
Képünk illusztráció
Fotó: László Ildikó
Eloltották csütörtök délelőtt a félixfürdői szállodában reggel kiütött tüzet – nyilatkozták a Bihar megyei katasztrófavédelmi felügyelőség képviselői, akik szerint több személynek volt szüksége orvosi ellátásra a hotelben tartózkodók közül.
2023. augusztus 17., 11:172023. augusztus 17., 11:17
2023. augusztus 17., 11:382023. augusztus 17., 11:38
A katasztrófavédelem úgy tájékoztatott, hogy a tűz a szálloda második emeletén levő raktárhelyiségben ütött ki, és a sűrű füst rövid idő után elárasztotta a folyosókat és több szobát.
A hotelben 588 turista volt elszállásolva, több mint 500-an az épületben tartózkodtak a tűz kitörésekor.
– számoltak még be a katasztrófavédelem képviselői. A tűz okának kiderítése még folyamatban van.
A helyszínre érkező váradszentmártoni (Sânmartin) polgármester, Cristian Laza az Agerpres hírügynökségnek úgy nyilatkozott, hogy „sikerült megelőzni egy katasztrófát”.
„A hatóságok kifogástalanul intézkedtek, a tűzoltók gyorsan kiérkeztek, és nagyon gyorsan eloltották a lángokat. Számos mentőegység is érkezett, de szerencsére nem volt nagyobb baj. Mindazok, akiknek orvosi ellátásra volt szükségük, azonnal megkapták” – mondta az elöljáró.
A Bihar megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) tájékoztatása szerint összesen 14 személynek volt szüksége orvosi ellátásra a félixfürdői szállodában csütörtök reggel kiütött tűz nyomán. Az ISU szerint hat személy füstmérgezést kapott, kettőt közülük kórházba szállítottak. Az orvosi ellátásra szorulók közül két személynek magasra szökött a vérnyomása, hat személy pedig pánikrohamot kapott.
Kilenc Szeben megyei tanár és tíz diák is Dubajban rekedt a közel-keleti háborús helyzet okozta légtérzár miatt – tájékoztatott hétfőn a Szeben megyei tanfelügyelőség sajtószóvivője.
Az egytől ötig terjedő skálán négyes fokozatú a lavinaveszély a Déli-Kárpátokban, 1800 méter fölötti magasságban – figyelmeztettek a meteorológusok.
Elutasította hétfői ülésén a szenátus a Demeter András kulturális miniszter elleni egyszerű indítványt.
Márciusban nemcsak a tavasz érkezését várjuk, hanem szeretettel és örömmel köszöntjük a nőket, akik életet adnak, gondoskodnak és szeretnek.
Megnyitása óta a legeredményesebb hónapot zárta a székelyföldi utasokat is kiszolgáló légikikötő. A Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtéren februárban mintegy 38 ezer utast regisztráltak, a legnépszerűbb úti célok között Budapest is szerepel.
Több mint tízmillió lejes beruházással gyarapodnak a gyergyószentmiklósi iskolák. Hét tanintézménybe és az iskolás sportklubhoz is korszerű digitális eszközök, laborfelszerelések és új bútorzat érkezik.
Az Ilie Bolojan miniszterelnök által hétfőre összehívott tanácskozás résztvevői megállapodtak abban, hogy a román hatóságok elsődlegesen a konfliktusövezetben tartózkodó román állampolgárok biztonságos hazaszállítására összpontosítanak.
Arcátlan hazugságoknak' nevezte héfőn Bogdan Ivan energiaügyi miniszter azokat a „spekulációkat”, amelyek szerint a közel-keleti válság miatt a benzin vagy a gázolaj ára elérheti a literenkénti 10 lejt.
Ismét összeültek hétfőn a koalíciós pártok vezetői, hogy megvitassák a 2026-os állami költségvetés tervezetét.
Országos lakossági riasztási gyakorlatot tart az Országos Katasztrófavédelmi Felügyelőség a Polgári Védelem Hete keretében, szerdán. A Riasztási Szerda elnevezésű akció során az ország teljes területén működtetni fogják a riasztószirénákat.
szóljon hozzá!