
Fotó: Videófelvétel
A szenátus alkalmazottainak számát 796-ról 618-ra, az intézmény gépjárműparkját és üzemanyagkeretét pedig 20 százalékkal csökkentik – jelentette be szerdán Ilie Bolojan.
2025. január 22., 13:332025. január 22., 13:33
A parlamentben tartott sajtótájékoztatóján a felsőház elnöke elmondta, hogy a szenátus általa javasolt új szervezeti felépítése a jóváhagyása után, a február elején kezdődő tavalyi ülésszakban lép hatályba, és a végrehajtása várhatóan március végére fejeződik be – számol be róla az Agerpres hírügynökség.
A házelnök tájékoztatása szerint a szenátorok munkaprogramja is módosul. Eddig a munka hétfőn a plenáris ülésen, kedden pedig a szakbizottságban zajlott, de
A vitákra szakértőket is meghívnak, így a felsőházban elfogadott jogszabályok minősége is javulni fog – részletezte Bolojan.
Beszélt arról is, hogy a parlamentnek meg kell erősítenie a felügyeleti jogkörét. Emlékeztetett arra, hogy a parlament alárendeltségében számos intézmény működik, amelyek közül néhány „irányíthatatlanná vált”.
A szenátus alkalmazottai a parlamenti kamara elnökének irodája előtti folyosón gyűltek össze, hogy spontán módon tiltakozzanak a tervezett létszámleépítés ellen. Az alkalmazottak nem hallgatták meg Bolojant, hanem azonnal ellenségessé váltak vele szemben, és hangoskodással akadályozták meg, hogy a szenátus elnöke elmondhassa érveit.
A szenátus elnöke viszont biztosítékot adott arra, hogy versenyvizsgákat szerveznek, és „azok nyernek, akik elsajátítják a munkát”.
Bolojan megpróbált tárgyalni a szenátus alkalmazottaival, de nem volt, akivel.
A csíkszeredai sétálóutca lehetőségeinek hangsúlyosabb kihasználásához közel négy évvel ezelőtt ötletversennyel igyekezett jó elképzeléseket gyűjteni a városháza. Korodi Attila polgármester szerint utána történt elmozdulás, de még van mit tenni.
A Romgaz és az Azomureș közötti elvi megállapodás fontos lépés a romániai műtrágyagyártás újraindítása felé, ami a mezőgazdaság és a gazdaság egésze szempontjából is kulcsfontosságú – közölte szerdán Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök.
Elvi megállapodásra jutott a marosvásárhelyi vegyipari vállalat vezetősége és az állami tulajdonban levő Romgaz a kombinát egy részének megvásárlásáról. A hírt szerdán jelentette be a Romgaz.
Megalakul szombaton az új Országgyűlés, amely várhatóan megválasztja az új miniszterelnököt, az áprilisi parlamenti választáson nyertes Tisza Párt elnökét, Magyar Pétert.
Június 5-e a 2026-os támogatásokhoz kapcsolódó kifizetési kérelmek benyújtásának határideje – közölte szerdán a Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA).
Büntetőeljárást indított a Dolj megyei ügyészség annak az elítéltnek az ügyében, aki kedden megszökött a craiovai börtön egyik munkapontjáról, és üldözése közben lelőtték a rendőrök.
Sorin Grindeanu kizártnak tartja, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) az RMDSZ-szel, a nemzeti kisebbségekkel és a függetlenekkel alakítson kormányt.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion szerint Nicușor Dan megsérti az alkotmány 103. cikkelyét azzal, hogy „titokban” politikai vezetőkkel egyeztet „saját kormánya” megalakításáról.
Az elmúlt 24 órában hét bevetésük volt a Hargita megyei tűzoltóknak és a hozzájuk tartozó és mentőegységeknek.
Egy felfüggesztett jogosítvánnyal vezető nőt füleltek le, és egy randalírozó férfit is őrizetbe vettek a rendőrök a keddi nap folyamán.
1 hozzászólás