
Ha elűzni nem tudják, akkor máshová szállíttatnák a problémás egyedeket
Fotó: Pál Árpád
Rendszeresen látnak két, bocsos anyamedvét a Gagy mentén található Szentábrahámon – a polgármester elmondása szerint a településen tanyázhatnak a nagyvadak. Pénteken a bozótos patakmedret járták be a vadászokkal, miután ismét jelentette valaki a medvék jelenlétét.
2023. június 09., 21:042023. június 09., 21:04
2023. június 09., 21:042023. június 09., 21:04
Tavasz óta rendszeresen észlelnek medvéket Szentábrahámon, de két hete fokozódott a helyzet, hiszen már szinte napi szintűvé vált a probléma – tudtuk meg Simó Dezső helyi polgármestertől.
Nem ritka, hogy a lakók fényes nappal látják az egyedeket, amelyek a település utcáin rohangálnak. Mindemellett már háziállatokat is pusztítottak el. Volt rá példa, hogy mindössze néhány méterre szaladt el egy példány a kertjében dolgozó gazdasszonytól – vázolta a helyzet súlyosságát az elöljáró, aki szerint nagy veszélyben érzik magukat az emberek.
Simó Dezső lapunknak kifejtette, úgy sejtik, hogy a problémás nagyvadak a település területén áthaladó patak medrében tanyáznak – sokszor napokig nem is távoznak a házak közeléből. Éppen ezért
Az akció végül pénteken délelőtt történt meg község vezetősége, egy állatorvos, a vadászok és a hatóságok közös bevetéseként. Teljesen bejárták a patakmedret Szentábrahám Székelykeresztúri végétől egészen Magyarandrásfalváig – közben hangos zajt csaptak és riasztólövéseket is leadtak –, de nem bukkantak a nagyvadakra.
Ez volt a negyedik eset az elmúlt időszakban Szentábrahámon, amikor a hatályos törvényekhez igazodva hajtással próbálták elűzni a medvéket. Noha korábban nem vált be a megoldás, bíznak benne, hogy talán a mostani akciójuk nagyobb eredménnyel jár.
Hangsúlyozta, a legfontosabb számára a lakók biztonság, ezért mielőbbi lépéseket szorgalmaz a helyzet megoldásáért.
Emellett megjegyezte, más, a községhez tartozó településen is okoznak gondokat a nagyvadak, például Csekefalván nem rég juhokat pusztítottak el.
Súlyos incidens történt péntek reggel a Ryanair Thesszalonikiből a németországi Memmingenbe tartó járatán: a felszállást követően betört a repülőgép egyik ablaka, a kialakult helyzet miatt pedig megsérült egy utas.
Románia az év első felében már biztosította az idei állami hiteligény 49 százalékát – közölte pénteken Facebook-bejegyzésében Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminiszter.
Románia lakónépessége 2080-ra 15,633 millió főre csökkenhet a 2025. január 1-jén nyilvántartott 19,043 millióról – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) legfrissebb népesség-előreszámításából.
Az utcán maradhat a szemét Marosvásárhelyen, miután a prefektúra megtámadta a közigazgatási bíróságon az önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát. A városmenedzser szerint egyelőre nincs gond.
Idén májusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,8-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Raed Arafat csütörtökön megerősítette, hogy a katonai ügyészek zárolták a vagyonát, beleértve a bankszámláit is, abban az ügyben, amelyben több személlyel együtt őt is csempészéssel gyanúsítják egy Nagy-Britanniából beszerzett helikopter ügyében.
A marosvásárhelyi Állomás térre szálltak ki a tűzoltók csütörtökön késő este, ahol vasúti talpfák gyúltak meg.
Homokvihar alakult ki szerdán Eforie tengerparti strandjain, a vízimentők beszámolói szerint a szél nagy erővel fújt a tenger felől. Videót is közzétettek az esetről.
Az oktatási minisztérium hasznos tanácsokat és a felvételi folyamat lépéseit tartalmazó útmutatót tett közzé a középiskolai felvételire jelentkező tanulók számára.
A kormány csütörtökön 20,028 millió lejt utalt ki a költségvetési tartalékalapból fogyatékossággal élő felnőttek bentlakásos központjainak és idősotthonoknak a finanszírozására.
1 hozzászólás