
A létesítmény megfelelően üzemel, de még van tennivaló
Fotó: Pinti Attila
Majdnem két hónapja már, hogy a felújított csíkszeredai buszpályaudvart használhatják a személyfuvarozó cégek és az utasok. A létesítmény a terveknek megfelelően üzemel, de még vannak megoldandó feladatok.
2024. július 10., 09:582024. július 10., 09:58
Májusban nyitották meg a busztársaságok és az utasok előtt a csíkszeredai felújított buszpályaudvart, ahol a napokban újabb változás történt. A Villanytelep utca felújítása miatt ugyanis mindeddig nem használhatták a helyközi és megyeközi útvonalakat kiszolgáló buszok az utcából nyíló bejáratot, és a számukra fenntartott beállóhelyeket sem. Mivel a felújítás elkészült, és az utcát megnyitották a forgalom előtt, most már az autóbuszok is be tudnak onnan jutni a a pályaudvarra – tudtuk meg Demény Attilától.
Fotó: Borbély Fanni
A létesítményt működtető Csíki Trans Kft. igazgatója szerint a buszpályaudvar a várt módon üzemel, az utasok és a busztársaságok is megszokták, tudják használni. A csíkszeredai tömegközlekedést kiszolgáló járművek eddig is beállhattak a nekik fenntartott területre, ez a Ligat híd előtti körforgalomból, a Hargita utca felől megközelíthető volt.
Fotó: Borbély Fanni
A városi buszjáratok menetrendjében nem kellett változást bevezetni azután, hogy a végállomásuk a vasútállomással szembeni parkolóból átkerült a buszpályaudvarra, viszont hétfőtől a városi buszok már nem állnak meg az említett megállóban, mert ott lassan egy hónapja nincs utas – tudtuk meg.
Az illetékes azt mondta,
A buszpályaudvaron ugyanakkor egyelőre nem működik semmilyen büfé – az igazgató szerint licitet írnak ki egy ilyen vendéglátóhely üzemeltetésére, ahol viszont tilos lesz az alkoholos italok árusítása.
Fotó: Pinti Attila
Csomagmegőrzésre is van lehetőség jelenleg, de automatizált csomagmegőrző beszerzése a cél, ez viszont még várat magára. Szintén ez a helyzet a bérelhető kerékpárokkal, amelyek ugyan a helyükön vannak, de
Demény Attila elmondta, felszereltek egy párakaput is, amely nemsokára elnyeri végső formáját.
Fotó: Pinti Attila
A kormány kedden sürgősségi rendelettel június 30-áig meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását – közölte a kormányszóvivő.
A romániaiak közel fele megszüntetné az óraátállítást, míg valamivel több mint felük megtartaná a jelenlegi rendszert - derül ki az INSCOP Research március 2–6. között készült felméréséből.
Megugrott a tarlóégetések miatti tűzoltói beavatkozások száma Hargita megyében: márciusban 46 esethez riasztották az egységeket, tavaly ugyanebben a hónapban 28-hoz. A jelenség inkább a megye északi részén okoz gondot, noha teljes tilalom van érvényben.
Mozgalmas napokat tudhatnak maguk mögött a Hargita megyei tűzoltók: péntektől hétfőig több mint harminc esethez riasztották őket, ezek többségében sürgősségi ellátásra volt szükség, de tűzesetek és más veszélyhelyzetek is akadtak.
Több százezer eurót találtak a korrupcióellenes ügyészek a Román Közúti Hatóság (ARR) vezetője, Cristian Anton bukaresti és temesvári lakásán tartott keddi házkutatáskor.
Több Kovászna megyei termék is bekerült az egyik nagyáruház kínálatába, egy helyre csoportosítva a helyi készítésű árukat. Az AgroSIC emellett online értékesítési platformot fejleszt a kistermelőknek.
Öt juhot és két bárányt ölt meg egy medve, amely a háromszéki Maksa településen, a főút mentén fekvő gazdaságban tört be egy istállóba keddre virradóra.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu „cinizmusnak” tartja, hogy a kormány késik az üzemanyagárak emelkedését mérséklő intézkedések elfogadásával.
Az elektronikus orvosi nyilvántartás idén nyártól lesz elérhető, és egy felhasználónév, valamint egy jelszó segítségével minden beteg hozzáférhet majd a saját digitális kórlapjához a mobiltelefonjáról, laptopjáról, számítógépéről vagy táblagépéről.
A Világbank jóváhagyott egy 650 millió dolláros hitelt Románia számára a kormány fejlesztési projektjeinek támogatására.
3 hozzászólás