
Fotó: Barabás Ákos
Boldog mese lesz a színpadon, de utána Káosz-sorozat a Tomcsa Sándor Színházban. Az udvarhelyi társulat vasárnap mutatja be új gyerekelőadását, majd a Káosz és a Mirandolina felújított változatait viszik színre.
2017. október 05., 17:582017. október 05., 17:58
2017. október 09., 09:482017. október 09., 09:48
A Tomcsa Sándor Színház idei évadjának első bemutatóját, a Boldog mese című zenés-táncos játékot tekinthetik meg vasárnap délután öttől ingyenesen a gyerekek. A csütörtökön tartott sajtótájékoztatón Nagy Pál színházigazgató elmondta,
Fotó: Barabás Ákos
Az elkövetkezőkben Gyergyószentmiklóson és Csíkszeredában is bemutatják a darabot. Márkó Eszter, az előadás rendezője elmondta, a kolozsvári születésű Rigó Béla költő és író munkáján tavasszal kezdtek el dolgozni, sajnálatos módon akkor hunyt el a szerző.
Fotó: Barabás Ákos
A rendező szerint fontos, hogy a gyerekelőadások a felnőtteknek is szóljanak, ugyanakkor a kicsiket is komolyan kell venni, hiszen ők a jövő színházba járó közönsége. Éppen ezért ugyanolyan komolysággal dolgozik egy-egy mesejátékon, mint egy Shakespeare-darabon. Mint elmondta, a Tomcsa Sándor Színház felkérését azért vállalta el, mert bár régóta külföldön él, erdélyiként továbbra is fontos neki, hogy hazajárjon. Rendezett már Gyergyószentmiklóson és Szatmáron is, de számára külön élmény volt a munka az udvarhelyi társulattal, mind a színészekkel, mind a kisegítőszemélyzettel.
Fotó: Barabás Ákos
– fogalmazott a rendező az udvarhelyi színházról. Az előadásról elmondta, hogy a díszlet és a jelmez Bocskai Gyopár Kolozsváron élő tervező munkája, a zenét pedig Kovács Áron sepsiszentgyörgyi születésű, Magyarországon élő zeneszerző komponálta. Elárulta azt is, hogy gyakran dolgozik együtt Zayzon Ádám sepsiszentgyörgyi kellékkészítő mesterrel, aki ugyan nyugdíjas, de számos erdélyi színháznak „varázsol” kellékeket.
Fotó: Barabás Ákos
A Boldog mesét követően indul el igazán az új évad – jelentette be a sajtótájékoztatón Zakariás Zalán, a Tomcsa Sándor Színház művészeti vezetője.
Fotó: Barabás Ákos
A rendezővel egyeztetve döntöttek arról, hogy kényszerszünetre küldik a Káoszt, és megvárják, amíg visszatér a színész. Ugyanakkor felújítják a Mirandolinát is, október végén játsszák először az idei évadban. Zakariás Zalán egyébként átmeneti évadnak látja az ideit, hiszen az új programot részben még elődje, Csurulya Csongor állította össze, így Márkó Esztert is ő hívta meg rendezni. Szerinte az utóbbi időszakban rendezett előadások, mint a Roberto Zucco, a Migránsoook és a Szentivánéji álom türközik is az általa elképzelt irányzatot. Úgy véli,
Elárulta továbbá, hogy az elkövetkezőkben többször is játsszák majd a Migránsookat.
Fotó: Barabás Ákos
Nagy Pál azt is elmondta, hogy Mezei Gabriella szabadsága, valamint Márton Réka színész távozása miatt nemsokára újratervezik a társulat bábtagozatát. Éppen ezért a Fuss neki! adománygyűjtő rendezvényre a színház kilenc munkatársa is jelentkezett szaladni az udvarhelyi bábszínház jövőjéért.
Andrew Tate és testvére, Tristan Tate hétfőn várhatóan egy floridai bíróság elé állnak, miközben a brit rendőrség kiadatásukat kéri egy szexuális bűncselekményekkel kapcsolatos nyomozás keretében – jelentette a dpa.
Véget ért az egészségügyi dolgozók hétfői kétórás figyelmeztető sztrájkja, amelyet a Sanitas Szakszervezeti Szövetség szervezett a közalkalmazotti bértörvény elleni tiltakozásul.
Két közlekedési bűncselekmény miatt indított büntetőeljárást az elmúlt napokban a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság. Egy sofőr ittasan és a szükséges jogosítvány nélkül vezetett járműszerelvényt, egy másik alkohol befolyása alatt ült kormány mögé.
Felhőszakadásokra és viharokra figyelmeztető előrejelzéseket adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A riasztások a székelyföldi megyékre is érvényesek.
A hétvégén 16 megye 31 településén és Bukarestben avatkoztak be a tűzoltók a viharkárok felszámolására.
Kétórás figyelmeztető sztrájkot tartanak hétfőn az állami egészségügyi dolgozók a közalkalmazotti bértörvény miatt. A munkabeszüntetés 9-től és 11 óráig tart.
A magánszemélyek hétfő reggeltől igényelhetnek állami támogatást új gépkocsi vásárlására a 2026-os roncsautóprogram keretében.
Polgár Judit neve évtizedek óta egyet jelent a tehetséggel és a kitartással – írta Magyarország miniszterelnöke a Facebook-oldalán vasárnap, miután a sakkozó megválasztását javasolta köztársasági elnöknek több közéleti szereplő.
A vasárnapi heves viharok 16 megye 29 településén okoztak károkat, négy országútszakaszon is fennakadások voltak a közlekedésben, 88 gépkocsi pedig megrongálódott – közölte a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.
szóljon hozzá!