
A marosvásárhelyi Nicolae Bălcescu Általános Iskola épülete teljesen megújul tanévkezdésig
Fotó: Haáz Vince
Három héttel tanévkezdés előtt több székelyföldi iskolában is látványos felújítás zajlik: van olyan iskolaépület, ahol új épületszárnnyal bővül az iskola, és olyan is, ahol az udvart aszfaltozzák le szeptember 13-ig. Bár még nem lehet tudni, milyen forgatókönyv szerint kezdik meg az iskolát a diákok, de a legtöbb önkormányzat készül a gyerekek fogadására.
2021. augusztus 24., 21:442021. augusztus 24., 21:44
Marosvásárhelyen jelenleg teljes körű külső- és belső felújítás alatt áll a Nicolae Bălcescu Általános Iskola épülete, ahol a Waldorf-program zajlik.
A szükséges felújítások mellett az iskola udvarán lévő sportpálya is új felszereltséget kap. Az Elektromaros Szakközépiskola udvarának aszfaltozása is elkezdődött, az említett két tanintézményben a munkálatokat még tanévkezdés előtt befejezik – tudtuk meg Marosvásárhely Polgármesteri Hivatalának sajtóosztályától.
Tervben van Marosvásárhelyen a művészeti iskola fűtésrendszerének korszerűsítése és a régi ablakok cseréje új és dupla üvegezésű nyílászárókra. Ezek a munkálatok azonban valószínűleg az idei év végéig fejeződnek be. Újdonságnak számít, hogy
Ez lesz a város ötödik iskolai fogorvosi rendelője. Ugyanakkor a Rebreanu iskola folyosóit is felújítják idén. Tűzjelzőket szerelnek fel az Alexandru Papiu Ilarian Főgimnáziumban, és a művészeti iskola is új hangszereket, tanuláshoz szükséges segédanyagokat kap még ebben az évben – tudtuk meg Libeg Mariustól, a polgármesteri hivatal sajtófelelősétől.
Fotó: Haáz Vince
Erdőszentgyörgyön nem csak felújítják az iskolaépületet, de egy közel 1700 négyzetméter területű, új épületet fognak idén átadni a Szent György Iskolaközpontnak, igaz, nem tanévkezdésre, de az év végéig elkészül.
– tájékoztatott Csibi Attila, Erdőszentgyörgy polgármestere. Eredetileg a nulla-nyolcadik osztályok kerültek volna oda, de ezt majd az iskola vezetősége fogja eldönteni. Már rég nem működik itt a bentlakás, de az épület sorsa még nem dőlt el, a tanács fog majd határozni erről. Egyelőre igény sem lenne bentlakásra a Kis-Küküllő menti városban, hiszen jó közlekedési hálózat van, így
– mondta el Csibi Attila, Erdőszentgyörgy polgármestere a Székelyhonnak.
A csíkszeredai tanintézetek a nyári szünidő alatt a város önkormányzata által jóváhagyott költségkeretből tisztasági festéseket, fertőtlenítéseket, bútorzatfeljavítást és -kiegészítést, illetve olyan infrastrukturális beavatkozásokat végeztek, amelyek garantálják a zökkenőmentes tanévkezdést – tájékoztatott Sógor Enikő, Csíkszereda alpolgármestere.
– tette hozzá a városvezető. Mint elmondta, a Liviu Rebreanu Általános Iskola költségvetését kiegészítették, hogy a meglévő kamerarendszert tudják modernizálni, továbbá a Venczel József Szakközépiskolának szintén e célból hagytak jóvá költségvetés-átcsoportosítást.
Fotó: Gábos Albin
A Nagy Imre Általános Iskola, a József Attila Általános Iskola, illetve a Nagy István Művészeti Középiskola kamerarendszer-telepítésre kapott támogatást. Ugyancsak a júliusi tanácsülésen fogadták el a Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium számára központi fűtésrendszer felújítására vonatkozó támogatást.
– részletezte Sógor Enikő.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.
szóljon hozzá!