
Kedves Imre
Fotó: Veres Nándor
Három év és négy hónap letöltendő börtönbüntetésre ítélte a Marosvásárhelyi Táblabíróság Kedves Imrét, a Hargita Megyei Közpénzügyi Adminisztráció volt vezérigazgatóját.
2019. november 07., 21:562019. november 07., 21:56
Az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) hivatali visszaélés és befolyás vásárlása miatt emelt vádat 2017 márciusában Kedves Imre ellen. A Hargita Megyei Közpénzügyi Adminisztráció volt vezérigazgatóját idén januárban alapfokon három év felfüggesztett szabadságvesztésre ítélte a Hargita Megyei Törvényszék, a DNA azonban fellebbezett.

Első fokon három év felfüggesztett szabadságvesztésre ítélte a bíróság a Hargita Megyei Közpénzügyi Adminisztráció volt vezérigazgatóját, Kedves Imrét, aki ellen korábban hivatali visszaélés és befolyás vásárlása miatt emeltek vádat. Az ítélet nem jogerős.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök cáfolta azt az értesülést, miszerint kormányalakítási megbízásának visszaadására készülne.
Ígéretes line-upot mutatott a Microsoft-tulajdonú Xbox Studios a Summer Game Fest utáni projektbemutatóján. Ezekből válogattuk ki a számunkra tíz legígéretesebbet, amit akár már holnaptól is játszanánk.
Az okostelefon nemcsak a gyerekek, hanem a szülők életét is gyökeresen átírta. Balatoni Mónika digitáliskultúra-kutató Marosvásárhelyen az MCC rendezvényén járta körül a digitális kihívásokat, amelyekkel egy szülő szembesül ma – mintha vakon repülne.
Nem támadta meg a Maros Megyei Prefektusi Hivatal a marosvásárhelyi önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát – szögezi le a Maros megyei kormányhivatal, cáfolva a közösségi médiában megjelenteket.
Várhatón pénteken nyitják meg a forgalom előtt a Transzfogarasi út Piscul Negru és Bilea-vizesés közötti szakaszát, ha ezt a helyszíni ellenőrzések megerősítik, és az időjárási viszonyok lehetővé teszik – jelentette be kedden Cristian Pistol.
Közvitára bocsátja kedden a környezetvédelmi minisztérium a roncsautóprogram pályázati útmutatóját – jelentette be sajtótájékoztatóján Diana Buzoianu.
Diana Buzoianu ügyvivő környezetvédelmi miniszter szerint nem mindegyik önkormányzat alkalmazza azt a jogszabályt, amely a többlépcsős procedúrát egyszerűsítve lehetővé teszi a településekre bejáró veszélyes medvék azonnali kilövését.
Kelemen Hunor szerint a „közvetítőkön keresztül történő kormányzás nem működik”, és egy politikailag kinevezett miniszterekből álló kormány előnyösebb lett volna a kijelölt miniszterelnök által javasolt technokrata kabinetnél.
Eugen Tomac kedden kijelentette, hogy nem az ő személyes kormányának, hanem Románia kormányának kér majd bizalmat a parlamenttől.
Călin Georgescu kedden felszólította a parlament „hazaszerető” tagjait, hogy kezdeményezzék Nicușor Dan államfő hivatalából való felfüggesztését, aki szerinte „önkényesen” és „kihívóan” bízta meg Eugen Tomacot kormányalakítással.
szóljon hozzá!