
A Nosztalgiafesztivál a borszéki nyár különleges eseménye. Archív
Fotó: Forrás: Facebook, Nosztalgia Fesztivál
A borszéki kezelőközpont és gyógyfürdő egyelőre még nem áll a vendégek rendelkezésére, de az üdülőváros az utóbbi években megszokott kínálattal idén is várja a turistákat. Július-augusztusban öt fesztivált is szerveznek, hogy ezzel is több látogatót vonzzanak.
2022. június 29., 18:562022. június 29., 18:56
Borszéken július 1-jétől számolják a nyári turistaszezont, erre készültek az utóbbi időben. A bobpálya működik, az elektromos, terepkererékpározásra alkalmas biciklik is készen állnak arra, hogy élményt nyújtsanak a vendégeknek, a fürdőtelepen minden karbantartási előkészületet elvégeztek, a gyepes részeket lekaszálták, a virágok ültetése is megtörtént – ebből a szempontból tehát
– vázolta Mik József polgármester.
Az elmúlt időszakban a Tündérkertbe több alkalommal is bejártak a medvék (épp szerdán szállították el az ötödiket), de mindent megtesznek, amit lehet, hogy a vendégeket ne zavarhassák, ne történjen ebből probléma – mutatott rá az aktuális gondjukra a városvezető.
A kezelőközpont építésével elkészültek, most már azokat az egyszer használatos dolgokat vásárolják, ami a mindennapi tevékenységekhez szükségesek. Azonban
– jövő héten lesznek az állásinterjúk a jelentkezőkkel.
Borszéken már jó ideje törekednek arra, hogy a vendégek számára a természeti adottságok, szép környezet, tiszta levegő és ásványvízforrások mellé
Ez a célja annak az öt fesztiválnak is, amely az idei kínálatban szerepel. Július 15–17. között kerül sorra Bográcsfesztivál, majd jönnek a városnapok, ide költözik a Smart Fest, nem maradhat el a Nosztalgiafesztivál sem, és a nyár végén egy folkfesztivál is szerepel a programban. Az ezeken fellépők közül a Republic, a Honeybeast, Wolf Kati és Nicu Alifantis nevét említi a polgármester.
A fürdőváros lakossága 2500 fő, és 700 körüli a szálláshelyek száma – innen is látszik, mekkora jelentősége van itt a turizmusnak. Egyelőre még nem lehet következtetni arra, hogy milyen szezonjuk lesz, vannak panziók, amelyek már foglaltak, máshol még vannak helyek a következő két, két és fél hónapra. Az eredményt majd szeptember közepén állapíthatják meg – mondta Mik.
A múlt évben kis visszaesés volt, ami abból adódik, hogy akkor már többen nyaraltak más országokban. Noha nem lehet kiszámítani még, hogy mi lesz idén, de a vakációs jegyek érvényesek, meleg nyár ígérkezik, így a borszékiek bizakodók.
Medve jelenlétét jelezték hétfőn este Csíksomlyón, a Sarkadi Elek utca 93 szám alatt.
Egy markológépben csaptak fel a lángok hétfőn délután Héjjasfalva községben – tájékoztat a Maros megyei tűzoltóság.
A Román Nemzeti Bank (BNR) egy új, a román festőknek szentelt sorozat ezüstérméjét bocsájtotta ki a numizmatikai forgalomba hétfőn. Ez egyben az első téglalap alakú érme, amelyet a bank a numizmatikai forgalomban kibocsájt.
A képviselőház plenáris ülése hétfőn elfogadta a feddhetetlenségi törvény módosítását és kiegészítését az alkotmánybíróság észrevételei alapján.
Nicușor Dan államelnök hétfőn részt vett a tettrekészek koalíciójának távértekezletén, amelyet Ukrajna függetlenségének napján szerveztek meg.
Egy autó kapott lángra hétfőn délután a Maros megyei Felsőrépán, szerencsére senki sem sérült meg a tűzesetben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Nagy visszhangot váltott ki az országban a szociális ösztöndíjak vakáció alatti megszüntetését célzó tervezet. Civil szervezetek, szülők és diákok tiltakoznak ellene, míg a minisztérium azzal érvel, hogy a támogatás célja az iskolába járás ösztönzése.
Az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hétfőn kiadott előrejelzése szerint a Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál a következő napokban várhatóan másodpercenként 1600 köbméterre nő.
A pilóta lelki nyugalmának, felkészültségének, magabiztosságának, a honvédség és a tűzoltók gyors reagálásának köszönhető, hogy nem esett kár a civil infrastruktúrában a Gripen vadászgép lezuhanásakor.
szóljon hozzá!