
Fotó: Hegyi Zsuzsanna
Gyergyószentmiklóson a főtéri parkban tartották szerdán az 1956-os szabadságharc emlékünnepségét.
2019. október 23., 18:212019. október 23., 18:21
„Tudatosítanunk kell önmagunkban, hogy mi, magyarok jelen helyzetünkben nem valami ellen, hanem valami mellett kell kiálljunk. Egyszer s mindenkorra el kell köteleződjünk nemzeti kincseink, értékeink megismerése és gyarapítása mellett, mert nemzetet és nemzedéket csak az tud nevelni, aki saját nyelvét és kultúráját tanulja, műveli, éli és megéli a hétköznapokban” – hangsúlyozta Fórika Sebestyén, a Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ igazgatója a megemlékező ünnepségen.
Fotó: Hegyi Zsuzsanna
A gyergyószentmiklósi eseményen Benedek Csaba, a Vaskertes Általános Iskola pedagógusa tartott történelmi visszatekintőt, aztán Len Emil Balázs alpolgármester, majd Mezei János, a Magyar Polgári Párt országos elnöke mondott ünnepi beszédet. A gyergyószentmiklósi egyházfők imádságait követően az ipartestület férfikarának kíséretében a jelenlévők átvonultak a római katolikus temetőbe koszorúzni.
Fotó: Hegyi Zsuzsanna
Fotó: Hegyi Zsuzsanna
Idén március végéig több mint 8000 tűzesethez riasztották a hivatásos tűzoltókat – számolt be szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Ismeretlen tettesek felgyújtották Mircea Dinescu költő Cetate községbeli faházát. A rendőrség nyomozást indított az ügyben.
Éles hangon bírálta Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök Ilie Bolojan miniszterelnököt a bizonyos állami vállalatok tőzsdére vitelére vonatkozó szándéka miatt.
Az áram- és földgáztermeléssel és -szállítással kapcsolatos, mintegy 3,5 milliárd dollár értékű beruházásokat jelentett be szombaton Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
Nemcsak az infrastruktúra korszerűsítése, hanem az egymásra és a páciensekre való odafigyelés is kulcsfontosságú – ennek jegyében vettek részt kommunikációs képzésen a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház asszisztensei és betegápolói.
Az idei év első három hónapjában 33 996 családon belüli erőszakos esethez riasztották a hatóságokat, ebből 17 113 városon, 16 883 vidéken történt – számolt be szombaton az Országos Rendőr-főkapitányság.
Reneszánszát éli a gyógynövények használata, egyre többen szedik, sőt termesztik és nemcsak tea, hanem tinktúra is készül belőlük – jelentette ki Pokornyi László, aki a Marosvásárhelyen és környékén megtermő gyógynövényekről írt könyvet.
Nagy mennyiségű kábítószert foglaltak le a hatóságok az elmúlt két hétben végrehajtott akcióik során.
Megkéselt egy fiatal férfi egy másikat Csíkkozmáson a napokban. Feltehetően italozás torkollott agresszióba a két fél között. Az áldozatot kórházban ápolják.
Négy ügynökségének átszervezésére készül a munkaügyi minisztérium. Florin Manole tárcavezető szerint a négy intézményből kettő lesz: az egyik az ellenőrzésekkel, a másik a kifizetések kezelésével foglalkozik majd.
szóljon hozzá!