Óva intenek a vadászok a Székelyudvarhely határában lévő Agyagdomb megközelítésétől, hiszen nemrég egy anyamedve bocsozott le a környéken, amely agresszíven védi kölykeit.
2019. január 09., 15:402019. január 09., 15:40
2019. január 09., 15:492019. január 09., 15:49
Fotó: Barabás Ákos
Óva intenek a vadászok a Székelyudvarhely határában lévő Agyagdomb megközelítésétől, hiszen nemrég egy anyamedve bocsozott le a környéken, amely agresszíven védi kölykeit.
2019. január 09., 15:402019. január 09., 15:40
2019. január 09., 15:492019. január 09., 15:49
Nem messze az Agyagdombtól, a Csicser-tanösvénytől alig harminc méternyire húzódott el egy anyamedve, amely körülbelül egy hete hozta világra az utódait egy erdős részen – tájékoztatott Mărmureanu-Bíró Leonárd, a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász Egyesület vezetője. Mint mondta,
Fotó: Barabás Ákos
Hangsúlyozta, a veszély csak fokozódni fog, hiszen ahogy a bocsok nőnek, úgy egyre kíváncsibbak lesznek, és egyre távolabb merészkednek az üregtől. A vadásztársulat vezetője úgy becsüli, hogy legalább márciusig ott lesznek a nagyvadak. Éppen ezért a Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség munkatársaival közösen
valamint a veszélyre figyelmeztető, kétnyelvű táblákat, illetve egy vadkamerát helyeztek el. Utóbbi azért fontos, hogy megfigyelhessék a medvék mozgását a veszély mérséklése érdekében.
Mărmureanu-Bíró Leonárd kiemelte, folyamatosan ellenőrzik a medvék üregének környékét, és megbírságolják azokat, akik a jelzéseiket mellőzve a közelbe merészkednek. „Ez nem játék, a medve könnyedén rátámadhat bárkire, így
– szögezte le a vadásztársulat vezetője.
Fotó: Barabás Ákos
Fotó: Barabás Ákos
Fotó: Barabás Ákos
Fotó: Barabás Ákos
Fotó: Barabás Ákos
Fotó: Barabás Ákos
A rendőrség büntetőeljárást indított kedden gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt a nagyszebeni ötcsillagos hotelben az úszómedence fölötti gipszkartonmennyezet beomlása nyomán megsérült hat személy ügyében – közölte a Szeben megyei rendőrség.
A Bolojan-kabinet két új minisztere, Radu Miruță és Irineu Darău kedden délután letette a hivatali esküt a Cotroceni-palotában.
Beomlott kedden egy nagyszebeni hotel beltéri medencéje fölötti mennyezet, a hatóságok életbe léptették a vörös beavatkozási tervet – adta hírül a Szeben megyei tűzoltóság.
Januártól a lakásokra kivetett adók legalább 79 százalékkal nőnek, de a régi épületek esetében ez elérheti a 150-180 százalékot is. A gépkocsik után fizetendő illeték emelkedése jelentéktelen. Az adóemelés mértékéről a kormány döntött.
Átadták a forgalomnak kedden a moldvai (A7-es) autópálya Focșani és Adjud közötti szakaszát. Egy órára négy ember sérülésével járó autóbaleset történt, amelyben három autó volt érintett.
A közszolgáltatás ingyenessé tétele óta 928 ezer telekkönyvi kivonatot és kataszteri térképkivonatot bocsátottak ki a tulajdonosoknak – jelentette ki kedden Cseke Attila fejlesztési miniszter.
A romániaiak csaknem fele kevesebbet tervez költeni az idei téli ünnepek alatt, mint tavaly – derül ki az Avangarde közvélemény-kutatásának kedden ismertetett adataiból.
Döntő házként elfogadta a képviselőház keddi ülésén a magánnyugdíjak kifizetését szabályozó felülvizsgált törvénytervezetet.
A marosvásárhelyi önkormányzati képviselők elvetették a nyugdíjasok ingyenes utazásának korlátozását, ugyanakkor újabb társadalmi csoportok számára tettek elérhetővé díjmentes bérleteket a tömegközlekedési eszközökön.
A Temesvári Nyugati Egyetem rektora, Marilen Pirtea veheti át Daniel David helyét az oktatási minisztérium élén.
9 hozzászólás