
Fotó: Ferencz Levente
Tisztelgésre, tanévkezdésre erőt adó imádkozásra és sportdélutánra hívta Böjte atya a gyerekeket, pedagógusokat, szülőket a Gyergyószárhegy határában lévő Tatárdombi emlékműhöz. A ferences rendi szerzetes világi elöljárókat inspiráló gondolatai arról szóltak, hogy a feladatok elébe kell állni és meg kell oldani azokat. Az eseményen a Madárfészek-Godako Ökölvívó Akadémia is bemutatkozott.
2019. szeptember 01., 15:312019. szeptember 01., 15:31
2019. szeptember 02., 21:582019. szeptember 02., 21:58
A Gyergyószárhegy határában lévő Tatárdombi emlékmű és a szomszédos kupolás szertartási emelvény az a hely, ahol
Szombaton Gyergyóditróban gyülekeztek a Böjte Csaba, ferences rendi atya által működtetett Dévai Szent Ferenc Alapítvány, Gyergyó-medencei otthonaiban élő gyerekek, akik gyalogosan érkeztek a Tatárdombi emlékműhöz.
A szentmisét celebráló Böjte atya arra biztatta a jelenlévőket, hogy
Evangéliumi történetekből példázódva elmondta, hogy nem elég az, ha jók vagyunk, ha egymást nem bántjuk, mert Isten minden emberre feladatot bízott s ezeket fel kell vállalni.
– hangzott el Böjte atya szentbeszédében.
Fotó: Ferencz Levente
A ferences atya ünnepi gondolatai mély benyomást tettek a helyi és megyei elöljárókra. Danguly Ervin, Gyergyószárhegy polgármestere a szentmise utáni felszólalásában rávilágított arra, hogy
Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke „jó az irány!” jelmondattal kezdte beszédét. Örömét fejezte ki azzal kapcsolatosan, hogy
„Ez azért van, mert hitében erős közösség vagyunk és úgy élünk, hogy tudjuk azt, hogy feladatunk és felelősségünk van gyerekeink és a jövő nemzedék tekintetében” – mondta az elöljáró.
Erőt kívánt a pedagógusoknak, a gyerekeknek pedig nyitott elmét a közelgő tanévre Soós Zoltán csíkszeredai konzul rövidre zárt ünnepi beszédében, majd Barti Tihamér Hargita Megye Tanácsának alelnöke, szintén Böjte atya korábbi gondolataira támaszkodva elmondta, hogy
Az esemény alkalmával Huszár Árpád, a Madárfészek-Godako Ökölvívó Akadémia elnöke is felszólalt. Elmondta, hogy „Böjte atya felismerte, hogy a sport és ezen belül az ökölvívás sikeres jövőt, jobb életet tud adni azoknak a gyerekeknek, fiataloknak, akiknek erre képességük van, csak meg kell teremteni számukra ennek a lehetőségét. Böjte atya látta, hogy ez egy jó ügy és mellé állt, ezzel pedig közösségi értékké kezd válni a tevékenységük”. Köszönete jeléül Erdei Zsolt többszörös világbajnokkal tiszteletbeli elnöki tisztséget ajánlott fel a ferences atyának.
Fotó: Madárfészek-Godako Ökölvívó Akadémia
A Tatárdombi emlékmű megkoszorúzása után kezdődött a Madárfészek-Godako Ökölvívó Akadémia által első alkalommal, de hagyományteremtő szándékkal szervezett sportdélután. Ennek keretében sokan követték figyelemmel a világbajnok Erdei Zsolt szavait a közönségtalálkozón – erre főként a felnőttek voltak kíváncsiak, akik nem olyan régen még szurkoltak az egyik legsikeresebb magyar bokszolónak – majd
Fotó: Madárfészek-Godako Ökölvívó Akadémia
Nagyon sok kéz emelkedett a magasba, amikor feltette a kérdést, hogy ki szeretne sportolni, ki szeretne bokszoló lenni. Az igazán nagy hangerő akkor keletkezett, amikor a ringben a bokszmeccsek zajlottak a gyergyószentmiklósi székhelyű Madárfészek-Godako Ökölvívó Akadémia sportolói és a Szegedről érkezett ellenfelek közt.
Fotó: Madárfészek-Godako Ökölvívó Akadémia
Fotó: Madárfészek-Godako Ökölvívó Akadémia
Sor került még labdarúgó mérkőzésekre is, a nap zárásaként pedig közös éneklésre hívták a gyerekeket a Rafters együttes zenészei, hogy végül tábortűzzel búcsúztassák az eseményt.
Hegyi Zsuzsanna
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!