Fotó: Székelyhon TV
Nagy a stressz, a rohanás a francia másodosztályos Metz labdarúgócsapatának kispadjára nemrég leült Bölöni László számára új tisztsége miatt, ám még nem nehezedik rá a pontszerzés nyomása.
2022. július 23., 19:342022. július 23., 19:34
2022. július 23., 20:072022. július 23., 20:07
A 108-szoros román válogatott, BEK-győztes egykori kiváló labdarúgó a Székelyhon TV-nek elmondta, megkönnyebbült, amikor az év elején sikertelenül zárultak a román labdarúgó-válogatott kapitányi tisztségéért folytatott tárgyalások.
– jelentette ki az erdélyi származású szakember, aki kifejtette a véleményét a magyar futballválogatott sikereiről, további esélyeiről is, ugyanakkor sarkos véleményt fogalmazott meg annak kapcsán, hogy a román pártoknak és az UEFA-nak sem tetszett, hogy a Székelyföld utánpótlás-válogatottjával kívánták felavatni a csíkszeredai aréna új lelátóját.
A pályafutásáról, sikereiről készülő dokumentumfilmről Bölöni László elmondta, ő is hiú ember, szeretné, ha az alkotás „mondana valamit róla”.

Az egykori kiváló labdarúgó, jelenleg a francia Metz vezetőedzője, Bölöni László volt a vendég pénteken Tusványoson. A marosvásárhelyi szakember, aki korábban együtt dolgozott Cristiano Ronaldóval, játékosként és edzőként is remek karriert futott be.
Nemcsak Alcsíkon, kedd délután már több felcsíki községben is áramszünet volt, de a két eset nem függ össze egymással az illetékes szerint. Az alcsíki övezetet ellátó tusnádfürdői trafóállomás viszont cserére, vagy javításra szorul.
A koalíció keddi tanácskozásán abban állapodtak meg a kormánypártok, hogy megbíznak egy munkacsoportot a parlament létszámának csökkentéséről szóló törvénymódosító tervezet kidolgozására.
Színvonalas kortárs népművészeti alkotások seregszemléjére várnak pályaműveket a Kárpát-medencéből. Jelentkezni a pályázatra december 1-ig lehet. Az alkotásokat pedig 2026. január 20-áig lehet leadni vagy elküldeni.
A szeptemberi 9,88 százalékról októberben 9,80 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Először végeztek trombektómiás műtétet a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban, amellyel megmentették egy súlyos stroke-ot kapott 71 éves férfi életét. A beavatkozást Mihály István ideggyógyász szakorvos csapata végezte el.
Az áram drágult a legnagyobb mértékben az elmúlt egy évben az Országos Statisztikai Intézet (INS) szerdán közölt adatai szerint.
Szeptemberben augusztushoz képest 56 lejjel, azaz 1 százalékkal 5443 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Több mint 170 bírság, 7 bevont jogosítvány és 8 forgalmi engedély – ez a mérlege annak az átfogó közúti ellenőrzésnek, amelyet a Hargita megyei rendőrök tartottak hétfőn a közlekedésbiztonság növelése érdekében.
Közel száz középiskolába látogat el országszerte a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem november 10–14. között, hogy a magyar diákoknak bemutassa a 2026-os szakkínálatát, valamint hogy miért érdemes a Sapientiát választani.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, Dominic Fritz kedd este közölte, hogy sikerült kompromisszumra jutni a helyi közigazgatás reformjáról a koalícióban.
szóljon hozzá!