
Ifjúsági Keresztény Zenefesztivál lesz szeptember 14-én, szombaton a marosszentgyörgyi Hét fáknál – a gokartpálya és a Sörpatika közelében –, ahol már több alkalommal a Vásárhelyi Forgatag, a Félsziget fesztivál, vagy az utóbbi években a Vibe fesztivál is helyet kapott.
2019. szeptember 11., 18:502019. szeptember 11., 18:50
Az Ő az út! elnevezésű rendezvényt a marosvásárhelyi Magvető közösség és a Regnum Christi Alapítvány szervezi, a népszerűsítésben pedig a katolikus és református paróhiák segítenek. Egyik kezdeményezője, Sófalvi Szabolcs, Marosszentgyörgy polgármestere így nyilatkoztott a fesztivállal kapcsolatban:
„Mint egy nagy községnek a vezetője, azt tapasztalom, hogy fontos fejleszteni a település infrastruktúráját, víz-, csatornahálózatot építeni, utakat aszfaltozni, és ezt mi sikeresen meg is tesszük. Életbevágóan fontos viszont az, hogy
A személyes életemben is azt tapasztalom, hogy csak ha lelkileg is erős vagyok, akkor tudok a munkában, a türelemben, a döntésekben, a segítőkészségben is fáradhatatlanul előremenetelni. Emiatt szervezünk vagy támogatunk ilyen jellegű hiterősítő rendezvényeket, figyelembe véve azt is, hogy a keresztény értékeket vagy a nemzetet megerősítő dolgokat és üzeneteket a különböző korosztálynak megfelelő úton-módon kell terjeszteni. A korábbi évek tapasztalatai azt mutatták, hogy a fiatalok lelkéhez is közelebb kerülhet az Örömhír, ha fiatalos, dicsőítő zenével, jó hangulatú, kreatív rendezvények által tesszük ezt.”
A Maros-parti programot fiatalok állították össze fiataloknak, de bármilyen korosztály részt vehet.
A rendezvény 17 órakor kezdődik változatos „sátorprogramokkal”, köztük: élményszínház, óriás puzzle, családommal csapatom, gyereksátor, imaséta, sörözz a papoddal, könyvsátor, brazil sátor, bonus pastor sátor, szabadulószoba, imasátor stb. A dicsőítő koncertek 19 órakor kezdődnek, elsőnek a budapesti Shalom csapat koncertezik, velük együtt énekel Zani (Lima Zanderson), a brazíliából érkező fiatal, misszionárius orvos is.
A katolikus és református lelkészek áldása után a marosvásárhelyi Blessed Dance Crew táncosai lépnek színpadra majd 19.40-től az ugyancsak Budapestről érkező Eddy keresztény, könnyűzene (rap)énekes, aki egyben személyes tanúságtételével is buzdítja a jelenlévőket. Az estet a közismert Csiszér László, Csíkmenaságról származó énekes és csapata dicsőítő koncertje zárja.
Az Ő az út! zenefesztivál három korábbi rendezvényén Pintér Béla, Unless, Csit-band, Reménység, Magvető, Worship-team, Sipos Tiffany, Nemes Tibor és még sokan mások léptek színpadra. A szervezők péntek délutánig várják 5 fős csapatok jelentkezését a 0743622153-as telefonszámon, a sátorprogramok ideje alatt ugyanis megrendezik A MI UTUNK csapatok versenyét is, ahol különböző tombolajegyeket nyerhetnek a résztvevők. A rendezvény helyszínén óriáscsúszda és trambulin is fog működni, és vásárolni lehet helyi fagyit és kürtőskalácsot.
(X)
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!