
Archív
Fotó: Facebook/Parlamentul Romaniei - Camera Deputatilor
A szociáldemokrata frakció ülésén napirendre fog kerülni a költségvetési törvény voksán „két kézzel” szavazók ügye is, és eldöntik, hogy szankcióban részesítik-e őket, jelentette ki Marcel Ciolacu PSD-elnök, aki azonban azon a véleményen van, hogy a további hasonló esetek megelőzése érdekében módosítani kell a törvényt – írja az Agerpres hírügynökség.
2021. március 04., 10:312021. március 04., 10:31
„Láttam én is, volt egy ilyen eset. Meg fogjuk beszélni ezt a dolgot a frakcióban.
De volt ilyen eset a PNL-nél és az USR-nél is. Csak törvénymódosítással lehet ezeket megakadályozni. Be fogunk nyújtani egy javaslatot a házszabályzatok módosítására” – fejtette ki Ciolacu a Digi24 szerda esti műsorában arra a kérdésre, hogy mi fog történni azokkal a szociáldemokrata törvényhozókkal, akik a 2021-es büdzsétörvény parlamenti voksán a teremben jelen nem lévő kollégáik helyett is szavaztak.
A szociáldemokrata elnök szerint a többszörös szavazás helytelen gyakorlat.

Kollégáik helyett is szavazott a költségvetés hajnalba nyúló parlamenti vitáján a PSD és az AUR néhány parlamenti képviselője – irányították rá a figyelmet a Facebook közösségi oldalon az USR–PLUS szövetség honatyái.
Polgár Judit neve évtizedek óta egyet jelent a tehetséggel és a kitartással – írta Magyarország miniszterelnöke a Facebook-oldalán vasárnap, miután a sakkozó megválasztását javasolta köztársasági elnöknek több közéleti szereplő.
A vasárnapi heves viharok 16 megye 29 településén okoztak károkat, négy országútszakaszon is fennakadások voltak a közlekedésben, 88 gépkocsi pedig megrongálódott – közölte a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.
Összeütközött egy lengyel és egy magyar motoros vasárnap a 107K jelzésű országúton, a Fehér megyei Mogos (Mogoș) település közelében. A balesetben mindketten megsérültek, kórházba szállították őket.
A Bucsecs-hegységben kialakult felhőszakadás miatt villámárvíz öntötte el Bușteni üdülővárost vasárnap délután, megbénítva az egész települést. A víz autókat és embereket sodort el, de elárasztotta az 1-es országutat is.
Hat megyére másodfokú (narancssárga jelzésű), 22 megyére elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Leállt a Budapest és Bukarest között közlekedő vonat vasárnap az Olt megyei Caracal és Fărcaşele állomások között, miután meghibásodott a korszerűsített, garanciális időszakban lévő mozdony.
Részlegesen leállt vasárnap délelőtt a Facebook, a közösségi oldal jelenleg csak a mobiltelefonos applikáción keresztül elérhető, asztali számítógépről és mobil böngészőből nem.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap másodfokú (narancssárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások, viharos szél, valamint közepes, helyenként nagyméretű jégeső veszélye miatt.
Motorkerékpárok hangja töltötte be Csíkszereda főterét szombat délután: mintegy százan gyűltek össze, hogy részt vegyenek a harmadik alkalommal megszervezett Szoknyás Guruláson.
szóljon hozzá!