
Sokan adakoztak a kislány megsegítéséért
Fotó: Pinti Attila
A kolozsvári kórházban kezelik a kilenc hónapos Colceri Anasztáziát, akinek egy-két hónapon belül sürgősen májátültetésre van szüksége. Segíteni akaró személyek jelentős összeget ajánlottak fel a családja számára.
2018. október 23., 21:112018. október 23., 21:11
Több mint 12 ezer lej gyűlt össze a májbetegségben szenvedő gyimesbükki Anasztázia megsegítésére a legutóbbi felhívásunk nyomán. Jelenleg a kolozsvári kórházban kezelik a kilenc hónapos kislányt, akinek egy-két hónapon belül sürgősen májátültetésre van szüksége.

Sürgősen májátültetésre van szüksége a kilenc hónapos Colceri Anasztáziának, és mivel nem tudják elvégezni a műtétet az országban, szülei külföldi kórházhoz kényszerülnek fordulni. A költségek előteremtése azonban nehézséget okoz a családnak, ezért segítséget kérnek.
Korábban már beszámoltunk róla, hogy az egyévesnél kisebb gyermekek műtétjét nem végzik el Romániában, ezért
Májdonorra váró sürgősségi listára írták fel a kislányt, ugyanakkor a szülőkön is elvégzik a kompatibilitási vizsgálatokat, amennyiben valamelyikük megfelel, akkor elvégezhetik a májátültetést.
Egyre több településen figyelmeztetik a lakókat lakott területre merészkedő medvék miatt Hargita megyében – az elmúlt napokban több udvarhelyszéki és gyergyóiszéki községben is Ro-Alert üzenetet küldtek.
Az SOS Románia parlamenti politikusai megkezdték az aláírásgyűjtést Nicuşor Dan elnök tisztségből való felfüggesztésének kezdeményezéséhez – jelentette be hétfő este a párt elnöke.
Folytatódnak kedd reggel a leendő miniszterek parlamenti bizottsági meghallgatásai, délután pedig megalakul a Tisza-kormány, majd összeül az Országgyűlés, és esküt tesznek a miniszterek.
Általában meleg időre, de ingadozó hőmérsékleti értékekre lehet számítani a következő két hétben, és ezen a héten esők is várhatók – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) május 11–24. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Székelyudvarhelyen és Maroshévízen is medvét láttak hétfőn este; mindkét esetben hívták a 112-t – tájékoztatott a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Több mint 630 ezer eurót könyvelt el az RMDSZ tavaly tagdíjakból, adományokból és egyéb bevételekből a Hivatalos Közlönyben megjelent adatokat elemző Cotidianul szerint. Ehhez társul még több mint 11,5 millió euró, amelyet a Kormányfőtitkárságtól kaptak.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a 39 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy pénteken megölt egy 18 éves lányt egy perbáthidai kecskefarmon.
Rendszerváltásra van szükség a külhoni magyarsággal való kapcsolattartásban és a támogatási rendszerben egyaránt – erről beszélt a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszteri poszt várományosa hétfőn Budapesten.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn kijelentette, közölte Sorin Grindeanu szociáldemokrata elnökkel, hogy véleménye szerint az elsődleges cél a koalíció helyreállítása.
Nicușor Dan államelnök csütörtökön és pénteken hivatalos tanácskozásra várja kormányalakítás céljából a parlamenti pártokat – nyilatkozták hétfőn politikai források.
szóljon hozzá!