Egy csapatot arra kell felkészíteni, hogy minden meccset meg kell nyerni, tekintet nélkül arra, hogyan hívják az ellenfelet – vallja a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányi tisztségét négy éve betöltő Marco Rossi.
2022. július 29., 15:132022. július 29., 15:13
2022. július 29., 18:012022. július 29., 18:01
A magyar nemzeti tizenegyet rég látott magaslatokig vezető olasz szakemberrel Tusványoson, éppen koncertre készülő zenekarok hangpróbája közben sikerült interjút készítenie a Székelyhon TV stábjának, ám a kapitány rendkívüli türelemmel alkalmazkodott a körülményekhez.
Rostás Szabolcs kérdéseire Marco Rossi felidézte, miként vezetett az útja tíz évvel ezelőtt Magyarországra, miként szokta meg a magyar embereket, majd 2018-ban milyen célokkal vállalta el a kapitányi teendőket a nem éppen sikeres labdarúgó-válogatottnál. Amelynek élén – akárcsak azelőtt a budapesti Honvédnál – megjárt magasságokat és mélységeket, az idei év azonban fényes győzelmeket hozott: döntetlen a németekkel, majd a csapat oda-vissza megverte Angliát, ráadásul Wolverhamptonban 4-0-ra.
– jelentette ki a Nézőpontban az olasz mester, aki nagyon fontosnak tartja az edző és a játékosok közötti kapcsolatot, és fölösleges bókok nélkül, egyenesen megmondja mindenkinek, mit gondol a teljesítményéről.
A varázslónak is nevezett, a magyar futball megmentőjeként emlegetett Marco Rossi feltárja, miként tud olyan teljesítményt kihozni a válogatottból, amiben a legelvakultabb szurkolók sem reménykednek, milyen szempontokat vesz figyelembe a játékosok beválogatásánál, továbbá
A Marco Rossival készült interjút pénteken 18 órától tekinthetik meg az Erdélyi Médiatér YouTube-csatornáján.
A magánszemélyeknek szóló 2026-os roncsautóprogramot változatlan formában indítják el, 300 millió lejes költségvetéssel – jelentette be hétfőn a környezetvédelmi minisztérium.
Iratok nélkül érkeztek Maros megyébe azok a gondozottak, akik korábban Bihar megyei szociális intézményekben éltek. A szakigazgatóság szakemberei próbálják kideríteni, hogy honnan származnak és milyen betegségeik vannak.
Az Európai Unióban 1,9 százalékkal, az euróövezetben 1,6 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom májusban az előző év azonos időszakához képest, Romániában viszont csökkent a lakossági fogyasztás.
Változékony időjárásra készülhetünk a következő két hétben Erdélyben: a hét közepén jelentősen visszaesik a hőmérséklet, majd ismét melegedés kezdődik. Csapadékra és zivatarokra mindkét héten több alkalommal is számítani lehet.
Megelőző egyezségi eljárást kért a kézdivásárhelyi Secuiana nadrággyár a csődeljárás elkerülése érdekében. A cég tavaly történelmi forgalmat ért el, mégis több mint 10 millió lejes veszteséget könyvelt el, miközben adóssága 23,6 millió lejre nőtt.
A politikai pártok közötti párbeszéd az egyetlen út egy teljes jogkörrel rendelkező kormány megalakításához – jelentette ki Csoma Botond. Az RMDSZ a képviselőházi frakció vezetője szerint a jelenlegi konfliktusok csak az AUR erősödését segítik.
George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, hétfőn felszólítást intézett Nicușor Dan államfőhöz, hogy nevezzen meg egy miniszterelnök-jelöltet.
A közlekedési minisztérium hétfőn közzétett Facebook-oldalán egy űrlapot, amelyet kitöltve az állampolgárok jelenthetik a vonattal való közlekedésük során tapasztalt problémákat, hiányosságokat – közölte a közösségi oldalán Radu Miruță.
Az első félévben 0,3 százalékkal több új személygépkocsit helyeztek forgalomba Romániában, mint 2025 azonos időszakában, a száz százalékban elektromos autók szegmensében 76,6 százalékos növekedést jegyeztek éves összevetésben.
szóljon hozzá!