
A szervezők az újdonságokat ismertették a sajtótájékoztatón
Fotó: Boda L. Gergely
A zalaegerszegi testvérkapcsolatnak köszönhetően idén a Kvártélyház Színház igazgatója, Tompa Gábor is részt vesz a Vásárhelyi Forgatag szervezésében – aki szerint a rendezvénysorozat „akkorára nőtt, hogy saját határait kezdi feszegetni”.
2017. augusztus 09., 17:372017. augusztus 09., 17:37
A szerdai sajtótájékoztatón a szervezők néhány újabb programot ismertettek az augusztus 18. és 27. közötti sorozatból. A Bolyai Farkas Gimnázium sportpályája, illetve annak öltözői már jó ideje felújításra szorulnak.
– mondta Szatmári Zsolt, a Bolyai Kollégium Alapítvány képviselője, aki az egész napos Bolyai Olimpia – Sportnap nevű rendezvényre hívta fel a figyelmet, mint újdonságra, amelyet a Forgatag keretében augusztus 26-án, szombaton szerveznek meg délelőtt 9 és délután 4 óra között. Jelentős sportolókkal találkozhatnak a résztvevők, akik ki is próbálhatják a különféle sportlehetőségeket, például lesz streetball, gyerekduatlon, vívás, tollaslabda, karate, fitnesz, zumba, falmászás.
amelyen bárki részt vehet, szaladhat, vagy akár sétálhat egy-egy adomány fejében, ami a sportpályák és öltözők felújítását célozza. Bajnokok lesznek jelen, akiket sportújságírók kérdeznek, valamint kerekasztal-beszélgetést is tartanak, amelynek meghívottja Veress László, a Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke és Veress Amarilla paralimpikon.
Az idén kilenc naposra tervezik a Vásárhelyi Forgatagot, amely már augusztus 18-án megkezdődik az Aranykakas udvarán, a Szféra kortárs művészetek rendezvénysorozatával. Fülöp Tímea programfelelős arra a sokszínűségre hívta fel a figyelmet, amely ezt a két és fél napot fogja jellemezni.
A koncertek mellett művelődéstörténeti előadást tart az Aranykakasról Orbán János művészettörténész, a Maros Megyei Múzeum munkatársa.
Vajda Boróka fotótárlata, Anca Onuț számítógépes grafikái és Könczey Elemér karikatúrái. Interaktív előadáson is részt lehet majd venni, Könczey Elemér azt vallja ugyanis, hogy karikatúrát bárki tud rajzolni és ezt fogja bebizonyítani. Az első erdélyi képregény készítői is tartanak egy előadást, illetve képregény-rajzolókat keresnek, a sepsiszentgyörgyi Magma Kortárs Tér a fényképezésről, előhívásról, sötétkamráról tartanak szintén interaktív előadást. Természetesen nem marad el a tavaly nagy népszerűségnek örvendő bútorfestő workshop sem.
Fotó: Boda L. Gergely
Az idén a Maros Megyei Múzeum szervezésében három kiállításra várják a résztvevőket. A Budapesti Szépművészeti Múzeum jóvoltából látható a Zichy-gyűjtemény egy része a Kultúrpalota második emeleti kiállítótermében – ismertette a programokat Soós Zoltán múzeumigazgató –, illetve a Természettudományi Múzeum földszintjén a Jégkorszakot érdemes megtekinteni, amely több millió éves időutazást nyújt, leginkább családoknak, gyerekeknek. A Kereszteződések a fiatal, kortárs képzőművészek számára meghirdetett projekt, amelyre a negyven évnél fiatalabb alkotók jelentkezhettek és amelynek díjazását is a Forgatag keretében szervezik meg.
de a Vásárhelyi Forgatag honlapján a zöme már elérhető – mutatott rá Portik Vilmos, – aki arra is felhívta a figyelmet, hogy újítottak, ami a honlapot illeti, keresővel, szűrővel lehet keresgélni a rendezvények tömkelegében. Hogy pontosan hány helyszínen, hány rendezvény lesz, azt a szervezők sem tudták megmondani, hiszen a jövő hétig még újabb és újabb programpontok alakulnak, a helyszínek szempontjából is bővülnek a lehetőségek.
Nicușor Dan államfő ukrán hivatali partnerével, Volodimir Zelenszkijjel tárgyalt szerdán Kijevben.
Gyököt kell vonni a Parajddal kapcsolatos eurómilliós politikusi bejelentésekből: a bányakatasztrófa által sújtott sóvidéki település az Európai Unió Szolidaritási Alapjából nemrég megítélt 14,3 millió euró töredékét kaphatja meg.
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyezte a kézdivásárhelyi bíróság azt a 30 éves férfit, aki a gyanú szerint féltékenységből brutálisan bántalmazott egy 20 éves nőt. Az ügyészség tájékoztatása szerint az áldozat súlyos sérüléseket szenvedett.
Megrongálta az aszfaltutat és fákat döntött ki a szerda délutáni vihar Székelyvarságon.
Az Európai Unióban a 16–24 évesek csaknem háromnegyede rendelkezik legalább alapszintű digitális készségekkel, Románia azonban továbbra is az utolsók között szerepel: csak Bulgáriát előzi meg az Eurostat friss felmérése szerint.
Július 20-ától jelentkezhetnek a magánszemélyek a 2026-os roncsautóprogramra, amelynek keretében állami támogatással vásárolhatnak új gépkocsit. A program idei költségvetése 300 millió lej.
Két jogosítvány nélküli sofőrt is kiszűrtek a közúti forgalomból kedden a Hargita megyei rendőrök, egyikük ráadásul jelentős mennyiségű alkoholt is fogyasztott vezetés előtt.
Az elmúlt hat napban összesen 55 sürgősségi beavatkozást hajtottak végre a Hargita megyei hivatásos tűzoltók. Tűzesetekhez, közlekedési balesetekhez és árvízi károk elhárításához is vonultak az egységek.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerdán kijelentette, hogy a helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó törvények elfogadása létfontosságú Románia számára.
2025-ben is az ajánlott szint alatt maradt a gyermekek átoltottsága Romániában, az UNICEF és az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerdán közzétett jelentése szerint.
szóljon hozzá!