
Terítéken a székelyföldi városok költségvetése. Szerdán, a székelyudvarhelyi inkubátorházban elemzik ki. Archív
Fotó: Beliczay László
A nagyobb székelyföldi várások polgármestereinek a részvételével szervez szakmai vitát a Romániai Magyar Közgazdász Társaság (RMKT) székelyudvarhelyi szervezete szerdán. A rendezvény témájaként a 2021-es költségvetéseknek a számokon túli világa kerül terítékre.
2021. május 25., 09:542021. május 25., 09:54
Tavalyi ígéretükhöz híven továbbra is kiemelten foglalkoznak a székelyföldi városok gazdálkodásával, és fontosnak tartják a policentrikus Székelyföld esetében elemezni, hogy
– írja a szerdai rendezvény meghívójában az RMKT székelyudvarhelyi szervezete.
Az említett tényezőket megpróbálják szakmai szemüvegen keresztül vizsgálni, hogy az összehasonlítás valamennyire objektív, de ugyanakkor hasznos és az egyes városok számára tanulságos is legyen – ígérik.
Annak érdekében, hogy az összehasonlítások ne maradjanak a száraz adatok szintjén,
A vitát, amelynek címe „Nézzünk túl a kerítésen, avagy az újrakezdés költségvetései” az RMKT székelyudvarhelyi szervezete a költségvetési elemzéseket megjelentető Székelyhonnal közösen szervezi.
A székelyföldi városok 2021-es költségvetéseinek az összehasonlító elemzésének a bemutatása után a szakmai vitát Geréb László, az RMKT székelyudvarhelyi elnöke moderálja.
A szerdán, 18 órakor kezdődő esemény helyszíne a székelyudvarhelyi inkubátorház – Hargita Business Center – nagyelőadója.
„Visszaállt a világ rendje” ezúttal a Keleti-Kárpátok csúcsain és hegyközi medencéiben volt a leghidegebb országszerte.
Mindeddig nem okozott komolyabb fennakadásokat Hargita megyében az erős havazás, de az elkövetkező napokra kiadott sárga jelzésű meteorológiai riasztás többletfeladatokat ró a hatóságokra.
Több mint tíz óra késéssel futott be a bukaresti északi pályaudvarra a Muntenia IR 79 nemzetközi vonat, amely még csütörtök délután indult útnak Budapestről. Az országba való belépés után a mozdony meghibásodott.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben az új középiskolai tanterveket jóváhagyó miniszteri rendelet.
Nyári gumiabroncsokkal felszerelt járművel hajtott az autópályán egy nő, akit pont kiszúrt a rendőrség.
Újabb harminc napra meghosszabbította pénteken a tavalyi bányakatasztrófa nyomán elrendelt vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
Tizenöt megye több mint 30 településén és Bukarestben okozott vészhelyzeteket a sűrű havazás, hóvihar és a heves szél az elmúlt 24 órában – közölte pénteken a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős aktivitást fejtettek ki 2025-ben a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság Állatvédelmi Irodájának munkatársai az állatok védelme érdekében.
Lényegesen lehűl az idő az elkövetkező napokban Székelyföldön, sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU) a jeges utak jelentette veszélyre hívta fel péntek reggel a lakosság figyelmét.
1 hozzászólás