
Archív
Fotó: Csiki Agota
Már most félre tehetik az adománynak szánt terményt, tartós élelmiszert azok, akik szeptember 30-án, a Gyergyócsomafalvi Bognyeső- és Gazdanapon a Páli Szent Vince napköziotthon részére felajánlanák.
2017. szeptember 13., 16:452017. szeptember 13., 16:45
2017. szeptember 13., 23:002017. szeptember 13., 23:00
Az adományokat szekerekkel gyűjtik a településen. Adományozni lehet mezőgazdasági termékeket, befőtteket, szörpöket, tartós élelmiszereket – tájékoztat a gyergyócsomafalvi polgármesteri hivatal.
Szintén várják azok jelentkezését is, akik a Gyergyócsomafalvi Bognyeső- és Gazdanapon bemutatnák terményeiket (zöldségek, gyümölcsök) vagy jószágukat (nyulak, szárnyasok, kutyák) szeretnék kiállítani.
Ugyancsak e napra többek között főzőversenyt is szerveznek, az étkeket szakmai zsűri fogja értékelni. Családok, baráti társaságok, civil szervezetek nevezhetnek be. Jelentkezni Balogh Zita jegyzőnőnél, a 0733-068 185-ös telefonszámon lehet.
A programok között szerepel rönkhúzató verseny, lovas ügyességi verseny és bemutató is a Borvízfürdőnél. A gyerekeknek külön foglalkozásokat szerveznek.
Új szakaszába lépett Gyergyószentmiklós és Gyergyószék egyik legfontosabb infrastrukturális beruházása: aláírták annak elkerülő útnak a megvalósíthatósági tanulmányára vonatkozó szerződést, amely Tekerőpatak és Szárhegy irányából kerülné el a várost.
Erősödött pénteken a román deviza az euróhoz képest: a Román Nemzeti Bank (BNR) 5,2364 lejes hivatalos árfolyamot állapított meg, ami 2,97 banis (0,56 százalékos) csökkenést jelent a csütörtöki 5,2661 lejhez képest.
Megkéselte osztálytársát egy 12 éves gyermek pénteken az Arad megyei Vinga község egyik iskolájában.
Görög Mártát, a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának dékánját kérte fel az Igazságügyi Minisztérium irányítására Magyar Péter leendő miniszterelnök pénteken.
Instabillá válik az időjárás már ma délutántól, és az ország nagy részén vasárnapig esőzések várhatók. Több megyére elsőfokú, sárga jelzésű riasztást adott ki a meteorológiai szolgálat légköri instabilitás és jelentős mennyiségű csapadék miatt.
Bemutatta középiskolás aktív önkéntesét a Hargita megyei tűzoltóság az Életmentő szenvedéllyel elnevezésű program tízéves évfordulóján. A parancsnokság új jelentkezőket is vár a programba.
Legszebb virágaikat mutatják be, és kínálják eladásra az udvarfalvi termesztők szombaton és vasárnap a hagyományos kiállításon és vásáron. Szombaton a településen Májusfa néptánctalálkozót is tartanak, immár nyolcadik alkalommal.
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
Maros megyében 1990 óta először írtak ki népszavazást, hogy lemondassanak egy polgármestert. A mezőszengyeliek június 14-én döntenek arról, hogy maradjon a jelenlegi községvezető vagy mennie kell.
Az ügyvivő egészségügyi miniszter csütörtöki nyilatkozatának előzménye, hogy hantavírus-járvány tört ki egy Európához közeledő óceánjáró hajón.
szóljon hozzá!