
Hajdó Csaba és Ölvedi Zsolt
Fotó: Kovács Eszter
Öt téma köré tömörülő, „pragmatikus, életszerű és mások számára is elfogadható” javaslatcsomagot állított össze a székelyudvarhelyi önkormányzati képviselő-testület EMNP-frakciója az idei városi költségvetésre vonatkozóan.
2020. február 11., 17:252020. február 11., 17:25
Február utolsó előtti hetében tárgyal Székelyudvarhely 2020-as költségvetéséről a helyi önkormányzati képviselő-testület, ezért a Néppárt frakciója a napokban a polgármesteri hivatalnál is iktatta, illetve a másik két párt frakciójának is bemutatja a javaslatcsomagot.
„Önkormányzati képviselői tapasztalatunk azt mutatta, hogy hiába csinálunk hosszú listákat, amelyekbe mindent is befoglalunk, a végeredmény az, hogy belekavarodunk és a prioritásokat sem látjuk. A koncepció most más volt: öt olyan témát emeltünk ki, amelyek megvalósíthatók, elkezdhetők még idén” – magyarázta Hajdó Csaba. A néppártos képviselő hozzátette,
„Pragmatikus, életszerű és mások számára is elfogadható. Ez lenne a 2020-as év közös minimuma. Nem látjuk, hogy milyen ellenérveket tudnának felhozni ellene” – jegyezte meg Hajdó.
A listán elsőként szerepel a közlekedés kérdése: a javaslatcsomagban szorgalmazzák, hogy a városvezetés konkrét lépéseket tegyen az észak-nyugati terelőút nyomvonalán megvásárolt területek hasznosítására, illetve – másodikként – szorgalmazzák, hogy
„Telket vásárolnánk fiatal hazatérő családoknak. Jogi-pénzügyi folyamat ez, ha komolyan akarjuk, akkor viszonylag gyorsan lehet előre lépni. Meg kell nézni, hogy például Sepsiszentgyörgyön hogyan, milyen sikerrel működött ez a program” – sorolta Hajdó.
Az öregotthonként is működő hospice-központ létrehozása harmadikként szerepel a listán, egyértelmű, hogy 2020-ban ezt a beruházást nem lehet megvalósítani, jegyezte meg Hajdó. „Azt viszont szeretnénk, ha még idén kijelölnék a helyszínt, és elkészülne a megvalósíthatósági tanulmány.”
az IT Park Projekt részeként előrehaladott tárgyalások zajlanak a Babeș–Bolyai Tudományegyetemmel és más felsőoktatási intézményekkel is, ehhez a városnak épületet kellene biztosítania. Ezért a Néppárt frakciója azt kéri, hogy az erre a célra kijelölt épület (a volt UCECOM második emeletének) felújításához szükséges összeg szerepeljen az idei költségvetésben.
Amint Ölvedi Zsolt önkormányzati képviselő, az EMNP helyi szervezetének elnöke kifejtette, fontosnak tartják ugyanakkor a városi uszoda létrehozását is. Erre korábban ígéret volt, de igyekezet annál kevesebb, jegyezte meg Hajdó.
„Konkrétan a megvalósításért eddig csupán Gálfi Árpád tett lépéseket, a polgármester ugyanis elutazott Bukarestbe, és az uszodaprojektet felvetette az Országos Befektetési Ügynökség (CNI) beruházási listájára” – fejtette ki. A kormánytámogatás reményében tehát a néppártiak arra kérik a városvezetést hogy,
Továbbá, a városi sportstratégia létrehozását is sürgetik, valamint egy évente megrendezendő Székelyudvarhelyi Sportgála létrehozását is támogatnák.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
2 hozzászólás