
A gyermeklétszám biztosított Csíkszentsimon községben és a térségben egy bölcsőde működtetéséhez
Fotó: Pinti Attila
Folyamatban van a közbeszerzési eljárás a Csíkszentsimonban építendő bölcsőde tervezése és kivitelezése érdekében. A folyamat befejezése és az előkészületek után várhatóan jövőben kezdődhet el az építkezés az Országos Beruházási Társaság (CNI) finanszírozásával.
2023. június 06., 14:002023. június 06., 14:00
Nagy az igény az alcsíki községben a három évesnél kisebb gyerekek ellátását, felügyeletét biztosító bölcsődére, jelenleg is sok olyan kicsi jár a napközibe, akik három éves koruk előtt kezdték azt el – mondta el érdeklődésünkre Kozma István.
Csíkszentsimon polgármestere egy 2021 januárjában készült felmérés adatait is ismertette, amikor megfogalmazódott a bölcsődeépítés igénye. Akkor a községben a három év alatti gyerekek száma megközelítette a 200-at.
„Azt láttuk, hogy szükség van a bölcsődére. Sok szülő a gyerek kétéves korában már visszatér a munkahelyére, ezért sokan korán napközibe kényszerülnek. Ezt a gondot igyekszünk megoldani, ennek egyik módja a bölcsődeépítés” – magyarázta az elöljáró.
– tudtuk meg.
A szükséges területet a napközi otthon mögött jelölte ki a helyi önkormányzat, ott épülhet fel a több helyiségben összesen 40 gyerek számára helyet biztosító bölcsőde. A tervezéshez és kivitelezéshez szükséges közbeszerzési eljárás folyamatban van.
Kozma István úgy látja, ha a licit befejeződik, és elkészülnek a kiviteli tervek, illetve megtörténik a szükséges engedélyek, jóváhagyások beszerzése, akkor jövő tavasszal kezdhetik a munkát az építők. A beruházás becsült értéke áfával együtt 12,3 millió lej.
A Hargita megyei közlekedési rendőrök is csatlakoztak a ROADPOL – SPEED európai közlekedésbiztonsági akcióhoz. Az augusztus 3-tól augusztus 9-ig tartó ellenőrzés-sorozat célja a gyorshajtás visszaszorítása és a súlyos közúti balesetek megelőzése.
Összesen 26 sürgősségi esetet kezeltek a Hargita megyei hivatásos tűzoltók a hét első két napján. Elsősegélyt nyújtottak, tűzhöz és balesethez vonultak ki, valamint medvék megjelenése miatt is figyelmeztették a lakosságot.
A képviselőház szerdán döntő házként a szenátus által megszavazott formában, tehát a Szociáldemokrata Párt (PSD) módosító indítványával együtt fogadta el az energiaágazat dekarbonizációjáról szóló törvénytervezetet.
Nicușor Dan államfő szerdán a Facebook-oldalán bejelentette, hogy élettársával együtt úgy döntött: közzéteszik az elnöki hivatal honlapján Mirabela Grădinaru vagyon- és érdekeltségi nyilatkozatát.
Folytatódnak a tárgyalások az egészségügyi szakszervezetekkel az új közalkalmazotti bértörvényről, és ezen a héten van esély az előrelépésre – jelentette ki szerdán Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
Történelmi mélypontra, másodpercenként 1400 köbméterre süllyedt a Duna vízhozama a romániai szakasz belépő pontján, Báziásnál – közölte a román vízügyi hatóság szóvivője szerdán.
Nemzetközi színvonalú gokartpályával gazdagodott Csíkszereda. A Hargita Karting nemcsak a profi versenyzőknek kínál edzési lehetőséget, hanem a családok, a hobbigokartosok és a sportturizmus számára is új élményközpontot jelent.
Hét hónap alatt 359 alkalommal riasztották a Hargita megyei csendőrséget medve jelenléte miatt a településeken, kétszer annyiszor, mint tavaly, ugyanebben a periódusban.
Nicușor Dan államelnök kedd este bejelentette, hogy kihirdetett egy sor, az országos helyreállítási terv kritikus mérföldköveinek teljesítéséhez szükséges törvényt, valamint ratifikálta a SAFE-megállapodást.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán frissítette a vörös és narancssárga hőségriasztásokat, amelyek az ország legnagyobb részén péntek reggelig érvényesek lesznek.
szóljon hozzá!