
Egy nem elég. Gyergyószentmiklósnak szüksége van még egy bölcsődére
Fotó: Barabás Orsolya
Egy éve, 2021 augusztusában került fel Gyergyószentmiklós azoknak a településeknek a listájára, amelyekben a fejlesztési minisztérium bölcsődéket szándékszik építeni. A helyi önkormányzat most kezdi el az egyeztetéseket a szükséges telek megvásárlására.
2022. augusztus 02., 14:052022. augusztus 02., 14:05
Országos bölcsődeépítési programot indított a fejlesztési minisztérium egy évvel ezelőtt. Az első körben országszerte 138 bölcsőde építését hagyták jóvá, amelybe bekerült Gyergyószentmiklós is. A városnak nem került volna semmibe az egyébként szükséges létesítmény megépítése, mindössze a szükséges telek és a közművesítés biztosítása a feladata.
Az önkormányzat a tavalyi felajánlás után a könyvtár udvarára képzelte el az új bölcsődét, de mint kiderült, a típustervnek ez nem felel meg,
Csergő Tibor polgármester a tanácsülésen elmondta, az volt az elképzelés, hogy megvásárolják a könyvtár szomszédságában levő házhoz tartozó kertet, hogy növeljék a területet, ám a tulajdonos nem kívánta ezt eladni.
A tavasz folyamán a Hóvirág és a Gödrös utca által határolt részen találtak ehelyett egy másik ingatlant, amely az örmény egyház tulajdona, az pedig nyitott is az eladására. Azonban sokáig nem találtak megfelelő értékbecslőt, aki megállapíthatta volna ennek értékét.
A múlt heti tanácsülésen nevezte ki a testület azt a bizottságot, amelynek feladata lesz megegyezni az egyházzal a vásárról (erre legtöbb 120 napjuk van), és
Az egy év késlekedés alatt egyébként már kicsúsztak abból a határidőből, ameddig az első 138 bölcsőde építéséhez szükséges dokumentációt be kellett volna nyújtani a minisztériumhoz. Szerencse, hogy egy újabb kiírást hirdettek meg.
Gyergyószentmiklóson egy bölcsőde működik, ahol 40 gyereket tudnak fogadni, azonban az igény ennek többszöröse.
– mutatott rá Barabás Orsolya, önkormányzati képviselő, a Fészek-Gyergyói Édesanyák egyesületének vezetője. Előnyt élveznek ilyenkor azok a gyergyószentmiklósi szülök, akik munkahellyel rendelkeznek és nincs kire hagyniuk napközben a gyermeküket. De
Igaz ugyan, hogy a kiválasztott telek nem központi zónában van, hanem a város egy kissé távolabbi részén, de a tekerőpataki útról könnyen elérhető, akárcsak a felszegi városrész felől – mondta még el az önkormányzati képviselő.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adatai szerint az idei első negyedévben a romániai kereskedelmi szálláshelyek 390 900 külföldi turistát fogadtak, akik összesen 1,488 milliárd lejt költöttek el.
A rendkívüli hőség miatt 35 megyében korlátozzák hétfőn és kedden a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
1 hozzászólás