
Fotó: Hargita Megye Tanácsa sajtószolgálata
Ismét bővült a Gyergyócsomafalvi Önkéntes Tűzoltók eszköztára kedden. Hiánypótló az a mélyszívó pumpa, amellyel akár 20 méter mélyről is kiszivattyúzható a víz.
2017. szeptember 06., 13:422017. szeptember 06., 13:42
Már korábban célként tűzték ki a beszerzését, hiszen áradáskor a borvízkutak vizét csak ilyen segédeszközzel lehet kiszivattyúzni. Továbbá a helyi önkormányzat és a megyei tanács jóvoltából átvehettek tizenegy tömlőt, 15 darab sisakra szerelhető fejlámpát, alumínium hordágyat, öt pár munkavédelmi bakancsot, valamint két darab légzőkészülékhez tartozó palackot. A csomafalvi tűzoltók legutóbb a múlt pénteki, kilyénfalvi tűzesetnél voltak bevetésen.
A segédeszközök átadásakor jelen lévő Borboly Csaba, a megyei tanács elnöke szorgalmazta, hogy a tűzoltók soraiból alakítsanak ki egy helyi hegyimentő alegységet is, amely a gyergyószentmiklósi hegyimentők munkáját támogatná, és amelyet a megyei tanács szintén támogatni tudna. Az alegység hozzájárulna a turisztikai biztonság növeléséhez, illetve segítené egy másik önkéntes alakulat munkáját is – olvasható a megyei tanács közleményében.
Vizsgáznak kedden országszerte a pedagógusok a címzetes tanári állásokért, Székelyföldön mintegy 2300 jelentkezővel. A határozatlan idejű állásokért több helyen erős a túljelentkezés, különösen az óvodapedagógusi, tanítói és testnevelői posztoknál.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) 206 bírságot szabott ki összesen több mint egymillió lej értékben és 161 figyelmeztetést adott a román tengerparti üdülőhelyeken július 13. és 19. között végzett ellenőrzések során.
Az ország nagy részéhez hasonlóan Hargita megyében is figyelmeztető sztrájkot tartottak hétfőn a kórházakban. Az általános sztrájk kirobbantása attól függ, hogy a héten kapnak-e kormányígéreteket követeléseikre – mondta a Sanitas megyei vezetője.
Az ingyenes ivartalanítási programnak köszönhetően eddig már több mint 60 kutyát és macskát ivartalanítottak Marosvásárhelyen.
Andy Burnham, Manchester volt polgármestere az Egyesült Királyság új miniszterelnöke, miután III. Károly király hétfőn megbízta az új brit kormány megalakításával.
Változékony időjárásra kell készülni a következő két hétben Erdélyben: a hét eleji kellemes nyári időt átmeneti lehűlés váltja fel, majd a hétvégétől ismét melegedés kezdődik. Közben szinte minden nap számítani lehet záporokra és zivatarokra.
Andrew Tate és testvére, Tristan Tate hétfőn várhatóan egy floridai bíróság elé állnak, miközben a brit rendőrség kiadatásukat kéri egy szexuális bűncselekményekkel kapcsolatos nyomozás keretében – jelentette a dpa.
Véget ért az egészségügyi dolgozók hétfői kétórás figyelmeztető sztrájkja, amelyet a Sanitas Szakszervezeti Szövetség szervezett a közalkalmazotti bértörvény elleni tiltakozásul.
Két közlekedési bűncselekmény miatt indított büntetőeljárást az elmúlt napokban a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság. Egy sofőr ittasan és a szükséges jogosítvány nélkül vezetett járműszerelvényt, egy másik alkohol befolyása alatt ült kormány mögé.
Felhőszakadásokra és viharokra figyelmeztető előrejelzéseket adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A riasztások a székelyföldi megyékre is érvényesek.
szóljon hozzá!