
Kétnapos autós rendezvény érkezik hétvégén Csíkszentkirályra. Szombaton a helyi kultúrotthonhoz csapat- és autóbemutatóra, vasárnap az országos hegyi gyorsasági autós bajnokság másodosztályának idei harmadik futamára várják az érdeklődőket a Büdösfürdőre vezető megyei útra.
2018. május 03., 18:542018. május 03., 18:54
A Román Autósport Szövetség (Federaţia Română de Automobilism Sportiv – FRAS) égisze alatt, a Richy Racing Team szervezésében megvalósuló, Dunlop-kupával díjazott hegyiverseny „felvezetője” szombaton este fél héttől a pilóták parádéjával kezdődik a csíkszentkirályi kultúrotthonnál, a hivatalos bemutatót héttől tartják.
Archív
Fotó: Pinti Attila
Vasárnap reggel nyit az irányítóközpont a verseny rajtvonalánál, kilenctől pedig a versenyzők eligazítása, míg tíztől pályabejárás kezdődik a 123D jelzésű megyei úton. A tulajdonképpeni verseny első „felfutása” 13, a második 14, míg a harmadik 15 órától kezdődik – derül ki a szerkesztőségünkbe eljuttatott hivatalos programból. Az eredményhirdetés és díjkiosztó tervezett időpontja 17 óra. A Csíkszentkirály és Büdösfürdő közötti úton időszakosan megnyitják a forgalmat.
Az élelmiszerárak tavaly április óta mintegy 10 százalékkal emelkedtek, és ortodox húsvét után újabb drágulás jöhet az energia- és üzemanyagköltségek növekedése miatt – jelentette ki a vasárnap Agerpresnek Aurel Popescu.
Háziállatok is áldozatul estek annak a tűzvésznek, amely a Maros megyei Petelén ütött ki és amelyhez vasárnap kora hajnalban riasztották a szászrégeni tűzoltókat.
Immár 25 éve, mindössze egy év kimaradással töltik meg a csíkszeredai Szabadság teret és a Promenádot a legnagyobb szabadtéri ételszentelés résztvevői.
Húsvétvasárnap, az immár ötödjére megszervezett sepsiszentgyörgyi ételszentelésen minden eddiginél többen, mintegy 1500-an vettek részt: szinte minden történelmi egyház képviseltette magát hívei által.
Több ezren vettek részt idén is a Kárpát-medence legnagyobb ételszentelésén, Csíkszereda főterén, amelynek idén volt a jubileumi, 25. kiadása.
Mi is képesek vagyunk a béke és az egység új világának életre keltésére – mondta homíliájában XIV. Leó pápa a Szent Péter-bazilikában a nagyszombat esti vigília szertartásán, amelyen tíz felnőttet keresztelt meg.
Új szokás indult útjára Gyergyószentmiklóson: a húsvétvasárnapi eledelszentelés idén először városi eseménnyé bővült. A Szent Miklós Plébánia ezúttal a városközponti parkban szervezte meg az étkek megáldását.
Húsvétvasárnap reggel az ételszentelés szertartása kerül középpontba, ezt a hagyományt pedig Csíkszeredában több ezren éltetik. A Kárpát-medence legnagyobb ételszentelését Csíkszereda központjában tartják, és ez idén sincs másként.
A húsvét a világ kereszténységének legnagyobb jelentőségű ünnepe: Krisztus feltámadása a halálon és a gonoszságon, bűnökön személyes áldozattal aratott győzelmet jelenti. De vajon egyformán gondolkodnak erről az erdélyi történelmi egyházak?
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) ezen a héten (március 30. és április 3. között) több mint 1700 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket, és 2384 bírságot szabott ki, több mint 6,3 millió lej értékben.
szóljon hozzá!