
A korábbi években általában több, mint ezer résztvevője volt az eseménynek
Fotó: Baricz-Tamás Imola
Már sok éves hagyomány, hogy Böjte Csaba ferences szerzetes Gyergyószárhegy határában, a Tatárdombnál kér megerősítést a kötelező tanévhez a gyerekek számára. Ez az alkalom egyben megemlékezést is jelent a gyergyószéki székelyek hősiességére, és győzelmére, amelyet 1658. szeptemberében értek el a tízszeres túlerőben levő tatár támadók ellen.
2022. szeptember 01., 11:082022. szeptember 01., 11:08
A tatárdombi megemlékezés és tanévnyitó ünnepség szombaton reggel 9 óra 30 perckor Gyergyószárhegy központjában a gyülekezővel indul, innen gyalogosan zarándokolnak a résztvevők a helyszínre.
Az ünnepély ezután a szórakoztató és kulturális, illetve sport programokkal folytatódik, sor kerül a Kájoni Gyermekotthon Zenetáborának zárókoncertjére, a Gyimesvölgye Férfikórus előadására, de fellép az orotvai Sóza Néptáncsoport és a kovásznai Apor Vilmos Gyermekotthon koncertjét is meghallgathatja a közönség. A napot retro zenés est zárja Mezei Leventével.
Itt magyarországi és erdélyi csapatok sportolói találkoznak, és 15 összecsapást rendeznek.
A Tatárdombhoz érkezőket ezúttal az erre az alkalomra állított összefogás kapunál fogadják, ahol egy mécsest és egy tombolát vásárolhatnak a zarándokok. Az így befolyt összeggel a rendezvényt és a gyerekeket fogják támogatni a részvevők – mondta el Csergő Hajnal, a házigazda Gyergyószárhegyi Kájoni János Otthon vezetője.
Ezenkívül a Fuss NEKI Startol(j) Gyergyószárhegyért sátornál lehetőség adódik ismét egy nemes célt támogatni, amely a szárhegyi kisgyermekek délutáni oktatását biztosítja, illetve hozzájárul ahhoz, hogy korszerű berendezést vásárolhassanak a délutáni oktatást szolgáló terembe.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szerda este a Facebook-oldalán bejelentette, hogy csütörtökön benyújtja a parlamentnek a kormányprogramot és miniszterjelöltjeinek névsorát.
Mivel a héten várhatóan már 10-15 forinttal a védett ár alá csökken az üzemanyagok ára a töltőállomásokon, a kormány szerdai ülésén arról döntött, hogy kezdeményezi a védett ár kivezetését – írta szerdai Facebook-bejegyzésében a miniszterelnök.
Úgy tűnik, nem kimondottan gazdasági okokból szüntették meg a Vasárnap és a Keresztény Szó című lapok, illetve a Romkat.ro portál szerkesztőinek munkaviszonyát. A múlt csütörtökön menesztett újságírók mindenesetre jogi lépéseket fontolgatnak.
Kiemelték szerdán a Midia kikötő közelében elsüllyedt Astana vontatóhajó három eltűntnek nyilvánított matróza egyikének holttestét a roncs felszínre hozásakor – tájékoztatott a Midia Marine Terminal.
A romániaiak 81 százaléka szerint rossz irányba halad jelenleg az ország – derül ki az Avangarde friss közvélemény-kutatásának szerdán közzétett adataiból.
Két személyautó ütközött Marosvásárhelyen, a Bolyai utcában szerda délután. A helyszínre érkező SMURD mentősök a helyszínen ellátták.
Különleges filmes élményben lehet része az érdeklődőknek június 19-én, pénteken 18 órától a Godako Rendezvényteremben, ahol Gergely László látványtechnikus tart interaktív előadást a hollywoodi filmgyártás kulisszatitkairól.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) országos politikai bürója szerdán úgy döntött, hogy vasárnapra összehívja a párt kongresszusát, miközben tovább mélyül a feszültség Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök és a párt vezetése között.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem támogatja a Veștea-kormányt – jelentette ki szerdai sajtótájékoztatóján Diana Buzoianu ügyvivő környezetvédelmi miniszter.
Cătălin Predoiu szerdán lemondott a Nemzeti Liberális Párt (PNL) első alelnöki tisztségéről – közölték liberális források.
szóljon hozzá!