Az érdekeltek még egy hónapig igényelhetnek támogatást az idei programban.
Belép a román piacra a malajziai kiskereskedelmi vállalat, a Mr. DIY – írja az MTI a Profit.ro nyomán, amely vállalat közleményéből értesült.
Korszerű vonatok, a mostaninál jóval sűrűbben közlekedő szerelvények – a romániai vasúti személyszállítás megújítása nemsokára eléri Székelyföldet is, megváltozott körülményeket, minőséget biztosítva az utazóknak.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint az ország érdekét szolgálja és Bukarest megbízható szövetségesi szerepét bizonyítja az a javaslat, hogy az Egyesült Államok ideiglenesen katonai erőket telepíthessen Romániába.
Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön a Victoria-palotában fogadja a Romániába hivatalos látogatásra érkező Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt.
Az első gólya március 6-ai érkezését követően egyre több fészket vesznek birtokba a hazatérő vándormadarak Csíkszentsimonban. Fotókon és rövid videón mutatjuk.
Évente több mint 3,4 millió tonna, azaz percenként egy teherautónyi élelmiszer kerül a szemétbe Romániában, miközben a lakosság több mint 27 százaléka a szegénység és a társadalmi kirekesztés kockázatának van kitéve.
A Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerdán megvitatta az Egyesült Államoknak azt a kérését, hogy ideiglenesen katonai erőket és felszereléseket telepítsen Romániába a közel-keleti válsággal összefüggésben.
Véget ért a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülése Bukarestben, a román sajtó pedig máris kiszivárogtatta, hogy mint kérhettek az amerikaiak a Konstanca megyei légibázissal kapcsolatban.
szóljon hozzá!