
Nagy Brigitta: a tanulás mellett a programokon való részvétel is fontos
Fotó: Haáz Vince
Nagy Brigitta érte el a Maros megyei magyar végzős diákok közül a legjobb osztályzatot az idei érettségi vizsgán, 9,80-as átlagot. A marosvásárhelyi Bolyai Farkas Gimnázium természettudományi osztályában végzett lány szerint a sikerének a kulcsa, hogy a középiskola négy éve alatt rendszeresen tanult.
2022. június 29., 20:582022. június 29., 20:58
Matematikából, magyarból, románból és biológiából érettségizett Nagy Brigitta, aki a Székelyhon érdeklődésére úgy fogalmazott, egy kicsit meglepte ez az eredmény. Kifejtette,
Összegezte, hogy matematikából viszonylag könnyű tételt kaptak az érettségin, a magyar nehezebbnek tűnt, a biológia is könnyű volt és a román sem volt annyira nehéz.
Ahhoz, hogy jó eredményt érjen el valaki az érettségi vizsgán, Brigitta szerint tanulni kell. „Rendszeresen tanultam a négy év alatt, jó jegyeim voltak, de egyik évben sem voltam színtízes.
– magyarázta a diáklány.
Fotó: Haáz Vince
Arra a kérdésünkre, hogy mit javasolna az érettségi előtt álló tanulóknak, hogyan érhető el jó eredmény, azt válaszolta, hogy összpontosítsanak az érettségi tantárgyakra, de mellettük azokra is, amelyek közel állnak hozzájuk.
– tette hozzá.
Ami a továbbtanulást illeti Nagy Brigitta orvosi egyetemre készül, de még nem döntötte el, hogy Budapestre megy, vagy a debreceni egyetemre jelentkezik. Az érettségin elért pontszámok alapján bármelyikre jelentkezhet.
Tizenegy jogosítványt és tizenegy forgalmi engedélyt is bevontak a rendőrök a a vasárnapi razzia során, összesen pedig 243 bírságot szabtak különböző okok miatt.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Megállapodott Orbán Viktorral az idei tusványosi részvételről Németh Zsolt – jelentette be a politikus egy közéleti podcastben. A szervezők emellett a jelenlegi magyar kormány több tagját is meghívnák Tusnádfürdőre.
Nicușor Dan államfő aláírta vasárnap az Adrian-Ioan Veștea miniszterelnökké jelöléséről szóló rendeletet – közölte az elnöki hivatal.
A Maros megyei tűzoltóknak vasárnap délután több helyszínen is be kellett avatkozniuk ez esőzések okozta károk elhárításáért. Délután ötkor a beavatkozások még folyamatban voltak.
Tovább gyűrűzik a vita Adrian Veștea miniszterelnök-jelölése körül. Miközben a PNL egyik európai parlamenti képviselője a politikus kizárását követeli, az AUR előre hozott választásokat sürget, az RMDSZ pedig még mérlegeli álláspontját.
Adrian Veștea szerint miniszterelnökké jelölése nem a PNL megosztását szolgálja, hanem lehetőséget ad arra, hogy a liberálisok folytassák a reformokat és bizonyítsák: készek felelősséget vállalni Románia stabilitásáért.
A legtöbb közúti baleset vasárnap történik, a kritikus időszak pedig 13 óra és 17 óra közé esik – hívja fel a figyelmet a rendőrség. Vasárnap a Maros megyei közlekedési rendőrök közúti ellenőrzést és balesetmegelőzési tevékenységet tartanak.
Rendkívüli egyeztetésre hívja össze a PSD vezető testületeit Mihai Fifor, miután Nicușor Dan államfő Adrian Veșteát bízta meg kormányalakítással. A szociáldemokraták szerint a döntés előtt nem egyeztettek velük.
Erős szélre és zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
szóljon hozzá!