
Fotó: Gergely Imre
Gyergyószentmiklóson, a Bucsin negyedik kazánház mellett egy új játszótér létesült, amelyet hétfőn vehettek birtokukba a környéken lakó gyerekek. Az itt található játékok Budapest V. kerület ajándékai.
2023. május 29., 17:012023. május 29., 17:01
Budapesten korábban már használatban voltak a Gyergyószentmiklósra került játszótéri elemek, de az ottani játszótér új rendeltetést kapott, az ottani önkormányzat pedig a székelyföldi testvérvárosnak ajándékozta a játékokat.
Ezeken a helyi mellékgazdaság munkatársai elvégezték a szükséges apróbb javításokat, most pedig
Fotó: Gergely Imre
Az átadás időpontjául azért választották a hétfői napot mert az V. kerület elöljárói közül többen részt vettek a csíksomlyói búcsún, és így jelen lehettek a játszótér avatásán is.
Csergő Tibor polgármester az eseményen két dolgot kért a gyerekektől. Egyrészt, hogy vigyázzanak az új játékokra, másrészt, hogy a nyáron (ha olyan helyen nyaralnak) hozzanak haza egy kis vödörnyi tengeri homokot, hogy a játszótéri hajócska homokozó „valódi” tengeri hajó legyen.
Fotó: Gergely Imre
Szentgyörgyvölgyi Gábor az adományozó budapesti önkormányzat kulturális tanácsnoka bízik benne, hogy
A helyszín a következőkben tovább szépül, fák, cserjék ültetését ígérte a polgármester.
Fotó: Gergely Imre
Gyergyószentmiklóson egyébként június elsején egy másik játszótér is nyílik. Ez a Szent István templom mellett a MOL Románia és az Arbor Vállalkozók Szövetsége közös projektjeként épül meg.
Fotó: Gergely Imre
Két ember égési sérüléseket szenvedett miután tűz ütött ki kedd este egy tömbházlakásban Sepsiszentgyörgyön. A tűzeset miatt negyven személyt kellett evakuálni a tömbházból.
Hirtelen esett össze egy idős férfi hétfőn Marosvásárhely egyik utcáján, egy önkéntes tűzoltó azonban éppen a helyszínen volt, és azonnal cselekedett, mellkaskompressziókkal hozta vissza az életbe a férfit.
A Különleges Távközlési Szolgálat (STS) kedden ismertette az 112-es segélyhívó számra érkező hívások helymeghatározására szolgáló új rendszerét, valamint a hallássérült emberek számára a segélyszolgálat igénybevételét segítő opciót.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes a Digi24 hírtévének nyilatkozva kijelentette, hogy ha a helyzet kiéleződik, az RMDSZ megvizsgálhatja a kormányból való kilépés lehetőségét.
Felülvizsgálja a kulturális minisztérium az előadó-művészeti intézményeknél foglalkoztatottak munkaidő-nyilvántartására vonatkozó kísérleti tervet – ismertette Demeter András miniszter döntését a tárca keddi közleménye.
A legfelsőbb bíróság kéri az alkotmánybíróságtól, hogy forduljon az Európai Unió Bíróságához a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezet ügyében.
Hargita megye 83 tanintézetének több mint 220 kapcsolódó intézménye részesül új bútorzatban, taneszközökben és korszerű digitális felszerelésekben, az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) támogatásából.
Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa tájékoztatást tett közzé a 2026. április 12-én esedékes magyar országgyűlési választásokkal kapcsolatban a külhoni szavazókat érintő határidőkről és tudnivalókról.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter kedden bejelentette, ellenzi a kórházi és a mentőszolgálati egészségügyi személyzet fizetésének 10 százalékos csökkentését.
A nagyszebeni törvényszékről a vajdahunyadira helyezik át az adóhatóság (ANAF) és a Iohannis család közötti per tárgyalását.
2 hozzászólás