Hirdetés
Hirdetés

„Mások számára is elfogadható” javaslatokat tettek a néppártiak

Hajdó Csaba és Ölvedi Zsolt •  Fotó: Kovács Eszter

Hajdó Csaba és Ölvedi Zsolt

Fotó: Kovács Eszter

Öt téma köré tömörülő, „pragmatikus, életszerű és mások számára is elfogadható” javaslatcsomagot állított össze a székelyudvarhelyi önkormányzati képviselő-testület EMNP-frakciója az idei városi költségvetésre vonatkozóan.

Kovács Eszter

2020. február 11., 17:252020. február 11., 17:25

Február utolsó előtti hetében tárgyal Székelyudvarhely 2020-as költségvetéséről a helyi önkormányzati képviselő-testület, ezért a Néppárt frakciója a napokban a polgármesteri hivatalnál is iktatta, illetve a másik két párt frakciójának is bemutatja a javaslatcsomagot.

„Önkormányzati képviselői tapasztalatunk azt mutatta, hogy hiába csinálunk hosszú listákat, amelyekbe mindent is befoglalunk, a végeredmény az, hogy belekavarodunk és a prioritásokat sem látjuk. A koncepció most más volt: öt olyan témát emeltünk ki, amelyek megvalósíthatók, elkezdhetők még idén” – magyarázta Hajdó Csaba. A néppártos képviselő hozzátette,

úgy válogatták össze a listán szereplő tételeket, hogy a frakciók között ne legyen nagy vita, hisz olyanokról van szó, amelyek egyértelműen minden székelyudvarhelyi számára nagyon fontosak.

„Pragmatikus, életszerű és mások számára is elfogadható. Ez lenne a 2020-as év közös minimuma. Nem látjuk, hogy milyen ellenérveket tudnának felhozni ellene” – jegyezte meg Hajdó.

A listán elsőként szerepel a közlekedés kérdése: a javaslatcsomagban szorgalmazzák, hogy a városvezetés konkrét lépéseket tegyen az észak-nyugati terelőút nyomvonalán megvásárolt területek hasznosítására, illetve – másodikként – szorgalmazzák, hogy

a város területén megvásárolt ingatlanokon (ha ideiglenesen is) alakítsanak ki parkolásra alkalmas felületeket.

„Telket vásárolnánk fiatal hazatérő családoknak. Jogi-pénzügyi folyamat ez, ha komolyan akarjuk, akkor viszonylag gyorsan lehet előre lépni. Meg kell nézni, hogy például Sepsiszentgyörgyön hogyan, milyen sikerrel működött ez a program” – sorolta Hajdó.

Az öregotthonként is működő hospice-központ létrehozása harmadikként szerepel a listán, egyértelmű, hogy 2020-ban ezt a beruházást nem lehet megvalósítani, jegyezte meg Hajdó. „Azt viszont szeretnénk, ha még idén kijelölnék a helyszínt, és elkészülne a megvalósíthatósági tanulmány.”

Gazdasági és oktatási cél az IT-munkaerőképzés megerősítése Székelyudvarhelyen:

az IT Park Projekt részeként előrehaladott tárgyalások zajlanak a Babeș–Bolyai Tudományegyetemmel és más felsőoktatási intézményekkel is, ehhez a városnak épületet kellene biztosítania. Ezért a Néppárt frakciója azt kéri, hogy az erre a célra kijelölt épület (a volt UCECOM második emeletének) felújításához szükséges összeg szerepeljen az idei költségvetésben.

Hirdetés

Amint Ölvedi Zsolt önkormányzati képviselő, az EMNP helyi szervezetének elnöke kifejtette, fontosnak tartják ugyanakkor a városi uszoda létrehozását is. Erre korábban ígéret volt, de igyekezet annál kevesebb, jegyezte meg Hajdó.

„Konkrétan a megvalósításért eddig csupán Gálfi Árpád tett lépéseket, a polgármester ugyanis elutazott Bukarestbe, és az uszodaprojektet felvetette az Országos Befektetési Ügynökség (CNI) beruházási listájára” – fejtette ki. A kormánytámogatás reményében tehát a néppártiak arra kérik a városvezetést hogy,

az uszodaépítést előkészítő dokumentációra szükséges összeget foglalják bele a költségvetésbe.

Továbbá, a városi sportstratégia létrehozását is sürgetik, valamint egy évente megrendezendő Székelyudvarhelyi Sportgála létrehozását is támogatnák.

2 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. április 27., hétfő

„Nincs visszaút” – jövő héten megbukik a kormány Kelemen Hunor szerint

Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn azt nyilatkozta, hogy jövő héten várhatóan megbukik a jelenlegi kormány, ami nem jó az országnak.

„Nincs visszaút” – jövő héten megbukik a kormány Kelemen Hunor szerint
Hirdetés
2026. április 27., hétfő

Ismert nevek hiányoznak a Fidesz parlamenti frakciójából

Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé. Orbán Viktorhoz és Semjén Zsolthoz hasonlóan nem lesz képviselő Kövér László és Rogán Antal sem.

Ismert nevek hiányoznak a Fidesz parlamenti frakciójából
2026. április 27., hétfő

Grindeanu: az AUR-ral való együttműködés csak a kormány megbuktatására korlátozódik

Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök hétfőn lemondásra szólította fel a párt javaslatára kinevezett államtitkárokat és prefektusokat.

Grindeanu: az AUR-ral való együttműködés csak a kormány megbuktatására korlátozódik
2026. április 27., hétfő

Ismét elhalasztották Borbolyék fellebbezésének tárgyalását

Egyelőre nem történt érdemi előrelépés azoknak a fellebbezéseknek az ügyében, amelyeket a Borboly Csaba és tizenkét másik ember elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.

Ismét elhalasztották Borbolyék fellebbezésének tárgyalását
Hirdetés
2026. április 27., hétfő

Kötéltánc a számok között: 63 millió lej hiányzik Hargita Megye Tanácsa idei költségvetésében

Hiányzik 63 millió lej Hargita Megye Tanácsának 2026-os költségvetéséből, ezért a megyei önkormányzat több területen is visszafogta a kiadásokat, miközben a fejlesztésekről sem mond le. A képviselő-testület kedden dönt a 880 millió lejes büdzséről.

Kötéltánc a számok között: 63 millió lej hiányzik Hargita Megye Tanácsa idei költségvetésében
2026. április 27., hétfő

Szakértő: magas maradhat a földgáz ára, nehéz télnek nézhetünk elébe

Továbbra is kiszámíthatatlan a helyzet a nemzetközi energiapiacon, és a közel-keleti válság, valamint a katari termelési kapacitások egy részének kiesése miatt a földgáz ára tartósan magas maradhat.

Szakértő: magas maradhat a földgáz ára, nehéz télnek nézhetünk elébe
2026. április 27., hétfő

Változékony időjárásra kell számítani majális idején

Változékony marad az időjárás a következő két hétben: többfelé hűvös éjszakák várhatók, miközben egyes térségekben napközben a hőmérséklet eléri a 22–23 Celsius-fokot is. Április végén és május elején gyenge csapadékra is számítani lehet.

Változékony időjárásra kell számítani majális idején
Hirdetés
2026. április 27., hétfő

Hetvenkét településen okozott károkat a viharos szél

Tizennyolc megye 72 településén és a fővárosban okozott károkat az elmúlt 24 órában a viharos szél, a legsúlyosabb incidens Vaslui megyében, Huși városban történt, ahol egy épületről lesodort tetőszerkezet rázuhant egy férfira, aki életét vesztette.

Hetvenkét településen okozott károkat a viharos szél
2026. április 27., hétfő

Cseke Attila: Az RMDSZ nem szavazza meg a Bolojan-kormány elleni bizalmatlansági indítványt

Cseke Attila fejlesztési miniszter hétfőn azt nyilatkozta, hogy az RMDSZ nem szavazza meg a Bolojan-kormány elleni bizalmatlansági indítványt.

Cseke Attila: Az RMDSZ nem szavazza meg a Bolojan-kormány elleni bizalmatlansági indítványt
2026. április 27., hétfő

Laboreredményre várnak a kézdivásárhelyi szennyezett víz kapcsán

Egy héttel az első aggasztó jelek után sem javallott a vezetékes víz fogyasztása Kézdivásárhely több utcájában. Hétfőn délben még nem álltak rendelkezésre a legutóbbi (pénteki) mintavétel laboratóriumi vizsgálatának eredményei.

Laboreredményre várnak a kézdivásárhelyi szennyezett víz kapcsán
Hirdetés