
A marosvásárhelyi Nicolae Bălcescu Általános Iskola épülete teljesen megújul tanévkezdésig
Fotó: Haáz Vince
Három héttel tanévkezdés előtt több székelyföldi iskolában is látványos felújítás zajlik: van olyan iskolaépület, ahol új épületszárnnyal bővül az iskola, és olyan is, ahol az udvart aszfaltozzák le szeptember 13-ig. Bár még nem lehet tudni, milyen forgatókönyv szerint kezdik meg az iskolát a diákok, de a legtöbb önkormányzat készül a gyerekek fogadására.
2021. augusztus 24., 21:442021. augusztus 24., 21:44
Marosvásárhelyen jelenleg teljes körű külső- és belső felújítás alatt áll a Nicolae Bălcescu Általános Iskola épülete, ahol a Waldorf-program zajlik.
A szükséges felújítások mellett az iskola udvarán lévő sportpálya is új felszereltséget kap. Az Elektromaros Szakközépiskola udvarának aszfaltozása is elkezdődött, az említett két tanintézményben a munkálatokat még tanévkezdés előtt befejezik – tudtuk meg Marosvásárhely Polgármesteri Hivatalának sajtóosztályától.
Tervben van Marosvásárhelyen a művészeti iskola fűtésrendszerének korszerűsítése és a régi ablakok cseréje új és dupla üvegezésű nyílászárókra. Ezek a munkálatok azonban valószínűleg az idei év végéig fejeződnek be. Újdonságnak számít, hogy
Ez lesz a város ötödik iskolai fogorvosi rendelője. Ugyanakkor a Rebreanu iskola folyosóit is felújítják idén. Tűzjelzőket szerelnek fel az Alexandru Papiu Ilarian Főgimnáziumban, és a művészeti iskola is új hangszereket, tanuláshoz szükséges segédanyagokat kap még ebben az évben – tudtuk meg Libeg Mariustól, a polgármesteri hivatal sajtófelelősétől.
Fotó: Haáz Vince
Erdőszentgyörgyön nem csak felújítják az iskolaépületet, de egy közel 1700 négyzetméter területű, új épületet fognak idén átadni a Szent György Iskolaközpontnak, igaz, nem tanévkezdésre, de az év végéig elkészül.
– tájékoztatott Csibi Attila, Erdőszentgyörgy polgármestere. Eredetileg a nulla-nyolcadik osztályok kerültek volna oda, de ezt majd az iskola vezetősége fogja eldönteni. Már rég nem működik itt a bentlakás, de az épület sorsa még nem dőlt el, a tanács fog majd határozni erről. Egyelőre igény sem lenne bentlakásra a Kis-Küküllő menti városban, hiszen jó közlekedési hálózat van, így
– mondta el Csibi Attila, Erdőszentgyörgy polgármestere a Székelyhonnak.
A csíkszeredai tanintézetek a nyári szünidő alatt a város önkormányzata által jóváhagyott költségkeretből tisztasági festéseket, fertőtlenítéseket, bútorzatfeljavítást és -kiegészítést, illetve olyan infrastrukturális beavatkozásokat végeztek, amelyek garantálják a zökkenőmentes tanévkezdést – tájékoztatott Sógor Enikő, Csíkszereda alpolgármestere.
– tette hozzá a városvezető. Mint elmondta, a Liviu Rebreanu Általános Iskola költségvetését kiegészítették, hogy a meglévő kamerarendszert tudják modernizálni, továbbá a Venczel József Szakközépiskolának szintén e célból hagytak jóvá költségvetés-átcsoportosítást.
Fotó: Gábos Albin
A Nagy Imre Általános Iskola, a József Attila Általános Iskola, illetve a Nagy István Művészeti Középiskola kamerarendszer-telepítésre kapott támogatást. Ugyancsak a júliusi tanácsülésen fogadták el a Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium számára központi fűtésrendszer felújítására vonatkozó támogatást.
– részletezte Sógor Enikő.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!