
Fotó: Ferencz Levente
Tisztelgésre, tanévkezdésre erőt adó imádkozásra és sportdélutánra hívta Böjte atya a gyerekeket, pedagógusokat, szülőket a Gyergyószárhegy határában lévő Tatárdombi emlékműhöz. A ferences rendi szerzetes világi elöljárókat inspiráló gondolatai arról szóltak, hogy a feladatok elébe kell állni és meg kell oldani azokat. Az eseményen a Madárfészek-Godako Ökölvívó Akadémia is bemutatkozott.
2019. szeptember 01., 15:312019. szeptember 01., 15:31
2019. szeptember 02., 21:582019. szeptember 02., 21:58
A Gyergyószárhegy határában lévő Tatárdombi emlékmű és a szomszédos kupolás szertartási emelvény az a hely, ahol
Szombaton Gyergyóditróban gyülekeztek a Böjte Csaba, ferences rendi atya által működtetett Dévai Szent Ferenc Alapítvány, Gyergyó-medencei otthonaiban élő gyerekek, akik gyalogosan érkeztek a Tatárdombi emlékműhöz.
A szentmisét celebráló Böjte atya arra biztatta a jelenlévőket, hogy
Evangéliumi történetekből példázódva elmondta, hogy nem elég az, ha jók vagyunk, ha egymást nem bántjuk, mert Isten minden emberre feladatot bízott s ezeket fel kell vállalni.
– hangzott el Böjte atya szentbeszédében.
Fotó: Ferencz Levente
A ferences atya ünnepi gondolatai mély benyomást tettek a helyi és megyei elöljárókra. Danguly Ervin, Gyergyószárhegy polgármestere a szentmise utáni felszólalásában rávilágított arra, hogy
Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke „jó az irány!” jelmondattal kezdte beszédét. Örömét fejezte ki azzal kapcsolatosan, hogy
„Ez azért van, mert hitében erős közösség vagyunk és úgy élünk, hogy tudjuk azt, hogy feladatunk és felelősségünk van gyerekeink és a jövő nemzedék tekintetében” – mondta az elöljáró.
Erőt kívánt a pedagógusoknak, a gyerekeknek pedig nyitott elmét a közelgő tanévre Soós Zoltán csíkszeredai konzul rövidre zárt ünnepi beszédében, majd Barti Tihamér Hargita Megye Tanácsának alelnöke, szintén Böjte atya korábbi gondolataira támaszkodva elmondta, hogy
Az esemény alkalmával Huszár Árpád, a Madárfészek-Godako Ökölvívó Akadémia elnöke is felszólalt. Elmondta, hogy „Böjte atya felismerte, hogy a sport és ezen belül az ökölvívás sikeres jövőt, jobb életet tud adni azoknak a gyerekeknek, fiataloknak, akiknek erre képességük van, csak meg kell teremteni számukra ennek a lehetőségét. Böjte atya látta, hogy ez egy jó ügy és mellé állt, ezzel pedig közösségi értékké kezd válni a tevékenységük”. Köszönete jeléül Erdei Zsolt többszörös világbajnokkal tiszteletbeli elnöki tisztséget ajánlott fel a ferences atyának.
Fotó: Madárfészek-Godako Ökölvívó Akadémia
A Tatárdombi emlékmű megkoszorúzása után kezdődött a Madárfészek-Godako Ökölvívó Akadémia által első alkalommal, de hagyományteremtő szándékkal szervezett sportdélután. Ennek keretében sokan követték figyelemmel a világbajnok Erdei Zsolt szavait a közönségtalálkozón – erre főként a felnőttek voltak kíváncsiak, akik nem olyan régen még szurkoltak az egyik legsikeresebb magyar bokszolónak – majd
Fotó: Madárfészek-Godako Ökölvívó Akadémia
Nagyon sok kéz emelkedett a magasba, amikor feltette a kérdést, hogy ki szeretne sportolni, ki szeretne bokszoló lenni. Az igazán nagy hangerő akkor keletkezett, amikor a ringben a bokszmeccsek zajlottak a gyergyószentmiklósi székhelyű Madárfészek-Godako Ökölvívó Akadémia sportolói és a Szegedről érkezett ellenfelek közt.
Fotó: Madárfészek-Godako Ökölvívó Akadémia
Fotó: Madárfészek-Godako Ökölvívó Akadémia
Sor került még labdarúgó mérkőzésekre is, a nap zárásaként pedig közös éneklésre hívták a gyerekeket a Rafters együttes zenészei, hogy végül tábortűzzel búcsúztassák az eseményt.
Hegyi Zsuzsanna
Több mint száz tűzoltót és huszonhét beavatkozó járművet mozgósítottak a hatóságok a szerda reggel egy brassói fafeldolgozó üzemben keletkezett tűz oltására – közölte a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) vezetője.
Tizenöt sürgősségi esethez riasztották kedden a Hargita megyei hivatásos tűzoltókat. A beavatkozások többsége egészségügyi segítségnyújtás volt, de közlekedési balesetekhez és más veszélyhelyzetekhez is kivonultak az egységek.
Július 27. és 31. között rendkívüli ülésszakra hívták össze a felsőházat az országos helyreállítási tervhez kapcsolódó törvénytervezetek és az Országos Kataszteri Hivatalnál kialakult helyzettel összefüggő jogszabályjavaslatok elfogadása érdekében.
Háborúk, geopolitikai átrendeződés, bizonytalan európai jövő és regionális együttműködés: ezek a kérdések uralták a 35. Tusványos első nagypolitikai paneljét, ahol Magyarország, Románia és Lengyelország szerepét keresték a változó világrendben.
Rendhagyó módon immár harmadik alkalommal kerül vissza az erdélyi mozik műsorára a Hogyan tudnék élni nélküled? című magyar zenés vígjáték. A film vetítései előtt ezúttal a folytatás első, több mint háromperces exkluzív részletét is levetítik.
A Bisztraterebes–Bihar autópályaszakasz kivitelezője szerint a munkálatok a tervezettnél gyorsabban haladnak, így elképzelhető, hogy a 28,55 kilométeres részt már idén decemberben átadják a forgalomnak.
Folyamatosan szemerkélő, időnként erősebben eleredő eső fogadja a tusványosozókat szerdán.
Közzétette szerdán az oktatási minisztérium az országos képességfelmérőn részt vett nyolcadikosok középiskolai számítógépes elosztásának eredményeit.
Az alaptörvény 17. módosításával Magyarországon politikai önkényuralmi rendszer jött létre, és a Fidesz, mint ellenzéki párt ezzel szemben határozza meg magát – jelentette ki Orbán Viktor szerdán Budapesten.
Cáfolta szerdán a Facebook-oldalán Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter azokat a nyilvánosságban terjedő információkat, miszerint „Romániának azért megy rosszul, mert támogatja Ukrajnát”, illetve „a SAFE-hitelek külföldi vállalatokhoz kerülnek”.
szóljon hozzá!