
Fotó: Csíkszeredai Városháza/Facebook
Rövid közleményben búcsúznak önkormányzati képviselőtársuktól a csíkszeredai városvezetők. Mint írják, megrendüléssel értesültek Kálmán Dénes önkormányzati képviselő kollégájuk hirtelen haláláról.
2021. március 08., 13:552021. március 08., 13:55
Kálmán Dénes 1973-ban végzett a Kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem Jogi Karán, majd kihelyezéssel nyert ügyvédi állást a Hargita Megyei Ügyvédi Kollégium (ma Hargita Megyei Ügyvédi Kamara) csíkszeredai ügyvédi irodájában.
„Városunk egyik legkiemelkedőbb ügyvédjeként tartották számon. Tavaly szeptemberben, amikor arról kérdeztük, miért szívügye Szereda, azt mondta, azért, mert itt lelt otthonra, itt alapított családot, a város befogadta, és soha nem okozott neki csalódást. Megtisztelő számunkra, hogy a többi aktivitása – egészen haláláig dolgozott, emellett pedig a Csíkszéki EKE oszlopos tagjaként is tevékenykedett – mellett 2020-ban önkormányzati szerepet is vállalt. Példát állított, megmutatta, hogy a közéletbe bármikor érdemes bekapcsolódni. Beiktatásakor úgy fogalmazott, minden csíkszeredainak joga van a boldog élethez, és meglátása szerint egy önkormányzatnak meg kell teremtenie az ehhez szükséges feltételeket” – fogalmaznak a nekrológban, majd hozzáteszik,
„Isten veled, Dénes! Pihenésed legyen csendes!” – zárul az elhunyt életét és munkásságát méltató rövid közlemény, amelyet Korodi Attila polgármester, Bors Béla alpolgármester, Sógor Enikő alpolgármester, Wolfhart Rudolf főjegyző és Dósa Szilárd önkormányzati menedzser, Csíkszereda önkormányzati képviselő-testülete és munkaközössége írt alá.
Kálmán Dénes vasárnap Hargitafürdőn lett rosszul, és hirtelen szívleállás következtében elhunyt.
A február 27. és március 5. közötti héten a romániai rendőrök és európai kollégáik 579 olyan személyt azonosítottak, akik figyelmeztető jelzéssel szerepeltek a Schengeni Információs Rendszerben (SIS).
Tavaly 2024-hez képest 9,5 százalékkal, 26 000 800-ról 28 477 600-ra nőtt a légi utasforgalom Romániában az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adatai szerint.
Bár az utóbbi időszakra felmelegedés volt jellemző, vasárnapra virradóra lehűlt az idő, főként a Csíki-medencében lehetett ezt érezni.
Az Amicus jótékonysági verseny miatt március 8-án vasárnap lezárják Marosvásárhely főterét.
Bűnös viszony, életközépi válság, évtizedes barátságot megkérdőjelező tragédia, Sherlock Holmes-újraértelmezés – ezek közül válogathatunk márciusban a néznivalók tekintetében. Streaming-ajánló.
A tarlótüzek veszélyesek, átterjedhetnek védett területekre, háztartásokra – figyelmeztetnek a Maros megyei tűzoltók a tavasz apropóján, amikor hirtelen megnő a tarlótüzek száma.
Bogdan Ivan energiaügyi miniszter szombaton azt nyilatkozta: „rendkívül fontosnak” tartja, hogy Romániában az üzemanyag ára ne érje el a két számjegyű tartományt.
Szombaton délután közúti baleset történt a Marosvécshez tartozó Disznajón, ahova két mentőautó szállt ki.
Közlekedési balesetben volt érintett Bukarestben Alexandru Nazare pénzügyminiszter – értesült az Agerpres rendőrségi forrásokból.
Személyautóval ütközött egy mentőautó szombaton Nagyszebenben. A balesetben heten voltak érintettek, köztük egy kiskorú.